Wymiana siłowników klapy bagażnika (Mazda 323F BJ)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez misiek11 » 7 kwi 2015, 21:01

Odświeżę troszkę temat...
okazało sie że w mojej madzi uszkodzeniu uległ siłownik klapy bagażnika(lewy).Nie sam siłownik tylko ten element,który przykręcony jest do budy dwoma śrubami i na którym siłownik porusza sie góra dół.Czy ktoś już takie coś naprawiał i jest to wykonalne?
Początkujący
 
Od: 28 mar 2015, 12:39
Posty: 22
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323f '99 poj.1,5

Postprzez halabala » 13 gru 2017, 17:28

Cześć,

Właśnie przyszy do mnie nowe siłowniki i mam związane z tym pytanie. Czy oba siłowniki powinny zachowywać sie tak samo, czy może ich role są podzielone, jeden funkcjonuje jako "sprężyna", a drugi jako "amortyzator".

Przyszła do mnie dziś paczka i...
– jeden z siłowników jest właśnie taką sprężyną. Jest cały czas w pozycji maksymalnego wysunięcia i ręcznie nie jestem w stanie nawet trochę go wcisnąc do środka. Chyba z taką siłą spężynuje.
– drugi przyszeł w pozycji wciśniętej i można go wysuwać i wsuwać, przy czym stawia on przy tym opór. nie pozwala szybko go wysunąc lub wsunąć

I niby może mieć to sens, ale chciałbym się zapoznać z Waszą wiedzą. <nauka> <nauka> <nauka>

Pytanie, czy to normalne zachowanie siłowników, czy jednak oba powinny zachowywać sie tak samo?
Czy ktos słyszał o takim rozwiązaniu jak opisałem powyżej?

Pytam bo nie wiem, czy na reklamację dawać, czy tak powinno być. =
Początkujący
 
Od: 27 maja 2014, 10:10
Posty: 3
Auto: Mazda 323F, BJ, 1.6, 98KM, ZM, 2001r., SPORTY, NARDI

Postprzez greg9295943 » 13 gru 2017, 22:14

Cześć. Wymieniałem w swojej BJ jakiś czas temu te siłowniki i obydwa przed montażem nie byłem w stanie ścisnąć z pozycji maksymalnej. Obydwa działały identycznie. Po wymianie klapa sama jedzie do góry po podciągnięciu jakieś 10cm:) Ja bym oddał je na reklamacje.
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 10:13
Posty: 30
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323F BJ ZM 2002
Laguna III GT 2.0T F4RT 2008

Postprzez halabala » 14 gru 2017, 10:03

Dzięki za odpowiedź.

Rzeczywiście zadzwoniłem do firmy i też powiedzieli, że oba powinny zachowywać się tak samo i że pewnie się uszkodził w transporcie.

Pozdrawiam :–)
Początkujący
 
Od: 27 maja 2014, 10:10
Posty: 3
Auto: Mazda 323F, BJ, 1.6, 98KM, ZM, 2001r., SPORTY, NARDI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323