Pukanie tylnego zawieszenia

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Jocker » 27 gru 2010, 18:59

Na Allegro raczej nie ma, sam to przerabiałem i jest jedna wielka lipa. Mój mechanik nie znalazł i kupił oryginalne Mazdowskie. Piotrek, ktoś wcześniej pisał o tedgumie więc może i tam poszukaj.
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2010, 17:50
Posty: 96
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 323F BJ 2.0D, 1999r.

Postprzez Borys » 27 gru 2010, 19:04

Pojawiły się zamienniki tylnego mocowania amorka, nawet na allegro.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Neonixos666 » 27 gru 2010, 19:09

no właśnie chyba coś widziałem że są.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez tomciokr » 27 gru 2010, 20:53

Tedgum ma w cenie 180 zł sztuka, są dostępne na ich stronie. Sam będę zapewne wymieniał bo delikatnie popukują. Szkoda że nie wymieniłem przy wymianie amorków, a było widać że są lekko skorodowane. W przednim zawieszeniu nie macie problemów z mocowaniami amorka?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 16:33
Posty: 361
Skąd: Kraków
Auto: Honda CR-V
Hyundai Getz 1.1
Była Mazda 323F BJ FS 2.0

Postprzez piotrek88z » 27 gru 2010, 22:09

Znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/mocowanie-amortyzator ... 13866.html

Jutro rozbiorę drugą stronę i sprawdzę jak się tam ma. Jak coś to będę musiał zamówić komplet
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez decadent » 28 gru 2010, 09:26

piotrek88z napisał(a):Znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/mocowanie-amortyzator ... 13866.html

Jutro rozbiorę drugą stronę i sprawdzę jak się tam ma. Jak coś to będę musiał zamówić komplet


Czy nikt nie czyta już moich postów czy co....

Krajanie mój, zwróć uwagę, że to mocowanie ma wszystkie śruby krótkie !
Jeżeli to BJ przed liftem to musi mieć dwie dłuższe (3 cm) !
Przynajmniej w mojej benzynie hatchback

Nie wierz sprzedawcom !

Ja kupiłem mocowania od "polak części", czy coś takiego. Japońskie miały za krótkie śruby więc zamieniłem na jakieś z linii SRL, nie wiem czy dobrej jakości bo na razie na półce leżą...

edit: kupiłem na poniższej aukcji, na szczęście sprzedawca miał też inne wersje tych poduszek, bo do tej ze zdjęcia nie da się przykręcić mechanizmu pasów bezp. od góry:
http://allegro.pl/md03-mocowanie-amorty ... 99838.html
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez piotrek88z » 28 gru 2010, 11:29

Czytałem i dzięki za przypomnienie o tym fakcie :) Napisałem do gościa żeby zmierzył te śruby. Może to tylko zdjęcia podglądowe. Ale byłem na złomie i jest szansa że dostane całe amorki. Musze poduszki dokładnie obadać czy nie pordzewiałe... Może się coś uratuje. Heh a tak to wygląda... Może faktycznie jest tak, że japończyk jest zrobiony na 10 lat. Po tym okresie się sypie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez decadent » 28 gru 2010, 13:04

O kurcze, nieźle.... Ja pi.....

Ciekawe co ja ujrzę jak mi jutro mechanik rozkręci amory z tyłu. U mnie nic wielkiego na razie się nie dzieje, ale postanowiłem dmuchać na zimne i dlatego już kupiłem te mocowania.

Zauważ, że u Ciebie również dwie śruby są dłuższe od trzeciej...

Wiecie, nie tylko w związku z tymi mocowaniami amorów to też stwierdziłem, że te bejotki obliczone są na góra 12 lat....
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Fiodor » 28 gru 2010, 16:30

Moje prawe [jakie?] mocowanie wyglądało jeszcze gorzej hahaha
Nie wiem skąd te ceny na allegro i w internecie na poduszki? Mi jak pisałem wcześniej mechanik załatwił poduszkę za 80 zł. Dowiedziałem się, że dostał ją w sieci Inter Cars, sklep w Poznaniu ale mieli tylko jedną i ściągali ją z innego oddziału w Polsce bo u nich nie było. Teraz ponoć nie mają więcej bo w ich firmie następuje zmiana dostawcy (porducenta) na te części. Może gdzieś jeszcze mają.
piotrek88z napisał(a):Może faktycznie jest tak, że japończyk jest zrobiony na 10 lat. Po tym okresie się sypie.

