Lakierowanie plastikowych elementów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez siersc » 29 maja 2018, 18:57

Cześć wszystkim.

Z góry przepraszam, jeżeli jest już gdzieś rozwiązanie mojego problemu – szukałam, ale niestety nie znalazłam :( Jeżeli się okaże, że już ktoś poruszał tę kwestię, to uprzejmie proszę moderatorów o usunięcie tematu i pokierowanie do odpowiedniego posta :)

Przymierzam się do polakierowania plastikowych elementów w BJ – konkretniej, odbojników drzwi oraz tego srebrnego elementu nad grillem – zaczął się łuszczyć lakier i wygląda to niezbyt ładnie.

I teraz rodzi się moje pytanie – czy ktoś ma doświadczenie z demontażem wyżej wymienionych elementów? Pobieżna obserwacja sugeruje mi, że są one zamocowane na wcisk – czyli prawdopodobnie należy je zwyczajnie podważyć. Boję się, żeby nie połamać jakichś zaczepów, więc jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak to umiejętnie zrobić, to byłabym wielce wdzięczna! :)

Chętnie przyjmę wszelkie porady i sugestie :)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 paź 2010, 12:56
Posty: 19 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f, 2.0 DiTD 101 KM, rocznik 2001
Mazda 6 3.0 V6 2007 r.

Postprzez rav 75 » 30 maja 2018, 05:17

Odbojniki drzwi czyli co? Listwy? Jeśli tak to pamiętaj że są one przyklejone na taśmę dwustronną,przy demontażu łatwo listwy uszkodzić i porysować lakier na drzwiach. Listwa chromowana w osłonie chłodnicy była wciskana od wewnątrz,dostęp możliwy po demontażu wspomnianej osłony a to znowu możliwe po odkręceniu zderzaka (kilka spinek łączących grill ze zderzakiem).
Pozostaje jeszcze kwestia lakierowania: podkład na plastik (promotor przyczepności),podkład akrylowy,baza (kolor) i klar.
rav 75
 

Postprzez siersc » 30 maja 2018, 11:37

Tak, dokładnie, miałam na myśli listwy. Czyli to po prostu jest na chamca przyklejone na taśmie dwustronnej? Wow :D

Czy dobrze Cię zrozumiałam, że żeby wyjąć tą chromowaną osłonę, należy zdemontować zderzak? Czy też wyjmuje się samą osłonę grilla, bezpośrednio ze zderzaka? Czytałam o tym na forum, z tego co zrozumiałam, jest z tym niezła szarpanina, trochę liczyłam, że ta srebrna duperelka jest mocowana osobno...
Poza tym, u mnie to nie jest niestety żaden chrom, tylko chamski plastik pociągnięty badziewnym lakierem, który się łuszczy – więc zakładam, że to jakiś zamiennik, pewnie po dzwonie poprzedniego właściciela...

Dzięki za wskazówki odnośnie lakierowania :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 paź 2010, 12:56
Posty: 19 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f, 2.0 DiTD 101 KM, rocznik 2001
Mazda 6 3.0 V6 2007 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323