Zacięło się składanie przedniego fotela pasażera

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez adalbertus » 16 sie 2006, 11:18

Witam.

Po parokrotnej zabawie ze składaniem przedniego fotela pasażera nie mogę go ponownie zablokować. Oparcie wraca do normalnej pozycji, ale drążek który powinien je zablokować (ten z lewej strony) nie zaskakuje, przez co opracie luźno się kładzie czały czas.

Wie może ktoś jak się do niego zabrać? Mam w fotelu AIRBAG i trochę boję się go wyjmować bo gdzieś czytałem, że przy wyjmowaniu fotela poduszka może wystrzelić.

Nie bardzo mi się podoba sytuacja bo wydaje mi się, że jest to potencjalnie niebezpieczne dla pasażera w przypadku kolizji, a poza tym niewygodne się siada bo przy siadaniu oparcie kładzie się na plecy pasażera.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2006, 16:34
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 5 CR Diesel 143KM 2006r

Postprzez VTec » 17 sie 2006, 07:50

tez taka sytuacja przydarzyla mi sie. niechcialo zlozyc sie,dopiero po n-tym razie udalo sie. akcja typu szarpnac – wepchnac :D

pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2006, 14:53
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Auto: Mondeo ST220 03' po lifcie

Postprzez magicadm » 17 sie 2006, 09:50

U mnie też sie tak czasem zdarza, ale tylko przy nierównym, krzywym zkładaniu fotela.
Wystarczy go (oparcie) położyć i prosto rozłożyć (brzmi troszkę po chińsku <lol> )
Aby go wymonotwać (tylko po co?) musisz odłączyć klemę z akumulatora i odczekać kilkadziesiąt sekund – najlepiej rozładowując pojemności jakimś obciązeniem – np światłami.
Poduszki same nie powinny wypalić
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez adalbertus » 18 sie 2006, 07:53

magicadm napisał(a):U mnie też sie tak czasem zdarza, ale tylko przy nierównym, krzywym zkładaniu fotela.
Wystarczy go (oparcie) położyć i prosto rozłożyć (brzmi troszkę po chińsku <lol> )

Robiłem tak pare razy – łącznie ze stukaniem itp. ale nie pomogło.

magicadm napisał(a):Aby go wymonotwać (tylko po co?) musisz odłączyć klemę z akumulatora i

Żeby łatwiej się do tego dobrać (może uda się rozkręcić te plastiki i miałbym wtedy bezp. dostęp do mechanizmu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2006, 16:34
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 5 CR Diesel 143KM 2006r

Postprzez adalbertus » 28 sie 2006, 08:37

magicadm napisał(a):U mnie też sie tak czasem zdarza, ale tylko przy nierównym, krzywym zkładaniu fotela.
Wystarczy go (oparcie) położyć i prosto rozłożyć (brzmi troszkę po chińsku <lol> )

Faktycznie, przedwczoraj naprawiłem – położyłem fotel ponownie (tak aby zrobić z niego stolik) docisnąłem mocno ręką na wysokości zagłówka i coś zaskoczyło – jak postawiłem opracie do pionu było już ok :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2006, 16:34
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 5 CR Diesel 143KM 2006r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323