Maksymalna głębokość przednich głośników

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Conneus » 13 maja 2017, 09:51

Witam, jako iż ostatnio wygłuszyłem sobie drzwi taśmą dekarską stwierdziłem, że nadszedł czas na
zmianę nagłośnienia. Przyrdzewiałe głośniki chcę wymienić na jakieś 165mm. Zamontuję oczywiście dystans mdf o grubości 8mm. Oczywiście mam parę pytań:
1. Czy zamontowanie dystansu i głośnika 165 sprawia, że trzeba coś przerabiać w boczkach tapicerki? (nie chce wycinać dziur) Czy możne wystarczy usunąć tylko ten kołnierz wokół maskownicy.
2. W sumie najważniejsze to maksymalna głębokość głośnika, który może wejść w taką wnęke. Od razu powiem, że system odseparowany, który mnie interesuję ma woofer o głębokości...
Obrazek
3. Tweetery będę mocować do trójkątów obok lusterek. Tu akurat pola do popisu nie mam bo w razie czego mogę taki zestaw łatwo zdemontować do sprzedaży auta i wymienić te trójkąty na inne (a nie sądzę by kupujący chciał kupić auto z dziurą w słupku)

Dodam, iż po wygłuszeniu taśmą dekarską mam wrażenie, że jest ciszej. Po raz 1-szy bardziej uwagę zwracam na odgłos silnika przy 90km/h niż na szum powietrza. I tu pytanie czy jest sens wygłuszać drzwi z tyłu? Nie mam tam żadnych głośników.
Początkujący
 
Od: 21 mar 2017, 10:14
Posty: 22 (0/2)
Auto: Mazda 323F BJ 1324cm3 16V 1999r

Postprzez cepo12 » 14 maja 2017, 18:37

Conneus napisał(a):Czy możne wystarczy usunąć tylko ten kołnierz wokół maskownicy
nawet trzeba. :D
2) wejdą bez problemu :)
a co do tylnych dzwi: zależy co chcesz osiągnąć, najlepiej byłoby całe auto wygłuszyć, a wygłuszanie tylko dzwi to chyba bez większego sensu moim zdaniem :) oczywiscie mówie o tyle :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 30 maja 2012, 22:07
Posty: 444 (1/2)
Skąd: Okolice Płocka
Auto: Jest – >rx 8 zawrotne 1.3 doritos
Trochę tego było – >
X9
323f bj ba bgx2
Mpv

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323