Bez przesady panowie po 10-12 latach każdy samochód się sypie. :D Mój znajomy ma 10-letniego Forda Focusa, on to dopiero ma w nim co robić <lol> Nie wspomnę o moim kuzynie który jeździ 13letnim Fiatem Brava. Jego to tylko można pocieszać <głaszcze> , że gorzej już nie będzie bo wszystko wymienił. <zeby>
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez piotrek88z » 28 gru 2010, 18:24

Koledzy powiedzcie mi czy ta poduszka będzie pasowała do mojej Madzi??
http://allegro.pl/gorne-mocowanie-poduszka-amortyzatora-mazda-323-i1385697316.html
Bardzo dobra cena jak na allegro.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez Borys » 28 gru 2010, 21:51

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Fiodor » 28 gru 2010, 22:07

Borys ma rację, to jest ten typ poduszki pod amorki. Te wyżej są od innych modeli 323 do BJ nie pasują.
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Neonixos666 » 29 gru 2010, 00:19

Mi też coś puka ale ja już wiem co tylko mam jeden problem. Szukając tulei gumowych na tylny stabilizator natknąłem się na dwa rodzaje o numerze :
G564-28-156A oraz GE4T-28-156
wiem że do mojej bj mają być prawdopodobnie te o numerze ...-156A ale patrząc na allegro to nie ma różnicy między tymi dwoma a różnica jest znacząca w cenie bo aż ponad 10 zł na sztuce (tańsze są ...-156)
Moje pytanie jest takie czy ktoś wie czym one się różnią i czy mogę kupić tańsze które mogą pasować?
http://moto.allegro.pl/mazda-323-323f-f-98-03-bj-guma-stab-tyl-oryginal-i1388787232.html
http://moto.allegro.pl/mazda-323-323f-f-98-03-bj-guma-stab-tyl-oryginal-i1385895961.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez decadent » 30 gru 2010, 09:15

Fiodor napisał(a):Borys ma rację, to jest ten typ poduszki pod amorki. Te wyżej są od innych modeli 323 do BJ nie pasują.


Nieprawda, także i ta Borysa poduszka nie jest do BJ – przynajmniej ze zdjęcia...
Jak na razie to tylko ta, patrząc na zdjęcie:
http://allegro.pl/mocowanie-amortyzator ... 13866.html

UWAGA: Sprostowanie z mojej strony – napisałem, iż do śrub górnego mocowania przykręcony jest mechanizm pasów bezp. tymczasem to tylko metalowa osłona i prowadnica pasów. W związku z tym długość śrub nie jest aż tak istotna jak pisałem, chociaż oczywiście dłuższe śruby ułatwią nam przykręcenie tej metalowej pokrywy, tak jak w oryginale....
Moje poduchy kupiłem na autojapan.net czy coś takiego...

Jestem już po wymianie, i...... trochę żałuję, że zdecydowałem się na tę wymianę, bo u mnie nie było aż tak źle z tymi mocowaniami.
MADZIA, ZWRACAM HONOR. Oczywiście były już nadgnite, ale do rozpadnięcia się albo zrobienia dziury to jeszcze miały daleko. Przypuszczam, że ze trzy lata bym pojeździł jeszcze. No, ale jak już rozebrałem plastiki....
Oczywiście przytłumione pukanie pozostało, ale to chyba jak zwykle łącznik stabilizatora – wymieniony rok temu i już padł. Dziwne tylko, że stuka tak dziwnie – zupełnie inaczej niż wybity łącznik z przodu.

Piotrze i Fiodorze, nie wiem jak to się stało, że u Was tak przegniło – widać na zdjęciu, że nawet na karoserii w okolicach tego mocowania są wykwity rdzy – u mnie tam czysto....

Urywają się niestety śruby – obie trzymające przewody abs przy dolnym mocowaniu amorów i co najgorsze urwała się mi śruba od boczka tylnego siedzenia ..... w użyciu był fleks i spawarka...
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Fiodor » 30 gru 2010, 21:21

decadent napisał(a):.
Jestem już po wymianie, i...... trochę żałuję, że zdecydowałem się na tę wymianę, bo u mnie nie było aż tak źle z tymi mocowaniami.
MADZIA, ZWRACAM HONOR. Oczywiście były już nadgnite, ale do rozpadnięcia się albo zrobienia dziury to jeszcze miały daleko. Przypuszczam, że ze trzy lata bym pojeździł jeszcze. No, ale jak już rozebrałem plastiki....
Piotrze i Fiodorze, nie wiem jak to się stało, że u Was tak przegniło – widać na zdjęciu, że nawet na karoserii w okolicach tego mocowania są wykwity rdzy – u mnie tam czysto....
Urywają się niestety śruby – obie trzymające przewody abs przy dolnym mocowaniu amorów i co najgorsze urwała się mi śruba od boczka tylnego siedzenia ..... w użyciu był fleks i spawarka...

