Pukanie tylnego zawieszenia

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez shawn » 3 gru 2010, 22:55

Miałem wybitą tuleje wahacza wzdłużnego i strasznie się tłucze, również sworzeń wahacza możne miedz luzy. Jedz na dobra stacje diagnostyczna i Cie sprawdza najlepiej, a samemu to kanał lub jakiś najazd musisz mieć. Mi tez zaczyna lekko pukać w prawym tyle
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2009, 19:53
Posty: 85
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 323F 1,3 16V (BJ) '98r

Postprzez Neonixos666 » 3 gru 2010, 23:12

nie wiem może się nie znam ale sworzeń wahacza jest z przodu a nie z tyłu, tam są chyba tylko tuleje na dwóch wahaczach poprzecznych i jednym wzdłużnym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Fiodor » 11 gru 2010, 21:50

No i zdiagnozowana przyczyna stukania. Przypuszczeń było wiele. Pojechałem w końcu mechanika i okazało się, że to poduszka tylnego amortyzatora. Była cała zgnita i ledwie się trzymała. Teraz jest nowa + jeszcze coś przy mocowaniu i w samochodzie jest cicho. <jupi>
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 22:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez decadent » 12 gru 2010, 02:25

Widzisz, zgniła... a tak oczerniałeś moją mazdę, że to prawie złom. Moja aż tak nie rdzewieje...

Odpukać....
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Neonixos666 » 12 gru 2010, 09:05

Na wszystkie przyjdzie czas i pora.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Interceptor » 12 gru 2010, 11:05

Fiodor ile dałeś za ta poduchę? Też mi coś nap... la z tyłu, a szczególnie jak chwyci -15. Byłem na stacji diagnostycznej, amory, łączniki OK, wszystkie [waaaco?] także, podejrzenie pada na mocowanie amortyzatora. Czy żeby to stwierdzić trzeba wyciągnąć cały amortyzator?
Moja M http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=312&t=115425
Ciężka stopa = lekki portfel :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2009, 17:17
Posty: 128
Skąd: Unieście, Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ 1,3 16V 1998r

Postprzez decadent » 12 gru 2010, 11:17

Ja też się zastanawiam nad głośnym tyłem. Z Waszych opisów wynika, że mocowanie amortyzatora bardziej tłucze się gdy jest mróż i przypomina stukanie łącznika. U mnie dźwięki są bardzo przytłumione i objawiają się przy mniejszych prędkościach (nawet 10 km/h), na większych nierównościach, np. jak zjadę z krawężnika. Przy większych prędkościach tylko na mocno pofalowanej jezdni, ale to nie jest takie wyraźne stukanie tylko jakby stłumione dudnienie. Zawsze myślałem, że to normalne i że chyba tłucze się podłoga bagażnika. Wsadziłem tam gąbkę, ale niewiele pomogło. Dudnienie nie zależy od temperatury na zewnątrz, ale bardziej jest słyszalne jak mam pusty bagażnik, tzn bez obciążenia. Jak z przodu stukały mi łączniki to była masakra dla uszu, tutaj dźwieki są mało wyraźne. Czy może to być jedna z rzeczy które opisujecie, czy nie przejmować się tym ? Ostatnie szarpaki nic nie wykazały, poza lekkim już zużyciem tulei wahaczy wzdłużnych.
Czy tuleje wahaczy słychać podobnie jak łączniki stabilizatora ?
Czy luzy na górnym mocowaniu amora wyjdą na szarpakach ?
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Fiodor » 13 gru 2010, 00:27

Interceptor napisał(a):Fiodor ile dałeś za ta poduchę? Też mi coś nap... la z tyłu, a szczególnie jak chwyci -15.

Moja poduszka kosztowała 80zł ale nie pamiętam firmy, mechanik mówił, że dobra bo solidnie wygląda co by to nie znaczyło :D

Interceptor napisał(a):Czy żeby to stwierdzić trzeba wyciągnąć cały amortyzator?

Tak trzeba wyjąć cały amortyzator.

decadent napisał(a):Z Waszych opisów wynika, że mocowanie amortyzatora bardziej tłucze się gdy jest mróż i przypomina stukanie łącznika. U mnie dźwięki są bardzo przytłumione i objawiają się przy mniejszych prędkościach (nawet 10 km/h), na większych nierównościach, np. jak zjadę z krawężnika. Przy większych prędkościach tylko na mocno pofalowanej jezdni, ale to nie jest takie wyraźne stukanie tylko jakby stłumione dudnienie. Zawsze myślałem, że to normalne i że chyba tłucze się podłoga bagażnika. Wsadziłem tam gąbkę, ale niewiele pomogło. Dudnienie nie zależy od temperatury na zewnątrz, ale bardziej jest słyszalne jak mam pusty bagażnik, tzn bez obciążenia. Jak z przodu stukały mi łączniki to była masakra dla uszu, tutaj dźwieki są mało wyraźne. Czy może to być jedna z rzeczy które opisujecie, czy nie przejmować się tym ? Ostatnie szarpaki nic nie wykazały, poza lekkim już zużyciem tulei wahaczy wzdłużnych.

