Instalacja szyberdachu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez fermion » 18 lis 2012, 14:56

Witam, chciałbym spytać, czy jest możliwa instalacja oryginalnego szyberdachu w modelu, który go fabrycznie nie posiada? Czy są fabrycznie instalowane odpowiednie zaczepy, mocowania, otwory? Czy wystarczy wyciąć otwór w dachu, czy jest tam może gięty rant? Czy może wystarczy wymiana podsufitki, wycięcie otworu o podciągnięcie kabli? Może komuś udała się taka sztuka?
Początkujący
 
Od: 13 paź 2012, 16:40
Posty: 5
Auto: Mazda 323f BJ 2.0 DITD 2002 r.

Postprzez black_pablo » 18 lis 2012, 23:19

z tego co widziadłem u siebie po zdjęciu podsufitki( nie mam szyberdachu) to nie jest to P&P dołożenie szybra, w wersji z szybrem jest inna konstrukcja profili w dachu, podsufitka rzecz jasna jest inna też, akurat podpięcie elektryki to by był najmniejszy problem, gorzej wyciąć otwór zabezpieczyć go antykorozyjnie i też dopasować uszczelkę tak,aby nie ciekło i nie rdzewiało od zbierającej się wody. Reasumując wszystko da się zrobić mając odpowiedni zapał i chęci oraz $ tylko w tym przypadku nie jest to takie proste
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2011, 09:47
Posty: 1415 (2/3)
Skąd: Lublin
Auto: 323F BJ 99 1,5 ZL

Postprzez fermion » 19 lis 2012, 00:10

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy warto bawić się w montowanie oryginału, cz może bardziej sensowne byłoby zamontowanie uniwersalnego, typu:
http://szyberdachy.webasto.pl/produkty/ ... a-300.html
Montaż oryginała wydawał mi się bardziej elegancki, ale uniwersalny ma tą zaletę, że jego system montażu przewiduje adaptację do każdego samochodu. Jeśli już same listwy są przeprowadzone inaczej, to już problem. Różnica w cenie też jest spora. Szyber z Mazdy można kupić za dwie stówki, uniwersał to już min. 1500... Rozwiązanie oryginalne daje zadość puryzmowi i upodobaniu w zgodności z projektem i do tego cena mniejsza, ale możliwe, że tańsze tylko z pozoru. Może się okazać, że w końcowym rozrachunku, próba dopasowania czegoś co nie jest przewidziane w tym modelu, doprowadzi do niekontrolowanego rozrostu kosztów i do tego rozgrzebania autka na dłuższy czas... Ot i dylemat...
Początkujący
 
Od: 13 paź 2012, 16:40
Posty: 5
Auto: Mazda 323f BJ 2.0 DITD 2002 r.

Postprzez kubi2410 » 19 lis 2012, 14:05

Ja mam taki uniwersalny montował Niemiec i mam problem zepsuł się mechanizm. I teraz szukam kogoś z okolic Lublina kto by to naprawił ale ciężko znaleźć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2007, 16:51
Posty: 432
Skąd: Lubartów
Auto: 323F BJ 2001 1.6 sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323