przystosowanie lusterka z anglika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez YgooR » 20 kwi 2011, 21:45

Dwa pierwsze zdjęcia pokazują jak łamie się lusterko anglika i nasze, porównaj.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez decadent » 23 mar 2013, 19:28

Ja mam problem taki, że lusterko zepsuło mi się jakoś tak samo i ustawiało się w położeniu "angielskim". Przy składaniu coś zgrzytało. Okazuje się, że jedna z kulek sama się przemieściła, w dodatku ta całkiem niedostępna. Widać było, że kulki nieźle były skorodowane. Próbowałem naprawić przesuwając kulki, ale operacja się nie udała, aż w końcu urwałem to chol.. lusterko. I teraz muszę nabyć nowe.

Proszę o poradę, czy warto zainteresować się zamiennikami, czy lepiej ory używkę kupić. Boję się, że podróby to tandeta chińska.

Ps: przesunięcie tej kulki najbliżej szyby wydaje się niemożliwe bez rozebrania lusterka. A lusterko chyba nie jest rozbieralne – nie zauważyłem żadnego zatrzasku.
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez MareckiGTI » 23 mar 2013, 20:03

Jak urwało Ci se lusterko to teraz ustaw je na wersje europejską i zkrędź wkrętem na sztywno i po kłopocie jedynym mankamentem będzie brak możliwości składania lusterka.
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2010, 13:29
Posty: 129
Skąd: Chełm
Auto: 323F BA 1.8 i BG 1.6

Postprzez YgooR » 23 mar 2013, 21:42

decadent napisał(a):Proszę o poradę, czy warto zainteresować się zamiennikami, czy lepiej ory używkę kupić

Używkę musisz kupić w dobrym stanie, czasami mocowanie jest popękane i się rozpadają. Z zamiennikami Ci nie pomogę.
decadent napisał(a):przesunięcie tej kulki najbliżej szyby wydaje się niemożliwe bez rozebrania lusterka. A lusterko chyba nie jest rozbieralne – nie zauważyłem żadnego zatrzasku.

Jest rozbieralne od spodu, ale może być problem ze złożeniem :) Łatwiej jest skorzystać z mojej fotorelacji.
MareckiGTI napisał(a):zkrędź wkrętem na sztywno i po kłopocie jedynym mankamentem będzie brak możliwości składania lusterka.

Gorzej jak mocowanie już nie jest pierwszej młodości i ktoś o nie zahaczy przechodząc lub jadąc samochodem. Chyba lepiej żeby była przynajmniej jedna kulka i się składało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez MareckiGTI » 23 mar 2013, 22:20

Ja skręciłem swoje, tez kupiłem nowe angola przerobiłem i dwa dni później połamane zostało powiedziałem że kolejnego nie kupie a jak ktoś walnie to niech łamie swoje a nie moje.
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2010, 13:29
Posty: 129
Skąd: Chełm
Auto: 323F BA 1.8 i BG 1.6

Postprzez YgooR » 23 mar 2013, 22:34

MareckiGTI napisał(a):a jak ktoś walnie to niech łamie swoje a nie moje

To musiałeś je solidnie skręcić :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez decadent » 24 mar 2013, 14:03

Rozebrałem moje rozwalone lusterko na części pierwsze – rzeczywiści teoretycznie jest możliwość odłączenia części ruchomej od łapy mocującej do karoserii. Trzeba poodginać taką blaszkę, która blokuje sprężynę. Ponowny montaż jest jednakże, jak już zauważono problematyczny, trzeba by skonstruować specjalne narzędziarze do mocnego ściśnięcia sprężyny i nasunięcia blaszki. Roboty z tym tyle, że lepiej kupić nowe...

W moim przypadku naprawa była niemożliwa, bo nie widzę możliwości przesunięcia tej kulki, która jest za kołnierzem, tej najbliżej karoserii... a ta była u mnie przesunięta i zapieczona...
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 08:57
Posty: 682
Skąd: Kielce
Auto: BJ, 1.5 benz. 1999

Postprzez volspaik » 25 kwi 2013, 19:35

Witam
Wiem że nie ten dział , ale niechcę otwierać nowego tematu.
Mam pytanie.
Mam Mazde 6 2.0 2005 przed lifta
Czy obudowa lusterka lewego ( pokrywa w kolorze nadwozia ) będzie pasowała z wersji angielskiej do europejskiej??
Ponieważ moja był lekko pęknięta i podczas jazdy spadała i słuch po niej zaginą a lusterko mam sprawne .
Ceny na allegro mocno się różnią pod względem UK a EU.
Początkujący
 
Od: 15 lis 2012, 12:38
Posty: 6
Auto: Mazda 6 2.0 Diesel kombi 2005 rok

Postprzez krzysztofjarzyna » 29 lip 2016, 10:54

Jeśli chodzi o typy lusterek w samochodach to polecam zapoznać się z tym artykułem.
krzysztofjarzyna
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323