Moje stukanie było podobne do tego które opisujesz i też nie zależało od temperatury. Przy obciążonym, załadowanym bagażniku stukało trochę mniej. Dźwięk przypominał jakby głośniejsze stukanie pułki i był słyszalny z tego poziomu, nie dobiegał z podłogi bagażnika.

decadent napisał(a):Czy tuleje wahaczy słychać podobnie jak łączniki stabilizatora ?

Ja nie wiem czy to jest podobny dźwięk, mogę tylko powiedzieć, że łączniki stabilizatora słychać na naprawdę dużych dziurach. Wiem bo też wymieniałem.

decadent napisał(a):Czy luzy na górnym mocowaniu amora wyjdą na szarpakach ?

Ja nie byłem sprawdzać, ale ktoś mi pisał wcześniej, że szarpaki tego nie wyłapią. Pewien nie jestem. Mechanik też mi nic nie mówił o szarpakach tylko stwierdził, że amora trzeba wyjąc i zobaczyć.
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 22:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez decadent » 13 gru 2010, 08:12

Dzięki za info – u mnie te dźwięki są takie, że wystarczy radio na głośności 8, żeby wydawało się, że nic nie słychać.... ale chyba się nasilają....
Najgorzej, że trzeba rozbierać boki w bagażniku, żeby dostać się do mocowania amorów....

edit:
Ktoś mi podał cenę za te mocowania 45 zł za sztukę.... coś mi tu nie gra....
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Jocker » 13 gru 2010, 18:56

Fiodor napisał(a): Interceptor napisał(a):Fiodor ile dałeś za ta poduchę? Też mi coś nap... la z tyłu, a szczególnie jak chwyci -15.


Moja poduszka kosztowała 80zł ale nie pamiętam firmy, mechanik mówił, że dobra bo solidnie wygląda co by to nie znaczyło :D


Ja za to wydałem kupę kasy (więcej niż na amory!) na oryginalne mazdowskie poduszki i do dziś pluję sobie w brodę, że nie zbeształem o to mechanika (tzn obiecał znaleźć jakieś zamienniki, mówił o podobnej cenie jak podał Fiodor, a gdy autko dostałem poinformował mnie, że nówki wsadził bo nie mógł znaleźć zamienników. O ile mnie pamięć nie myli 200-250 od sztuki... za kawałek gumy i metalu :/Dodam, że stuki choć ubyły to dalej coś z tyłu słychać z tym, że o wiele słabiej. Mój szwagier mówił mi, że często nowo założone amory po krótkiej eksploatacji powinno się jeszcze dokręcić, ale ile w tym prawdy... nie wiem.
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2010, 16:50
Posty: 96
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 323F BJ 2.0D, 1999r.

Postprzez decadent » 15 gru 2010, 09:40

Jocker napisał(a):Ja za to wydałem kupę kasy (więcej niż na amory!) na oryginalne mazdowskie poduszki i do dziś pluję sobie w brodę, że nie zbeształem o to mechanika (tzn obiecał znaleźć jakieś zamienniki, mówił o podobnej cenie jak podał Fiodor, a gdy autko dostałem poinformował mnie, że nówki wsadził bo nie mógł znaleźć zamienników. O ile mnie pamięć nie myli 200-250 od sztuki... za kawałek gumy i metalu :/Dodam, że stuki choć ubyły to dalej coś z tyłu słychać z tym, że o wiele słabiej. Mój szwagier mówił mi, że często nowo założone amory po krótkiej eksploatacji powinno się jeszcze dokręcić, ale ile w tym prawdy... nie wiem.


Ja zamówiłem za 120 prawe i 140 lewe mocowanie (nie wiem dlaczego taka róznica).
Zobaczymy jak będzie. Nie wiem też dlaczego do naszych mazd te wszystkie zamienniki takie drogie....
nie mówiąc o oryginałach
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez zurekk » 15 gru 2010, 11:37

decadent napisał(a):
Jocker napisał(a):Nie wiem też dlaczego do naszych mazd te wszystkie zamienniki takie drogie....
nie mówiąc o oryginałach


