Wymiana podświetlenia sterowania nawiewów.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Filop » 6 lis 2017, 20:28

Witam,

Przymierzam się do wymiany podświetlenia nawiewów w Mazdzie 323F Bj 2.0 DITD 90KM, aczkolwiek to nie ma większego znaczenia. Przejdźmy do konkretów. Czy ktoś już się tym bawił? Jak się do tego zabrać, Zdjąć plastikową obwódkę to nie problem, wystarczy szarpnąć zdecydowanym ruchem od od wylotów powietrza. Lecz pojawia się następne pytanie? Którędy odłączyć linki od sterowania, ponieważ to panel manualny. Od strony schowka po jego wyjęciu jest kiepski dostęp, a na dodatek tego panel jest przykręcony do tej ramki i trafić w te śruby śrubokrętem to nie lada wyzwanie. Być może, po wyjęciu radia i zegarka będzie lepszy dostęp. O ile wymiana podświetlenia liczników to 15 min roboty to z sterownikiem nawiewów to już gorzej.


A tak na marginesie, jakie tam są żarówki? Takie jak w climatronic'u czyli W1,2W czy jakieś inne?



Pozdrawiam. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2017, 18:44
Posty: 87 (0/5)
Skąd: Opolskie, Brzeg
Auto: Mazda 323F BJ RF '00 DiTD Glacial Silver

Hyundai i30 Kombi '13r. 1.6 CRDi 128KM.

Postprzez Conneus » 7 lis 2017, 13:25

https://www.facebook.com/m323fzainspiro ... 6393861658

Jedynie to mi się udało znaleźć.

Fotorelacje masz w kolejnych zdjęciach w tym linku.
Początkujący
 
Od: 21 mar 2017, 09:14
Posty: 22 (0/2)
Auto: Mazda 323F BJ 1324cm3 16V 1999r

Postprzez Filop » 7 lis 2017, 17:56

Dzięki, zawsze to jakiś sposób. W sumie to nie pomyślałem żeby dobrać się do link od strony kierowcy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2017, 18:44
Posty: 87 (0/5)
Skąd: Opolskie, Brzeg
Auto: Mazda 323F BJ RF '00 DiTD Glacial Silver

Hyundai i30 Kombi '13r. 1.6 CRDi 128KM.

Postprzez Filop » 10 lis 2017, 20:14

Więc tak. Udało mi się wymienić żarówki w podświetleniu nawiewów, niestety nie mam fotorelacji jednak robi się to podobnie jak w linku który kolega podesłał wyżej. Mogę ewentualnie napisać w punktach. A więc:
Potrzebujemy:
-śrubokręt krzyżakowy.
-jakieś cieniutkie cążki.
-2 Żarówki W1,2W.
-jeśli ulegną zniszczeniu to zielone gumowe nasadeczki na żarówki.
-1,5 do 2 godzin czasu wolnego.

Zaczynając od początku.
1. Należy wyjąć radio, ja nie mam fabrycznego więc nie było z tym problemu, rozłączyć kostki od niego jak i antenę.
2. Zdjąć 2 linki ukryte za schowkiem (wyciągamy go ściskając do środka a następnie ciągnąc za lewą stronę, jak zatrzask wyjdzie pociągamy go w lewo żeby wyszła tulejka, jak na fotorelacji wyżej). Linki ściągamy wciskając zatrzask i zsuwając linkę. To samo robimy po zdjęciu obudowy od dołu kierownicy, tam po prawej stronie jest linka ściągamy ją analogicznie.
3. Zdecydowanym ruchem ciągniemy za nawiewy na górze ale zarazem ostrożnie, wyciągamy panel na tyle aby odpiąć kostki od niego (są również na zatrzaskach). Odpinamy również kostkę od świateł awaryjnych.
4. Następnie powoli ciągniemy za panel uważając na linki (Jak to kolega na fotorelacji napisał).
5. Nie ma potrzeby odkręcania go od tego plastiku ponieważ nie zmieni to nam dostępu do żarówek.
6. Żarówki znajdują się pod włącznikiem od podgrzewania tylnej szyby i pod włącznikiem od klimatyzacji (ten można bez problemu wyciągnąć naciskając na zatrzaski i wysuwając go w stronę foteli, znacząco poprawia to dostęp do żarówki)
7. Przekręcamy kapturek od żarówki, wyjmujemy ją, wkładamy nową i zakładamy zieloną nasadeczkę.
8. To samo robimy z drugą.
9. Następnie wkręcamy z powrotem żarówki.
10. Podpinamy kostki, zapalamy światła i patrzymy czy wszystkie żarówki świecą.
11. Składamy w odwrotnej kolejności.
12. Po nałożeniu linek warto zobaczyć czy wszystkie pracują tak jak wcześniej itp.
13. Wkładamy radio.
14. Cieszymy się sprawnym podświetleniem nawiewów.


Dziękuję dla kolegi który zrobił fotorelację i dlatego co mi ją podesłał, bardzo mi pomogła.

Pozdrawiam, Filip
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2017, 18:44
Posty: 87 (0/5)
Skąd: Opolskie, Brzeg
Auto: Mazda 323F BJ RF '00 DiTD Glacial Silver

Hyundai i30 Kombi '13r. 1.6 CRDi 128KM.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323