pukanie/pykanie przy naciśnięciu hamulca BJ 1.5 98r.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez tomciokr » 23 cze 2012, 14:37

Jeżeli klocki są poprawnie zamontowane, przesmarowane to raczej wina samych klocków. U siebie mam ten sam problem ale z przodu. Już rozbierałem, czyściłem, smarowałem blaszki prowadzące klocków i pomogło na jakiś krótki czas. Podejrzewam że klocki są jakieś parszywe i to one tak hałasują. W tygodniu pewnie założę jakieś inne klocuszki bo to zaczyna być irytujące, szczególnie w jeździe po mieście jak co chwile się hamuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 16:33
Posty: 361
Skąd: Kraków
Auto: Honda CR-V
Hyundai Getz 1.1
Była Mazda 323F BJ FS 2.0

Postprzez Marcin_Emer » 21 wrz 2012, 09:35

Ciekaw jestem czy ktoś w tym temacie znalazł rozwiązanie? Mam ten sam problem od czerwca kiedy wymieniłem (u mechanika) tarcze i klocki na nowe TRW. Najgorzej jest jak ruszam z parkingu, hamuję przed "garbem" i pyk :/ . Jak trochę pojeżdżę to praktycznie znika. Stawiam auto pod pracą i znów to samo. Ciekaw jestem czy to może być niebezpieczne?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 sie 2011, 10:55
Posty: 5
Skąd: SG
Auto: 323F (BJ) 1.6 16V 2001

Postprzez Kokosz » 30 sty 2013, 22:10

Witam,
mam ten sam problem co alan78:
Teraz przy hamowaniu, gdy prędkosc jest juz niewielka slychac cos w rodzaju chrobotania przy kazdym obrocie koła. ( prawe tylne ) W miarę gdy prędkosc maleje chrobotanie ma coraz mniejsza czestotliwosc az do zatrzymania. Ewidentnie jakby cos ocieralo, trzeszczalo przy obracaniu koła.


Dwa razy odstawiałem auto do mechanika – nic nie znaleziono. Jakby ktoś wymyślił coś mądrego, to proszę o podzielenie się tą myślą :)
Kokosz
 

Postprzez decadent » 1 lut 2013, 16:20

Mam to samo od roku – przypuszczalną przyczyną są luzy na prowadnikach – dziwne, że nikt nie zna szczegółów, jak to zwalczyć i jaka jest dokładnie przyczyna. Opisywałem sprawę w watku:
viewtopic.php?f=115&t=146052
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Kokosz » 29 wrz 2013, 19:49

Witam,

jakiś czas temu wymienili mi szczęki hamulcowe i na razie (odpukać) odgłosów nie słychać.
Mam nadzieję, że coś Wam to pomoże.
Kokosz
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323