Wg mnie główną przyczyną jest popyt. Jak bardzo popularna jest Bjtka, a jak bardzo np. Golf. W moim mieście powiatowym BJ jest dosłownie kilka. Stąd jedyną rzeczą, którą mogę kupić od ręki w sklepie motoryzacyjnym jest olej silnikowy (drobne uproszczenie, ale tak to mniej więcej niestety wygląda).
Jest też pewne pocieszenie tego stanu rzeczy, mianowicie większość ludzi datuje mój samochód o kilka lat mniej niż ma w rzeczywistości. :)
Madzia sprzedana, na forum na pewno jeszcze wrócę ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 12:17
Posty: 85
Skąd: Ostrzeszów
Auto: Była 323f BJ – dzielnie służyła, ale sprzedana. Jeszcze tu wrócę :)

Postprzez Neonixos666 » 15 gru 2010, 23:42

Jak się dobrze szuka to nie jest tak źle z częściami, ale fakt jeśli chcesz coś mniej spotykanego to trudno bo używek jest ful ale nowych już nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez decadent » 20 gru 2010, 08:35

decadent napisał(a):
Jocker napisał(a):Ja za to wydałem kupę kasy (więcej niż na amory!) na oryginalne mazdowskie poduszki i do dziś pluję sobie w brodę, że nie zbeształem o to mechanika (tzn obiecał znaleźć jakieś zamienniki, mówił o podobnej cenie jak podał Fiodor, a gdy autko dostałem poinformował mnie, że nówki wsadził bo nie mógł znaleźć zamienników. O ile mnie pamięć nie myli 200-250 od sztuki... za kawałek gumy i metalu :/Dodam, że stuki choć ubyły to dalej coś z tyłu słychać z tym, że o wiele słabiej. Mój szwagier mówił mi, że często nowo założone amory po krótkiej eksploatacji powinno się jeszcze dokręcić, ale ile w tym prawdy... nie wiem.


Ja zamówiłem za 120 prawe i 140 lewe mocowanie (nie wiem dlaczego taka róznica).
Zobaczymy jak będzie. Nie wiem też dlaczego do naszych mazd te wszystkie zamienniki takie drogie....
nie mówiąc o oryginałach


Niestety jedno z mocowań muszę odesłać bo miało wszystkie trzy śruby długości niecałe 2 cm, natomiast dwie powinny być dłuższe i mieć 3 cm. Nie wiem jak sedan i po lifcie, ale mój hatchback ma do górnego mocowania przykręcone jeszcze na górę do dwóch dłuższych śrub mechanizmy pasów bezpieczeństwa. 2 cm śruby będą za krótkie. Zwróćcie na to uwagę.
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez Snakes34 » 25 gru 2010, 10:05

apropo amorków to ja kupiłem na przód monroe 300 za sztukę tylko mechanik trochę dał ciała ponieważ słyszę non stop dźwięk jak by guma obcierała o coś, miało się to wyrobić ale słychać już 4 miesiące
ale monroe to dobra firma można śmiało polecić, czasem nie kupuj gazowych są tanie ale jak dobrze wpadniesz w dziurę to już po nich :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 wrz 2010, 17:21
Posty: 24
Auto: MAZDA 323F BJ 2.0 DITD 00r.

Postprzez decadent » 25 gru 2010, 12:15

Kolejny mit...
A monroe do japończyków to chyba nie jest najlepszy wybór. Tak samo jak sachs – u mnie tez coś słychać "gumowego"...
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez piotrek88z » 27 gru 2010, 09:39

Mi też stukało z tyłu na mniejszych dołkach. Myślałem sobie to pewnie nic poważnego... łączniki pewnie siadają. Aż to dzisiaj rano (-12) wyjechałem w trasę... i słyszę jakby coś chrupiało z tyłu. Wysiadam, zaglądam a tam amorek wyrwał się z poduchy <płacze> wszędzie tylko kupa rdzy się posypała. Madzia fajne autko ale ta ruda mnie już demotywuje... U was też elementy zawieszenia są tak skorodowane ? Moja bejotka pochodzi z Austrii. A tam zimy srogie wiec może dlatego taki stan rzeczy. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba kupić poduszki amorków. Wszystkim forumowiczom życzę Szczęśliwego Nowego Roku z Madzią ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 10:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez decadent » 27 gru 2010, 11:25

A jak piszę w opiniach o modelu, że gnije zawiecha cała to mi odpisują, że chyba jakiś złomiasty egzemplarz kupiłem.... Może te po lifcie jako młodsze jeszcze się trzymają...
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 07:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez piotrek88z » 27 gru 2010, 16:55

Panowie a gdzie można dostać poduszkę górną amorka z tyłu?? Objeździłem 5 sklepów i w żadnym nie mogli znaleźć jej w hurtowaniach :| Poratujcie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 10:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez Neonixos666 » 27 gru 2010, 17:42

Popytaj ludzi którzy handlują częściami do mazda np. Riki może takie mają albo mają możliwości ściągnąć.

Na allegro patrzyłeś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323