No to dziwię się Tobie, że wymieniałeś te poduszki. Mnie się wydaje, że nawet te na zdjęciu u piotrek88 są jeszcze nie najgorsze w porównaniu do moich <lol> Wydaje mi się, że byłeś trochę nadgorliwy. szkoda kasy mogłeś ją przeznaczyć na coś innego. A tak poza tym w aucie ciszej, miałeś wcześniej jakies stuki?
Ja dzisiaj odebrałem BJ od mechaniora i załatwiona jest druga poduszka (też skasował za nią 80zł) oraz przednia końcówka drążka kierowniczego. Zawieszenie jest wreszcie ciche i nic już tam nie trzeba robić oświadczył mi mechanik. Teraz tylko jeździć. <faja>
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez decadent » 31 gru 2010, 09:29

Fiodor napisał(a):No to dziwię się Tobie, że wymieniałeś te poduszki. Mnie się wydaje, że nawet te na zdjęciu u piotrek88 są jeszcze nie najgorsze w porównaniu do moich <lol> Wydaje mi się, że byłeś trochę nadgorliwy. szkoda kasy mogłeś ją przeznaczyć na coś innego. A tak poza tym w aucie ciszej, miałeś wcześniej jakies stuki?
Ja dzisiaj odebrałem BJ od mechaniora i załatwiona jest druga poduszka (też skasował za nią 80zł) oraz przednia końcówka drążka kierowniczego. Zawieszenie jest wreszcie ciche i nic już tam nie trzeba robić oświadczył mi mechanik. Teraz tylko jeździć. <faja>


Sam sobie się dziwię – nie zajrzałem pod te osłony metalowe prowadzące pasy bezp. i nie zdjąłem tych gumek od góry, żeby zobaczyć czy na pewno jest rdza. Byłem przekonany, że mam to samo co Ty, a także niektórzy inni forumowicze – miałem identyczne pukanie.
Tymczasem według mechanika, puka mi łącznik stabilizatora, czyli standard. Dziwne, bo z przodu łącznik stukał mi zupełnie inaczej... Głupi jestem i tyle... <glupek2>

Czy ciszej w aucie – cięzko powiedzieć, bo ten łącznik puka (chyba). Chociaż z drugiej strony jakby ciszej, puka dużo rzadziej.
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez piotrek88z » 31 gru 2010, 12:06

Wczoraj zamówiłem dzisiaj już przyszła poduszka :D
http://allegro.pl/mocowanie-amortyzatora-tyl-mazda-323-323f-bj-98-i1381713866.html
Wygląda inaczej niż na zdjęciu. Śruby ma tak jak oryginał (2 dłuższe 1 krótsza) i wygląda bardzo solidnie. Niestety wysoka cena... Najtańsza znalazłem za 130 zł. Ale brak w magazynach tej części... Także zabieram się za montaż :D Szczęśliwego Nowego Roku <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez kuklat84 » 4 sty 2011, 02:20

Witam wszystkich serdecznie i na starcie życzę wszystkiego dobrego w nowym roku!!!
Od dłuższego czasu przeglądam forum i borykam się również ze stukami dochodzącymi z tyłu bj-ki.Próbowałem już wielu rzeczy jednak bez skutecznie :( Na stacji diagnostycznej jest wszystko ok!Wymiana amortyzatorów jak i przeczyszczenie oraz pomalowanie górnych mocowań też nie pomogła :( Łączniki stabilizatora wraz z gumami na stabilizatorze wymienione i nic...Wyczerpały mi się pomysły więc proszę o pomoc!Czytałem również o stukach dochodzących z okolic baku ale wątek się skończył.Jak i dokręcaniu wymienionych amortyzatorów po upływie jakiegoś czasu.
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o jakieś pomysły :) mazda 323 bj 1998 2.0 ditd sedan
Początkujący
 
Od: 18 lip 2010, 20:08
Posty: 8

Postprzez Fiodor » 4 sty 2011, 16:57

Co znaczy przeczyszczanie i pomalowanie górnych mocowań amortyzatorów? Bardzo wątpliwe. To się tylko wymienia a nie konserwuje. Zmień mechanika. Robi Cię w konia moim zdaniem.
Jaki masz rocznik BJ ?
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez shadoow » 4 sty 2011, 21:50

Fiodor napisał(a):Jaki masz rocznik BJ ?

kuklat84 napisał(a):mazda 323 bj 1998 2.0 ditd sedan

kuklat84 napisał(a):oraz pomalowanie górnych mocowań też nie pomogła

<co?> malowanie na pewno nic nie pomoże chyba że się mylę, w starej madzi miałem poluzowaną śrubę trzymającą amorek nad nadkolu (przy kielichu czy jak to tam się fachowo nazywa) wewnątrz auta
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 16:41
Posty: 1084 (0/1)
Skąd: Kędzierzyn-Koźle / Opolskie
Auto: Francuskie Kombi
Moja ex:Mazda 323F BJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323