Gdzie znajduje się centralka centralnego zamka?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dzozef » 4 maja 2008, 13:47

Witam, przeszukałem forum i nie mogę znaleźć informacji na temat, gdzie znajduje się centralka centralnego zamka w maździe 323F BJ (1999 model przed liftingiem) 1.8 benzyna. Z góry wielkie dzięki za informacje gdzie się znajduje centralka i które kabelki za co są odpowiedzialne, ponieważ planuje założyć sterowanie pilotem.


Pozdrawiam
dzozef
 

Postprzez roburex » 31 lip 2008, 23:50

z tego co sie orientuje-ale nie mam pewnosci- to centralka znajduje sie obok bezpiecznikow obok lewej nogi kierowcy, a prezyzyjniej mowiac nad tymi bezpiecznikami.tak mialem w 626 a nie wierze ze w 323 zmienilby ten sprawdzony uklad
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 14:30
Posty: 34
Skąd: Kielce
Auto: mazda 626 GF 2,0 benzin, 136KM, 2000r

Postprzez MarekW » 1 sie 2008, 10:00

widze ze bylo to dawno i pewnie juz DZOZEF podlaczyl sterowanie .. ale fakt powinno byc nad lewa noga kierowcy. otowieranie i zamykanie steruje sie impulsem albo do masy albo przez rezystor 1khom (jak pamietam). wpina sie tylko pod 1 przewod :–).
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2006, 09:13
Posty: 340
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ DITD (2002)

Postprzez matriz » 8 sie 2008, 15:46

nie wiem czy temat aktualny ale informacja moze sie komus przydac :)

u mnie centralka znajduje sie po stronie pasazera obok prawej nogi :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 lis 2007, 11:48
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska

Postprzez wiesiek » 23 wrz 2008, 07:53

Witam ja sie podłącze do tematu mam już dosyć otwierania centralnego zamka kluczykiem i zamierzam kupić na allegro jakiś sterownik z pilotami tylko nie mam pojęcia jaki jest dobry a co najważniejsze w jaki sposób to podłączyć – gdzie się znajduje centralka w tym modelu ? może ktoś mi podeśle jakieś zdjęcia i opis z góry dziękuję. Chcę dodać iż szukałem na forum ale nie magę znaleźć nic do mojego modelu
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2008, 07:52
Posty: 6
Skąd: Karnity
Auto: Srebrna 323 BJ DiTD 1999

Postprzez Mako » 23 wrz 2008, 08:20

do BJ ciezko o takie informacje bo jeszcze stosunkowo malo jest naszych autek na forum przy wielkim naplywie BA, wiec jeszcze troche poczekamy za takimi relacjami jak w przypadku poprzednich modeli 323 :|
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez wiesiek » 23 wrz 2008, 12:01

Mako Rozumiem że nikt mi nie pomoże przecież ktoś musiał zakładać to sterowanie i może się podzieli swoją wiedzą. Sam nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Czytałem o jakimś dodatkowym siłowniku w drzwiach kierowcy u mnie mogę otworzyć wszystkie drzwi i to gdy otwieram od strony pasażera jak i kierowcy lub bagażnik czy to oznacza że nie potrzebny jest ten dodatkowy siłownik?
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2008, 07:52
Posty: 6
Skąd: Karnity
Auto: Srebrna 323 BJ DiTD 1999

Postprzez Mako » 23 wrz 2008, 14:00

wiesiek szczerze mowiac nie wiem, sam sledze kilka watkow w tym temacie, ja chce kupic tani sterownik z dwoma pilotami tak do 100 zl i po prostu zawioze go do jakiegos fachowca i sru
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez wiesiek » 23 wrz 2008, 14:36

dzozef też chciał założyć coś takiego na wiosnę tak się doczytałem i ciekawe czy mu się udało napisałem do niego wiadomość może odpowie a swoją drogą to aż dziwne tyle BJ jeździ po drogach a tak mało o nich można znaleźć czytałem w ,,Opiniach na temat Mazdy 323 BJ'' ale tam też zbyt wiele nie wyniosłem.
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2008, 07:52
Posty: 6
Skąd: Karnity
Auto: Srebrna 323 BJ DiTD 1999

