Mazda 323f bj 2001r wymiana tylniej lampy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez trzydwatrzybejot » 9 lis 2017, 19:29

WItam. Jestem nowy na forum. posiadam Mazde 323f bj 2001 sedan silnik 1.3 ,opisuje zeby kazdy wiedzial co to za model. Wyjezdzajac kiedys za bramę zawadzilem tylnią lewą lampą o murek tak ,że lampa pękła. Zamówiłem nową, ale nie wiem jak ją założyć. Zanim odkręce pękniętą, chciałbym wiedzieć jak się podłącza nową. Wszystkie zarowki w nowej lampie mam owinięte taśmą izolacyjną, tak ze mam taką jedną wspolną koncówkę, ale wydaje mi się ,że odkręcając i wyjmując starą lampę z obudowy mazdy w tylniej czesci auta, będe musial kazdy z tych kabelkow przylutować osobno, czego sie obawiam. a wczesniej bede musiał pewnie zapamietać, albo zapisac, ktory kabel do jakiej zarówki w starej lampie i, w której dziurce w kostce był podłączony. Nie mam zielonego pojęcia. Przeszukalem i google, i forum, i dokladnego opisu calej procedury wymianny lampy nie ma ;] z góry dzięki ;]
trzydwatrzybejot
 

Postprzez rav 75 » 9 lis 2017, 20:17

Co ty tam chcesz lutować. Wykręcasz lampę,wyjmujesz żarówki z oprawkami,przekładasz do nowej lampy,montujesz lampę. Tyle w temacie.
rav 75
 

Postprzez trzydwatrzybejot » 9 lis 2017, 21:15

bez odkręcania tej starej pękniętej lampy od bagażnika? ten plastikowy przezroczysty klosz się da zdjąć i zalozyc? a reszta z nowej lampy czyli czarna obudowa i żarówki zostaną na pozniej jako zapas? ja jestem naprawde zielony. chcialem wyjac starą pekniętą lampe z kablami i wkrecic druga zdrową z kablami.
dziekuje za odp :) Jutro chce zrobic przeglad bo maja byc utrudnienia od poniedzialku
trzydwatrzybejot
 

Postprzez rav 75 » 10 lis 2017, 06:54

Z odkręcaniem starej lampy od nadwozia. 3x nakrętka,bodajże na klucz 8. Klosz da się zdjąć ale niestety tylko raz :D
rav 75
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323