Problem ze spryskiwaczami :(

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez elos4 » 6 mar 2014, 14:25

Tak więc nie wiem czy powtarzam wątek ale wczoraj padły mi spryskiwacze przedniej i tylnej szyby brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki działają wiec to chyba nie bezpieczniki a nie chce mi się wierzyć żeby padły obydwie pompki naraz Jakieś sugestie ?? proszę o pomoc
elos4
 

Postprzez Mynio 86 » 6 mar 2014, 21:31

Możesz odpiąć wężyk co idzie do przednich spriskiwaczy i wtedy użyć spryskiwaczy. I będziesz miał wszystko czarne na białym czy to pompka czy spryskiwacz.
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2011, 20:25
Posty: 58 (1/1)
Skąd: Jadowniki
Auto: JEST
MAZDA 323F BJ ZM 2002 r.
BYŁY
MAZDA 323F BA Z5 LPG 1998 r.
MAZDA 323F BA BP 1995 r.

Postprzez ewemarkam » 7 mar 2014, 23:42

Prawdopodobnie zablokowały Ci się silniczki. Najpewniej to wyjąć zbiornik, zobaczyć czy nie ma syfu w nim. Ja już dwa razy odblokowywałem silniczki, spuściłem płyn wyjąłem je podłubałem drucikiem i ruszyły. Jak stanie się to po raz trzeci to wyjmę zbiornik i wypłukam go. Ojciec w BA miał pełno igieł itp syfu w zbiorniku, dlatego o tym piszę.
A jeśli się okaże że są spalone to silniczek pasuje z tico, lanosa, suzuki baleno, vitara kia jakaś. Bo do mazdy nowego nie dostaniesz. Silniczki pasują idealnie jakby były to te same, bez żadnych przeróbek.
Pogotowie Komputerowe
Alarmy samochodowe, centralne zamki, blokady zapłonu, czujniki cofania, światla dzienne itp.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 09:19
Posty: 615 (2/4)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 323F BJ DiTD '99

Postprzez KOroll » 20 mar 2014, 13:32

To samo mnie spotkało niedawno.. Przednie wycieraczki działają, tylko ze strony spryskiwaczy brak reakcji (brak "bzyczenia" przy pociąganiu manetki) Tył jest ok, chociaż od pewnego czasu po prostu GŁOŚNIEJ pracuje i słychać, że nie jest to sama wycieraczka tylko odgłos mechanizmu (silniczka wycieraczki tylnej najprawdopodobniej) Wypróbuję Wasze porady..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lip 2012, 10:33
Posty: 17
Skąd: BIAŁYSTOK
Auto: Mazda 323f / BJ / 2.0 benzyna/ Sportive / 2001r.

Postprzez elos4 » 6 kwi 2014, 13:01

Jednak były padnięte pompki koszt 22zł x2 i trochę pracy :D więc jest git
elos4
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323