Postprzez Mako » 23 wrz 2008, 14:39

wiesiek teraz dopiero od roku BJ stala sie dosyc atrakcyjna cenowo i przede wszystkim nie jest golfem czy astra ktorych sa setki tysiecy na polskich drogach i w niektorych przypadkach maja duzo wyzsze wyposazenie od ww w tej samej cenie
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez wiesiek » 24 wrz 2008, 08:32

Witam przed chwilą sprawdzałem z prawej strony(od pasażera) mam plastik którego nie można otworzyć , natomiast z lewej strony (kierowca) na słupku jest otwierana zaślepka pod nią kilka bezpieczników w dwóch rzędach a nad nimi jakieś dwie kostki – czy to jest CPU ? Nie wiem jak się wstawia zdjęcia bo bym zrobił kilka fotek i pokazał jak ta sprawa wygląda w mojej mazdzie, mam jescze jedno pytanie a gdzie podłączyć przewody od kierunkowskazów ? Mam zamiar kupić jakiś ztych co o nich sądzisz ?
1) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=436619349
2) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=432736795
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2008, 07:52
Posty: 6
Skąd: Karnity
Auto: Srebrna 323 BJ DiTD 1999

Postprzez chudy » 24 wrz 2008, 17:47

Flasher unit, czyli przerywacz od kierunkowskazów znajduje się z tyłu – za skrzynką bezpieczników – kostka do niego powinna mieć 8 pinów, a przewody na kierunki mają w niej kolory: zielono-biały i zielono-czarny.
Wszystko co podaję Ci wiesiek opieram tylko n schematach i rysunkach które znalazłem w necie, więcnie mam pewności czy to pokrywa się z sytuacją u Ciebie w samochodzie – najpierw sprawdź :)
Ostatnio edytowano 2 paź 2008, 20:46 przez chudy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez knyklu » 24 wrz 2008, 19:47

Witam,
Ciągnąc temat. W jaki sposób zrobić ażeby, poza funkcjami wymienionymi wyżej, szyby domykały sie z pilota. Wystarczy coś gdzieś podpiąć od sterownika cent. zamk. (gdzie? : )) czy też trzeba cos dodatkowego dokupć?
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2007, 14:23
Posty: 288
Skąd: Konopnica
Auto: BJ ZL

Postprzez chudy » 24 wrz 2008, 21:10

Potrzebny jest dodatkowy sterownik do automatycznego domykania szyb. Jeżeli sterownik zamków posiada dodatkowy kanał sterujacy, można zamykać szyby niezaleznie od alarmu, tzn. za naciśnięciem przycisku pilota. Jeśli natomiast sterownik zamków nie posiada takiego kanału, szyby będa domykały się zawsze wraz z uzbrojeniem alarmu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez wiesiek » 25 wrz 2008, 11:22

Chudydziękuję bardzo za pomoc myślę że może przyda się jeszcze wielu forowiczom . MAm jeszcze pytanie jak można umieszczać fotki np. z podłączenia tego nieszczęsnego sterowania- jak będę to robił to chętnie zrobię parę fotek i umieszczę na forum ku pomocy innym. Jeszcze jedna refleksja rozumiem że jeżeli kupię sterownik z funkcją domykania szyb to będę mógł je również podłączyć- ale w jaki sposób i gdzie się podpiąć ?/ a ico sądzisz o tych sterownikach które sobię upatrzyłem – a może są lepsze propozycję . Jeszcze raz dziękuję za pomoc. <jupi>
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2008, 07:52
Posty: 6
Skąd: Karnity
Auto: Srebrna 323 BJ DiTD 1999

Postprzez knyklu » 25 wrz 2008, 11:59

wiesiek napisał(a):Chudydziękuję bardzo za pomoc [...]

Ja też bym chętnie poprosił o odpowiedz na powyższe.
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2007, 14:23
Posty: 288
Skąd: Konopnica
Auto: BJ ZL

Postprzez chudy » 25 wrz 2008, 20:28

wiesiek – poradnik jak wklejać zdjecia:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=263

wiesiek napisał(a):jeżeli kupię sterownik z funkcją domykania szyb to będę mógł je również podłączyć- ale w jaki sposób i gdzie się podpiąć ?

Część odpowiedzi masz już powyżej – potrzeba dodatkowego sterownika domykającego szyby, i podpinasz go – to także dla Ciebie knyklu – pod sterownik centralnego na pilota/alarm, który w chwili zamknięcia samochodu daje sygnał centralce domykającej szyby że ma uruchomić procedurę zamykania (ten sygnał to impuls masy z tego samego przewodu który steruje fabryczna centralką zamków). A przewody wykonawcze domykania należy połaczyć z odpowiednimi kablami z panelu kierowcy sterującego otwieraniem/zamykaniem wszystkich czterech szyb (można to oczywiście zrobić już za kostką przyłaczeniową między drzwiami a kabiną samochodu od strony tej drugiej, aby nie prowadzić kabli do wnętrza drzwi), z jednym zastrzeżeniem – zasilanie sterownika domykania szyb powinno biegnąć z innego punktu, tzn. powinno być cały czas pod napięciem, ponieważ zasilanie panelu szyb dla kierowcy jest odcinane.

Co do Twoich propozycji sterowników wiesiek, myślę, że większość dostępnych na aukcjach jest do siebie dość podobna, a nawet te najtańsze ( wiem bo miałem najzwyklejszy w poprzedniej maździe) całkiem dobrze spełniają swą funkcję. Nie polecam jednak pilotów – scyzoryków (kluczyk). W aukcji którą przytoczyłeś jest kluczyk w standardzie VW. Sa oczywiście dostępne i do innych marek, ale problem pojawia się gdy samochód wyposażony jest w fabryczny immobilaiser – taki kluczyk-scyzoryk najprawdopodobniej nie będzie z nim współpracował. W drugiej aukcji (pierwszej dokładnie nie czytałem bo dyskfalifikuje ją kluczyk do VW) jest informacja o dodatkowym kanale jaki posiada sterownik do np. klapy bagażnika. Tymczasem posiadając fabryczną centralkę siłowników kanał ten nie będzie potrzebny, gdyż w chwili otwarcia bagażnika fabryczny sterownik i tak otworzy drzwi. Jednak może on zostać wykorzystany jako sterowanie domykaniem szyb (ręczne właczanie oddzielnym przyciskiem na pilocie kiedy będzie taka potrzeba, a nie za każdym razem kiedy samochód zostanie zamknięty).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez akabzinski » 11 paź 2008, 12:36

Cześć. Jestem świeżym użytkownikiem Mazdy, mam model 323 F z 95 benzynke 1,5 16V. Mam tylko jednego pilota do centarlnego zamka i na dodatek jest tak wrazliwy, że wystarczy nim delikatnie puknąć o coś a on odrazu otwiera drzwi. Chciałem wymienić cały ten mechanizm na nowy, ale nie mogę zlokalizować u siebie sterownika. Pomożecie? Może jakieś foto jak to wygląda. Z góry dziękuje.
Początkujący
 
Od: 1 maja 2008, 17:07
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Auto: Mazda 323F 1995 1,5 16V

Postprzez chudy » 11 paź 2008, 20:56

Tutaj jest zdjęcie:
Obrazek
kolegi który w tym miejscu:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... &start=240
zamieścił relację. Sterownik pilotów to takie czarne pudełko (najczęściej) i kilka kabli w różnych kolorach. Poszukaj pod kolumną kierowniczą – najczęściej tam się go montuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez akabzinski » 12 paź 2008, 10:43

Dzięki chudy, idę na poszukiwania.
Początkujący
 
Od: 1 maja 2008, 17:07
Posty: 6
Skąd: Piotrków Tryb.
Auto: Mazda 323F 1995 1,5 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323