mazda 323f BJ tylne głosniki, czy jest mozliwosc??

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez grzechu25i » 20 lip 2012, 09:06

Witam ,
Chciałem sie dowiedziec czy jest mozliwe zamontowanie głosników pod półka bagaznika w tej Madzi bo ostatnio spalil mi sie glosnik w drzwiach tylnych a zagladalem pod polke w bagazniku i jest tam jakby miesce na glosnik ale nie wiem czy jest to mozliwe czy sa tam kostki i czy wszystko bedzie dzialac. Szukalem w opisie instalacji ale nie zabardzo sie na tym znam a niestety musze stwierdzic ze te glosniki w tylnych dzwiach graja niestety kiepsko. Jezeli robiliscie to juz w swoich Mazdach i jest taka mozliwosc nie przerabiajac calej instalacji to prosze Was o pomoc. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 lip 2010, 13:04
Posty: 6
Auto: Mazda 323F BJ 1.8 ,99r

Postprzez Krzyniu79 » 30 lip 2012, 11:35

Czesc, miałem taką mazdę przez 3 lata i zamieniłem w zeszłym tygodniu na Premacy. Te miejsca o które pytasz nie są przeznaczone do głośników. Nie ma tam żadnej instalacji ani mocowań. Zamontuj w tylnych drzwiach jakiekolwiek 16", nie musisz nawet dawać dystansów, bezpośrednio do blachy. Tylko dolutuj przewody do oryginalnej kostki . Jeżeli jesteś z okolic Bydgoszczy chętnie pomogę. Pozdro
Krzyniu79
 

Postprzez mateoh » 15 sie 2012, 13:26

Witam, mam pytanko odnośnie montażu głośników. Piszesz, że nawet bez dystansów można zamontować głośniki i tutaj mam wątpliwości i pytania.
Zamówiłem głośniki JBL CS-6 16,6cm średnicy (na tył) oraz Alpine SXE-5725S 13x18cm (na przód) – zgodnie z wymiarami znalezionymi na forum. Po rozkręceniu drzwi okazało się, że fabryczne głośniki zamontowane są na dystansach (są przy tym mniejsze). Ponadto dystanse te mają od wewnętrznej strony drzwi takie "kołnierze" – jak się domyślam kołnierze mają zapobiegać zalewaniu głośnika.
W związku z powyższym nasuwa mi się kilka pytań:
1. Dystanse służą między innymi tłumieniu drgań między głośnikiem a blachą, czy w związku z tym dystanse nie są niezbędne?
2. Czy te kołnierze sprawdzają się? Czy może wystarczy zamontować dystanse bez kołnierza?
3. Głośniki na tył są dość szerokie – pierścień montażowy o średnicy 166mm a kosz głośnika ma średnicę 143mm co uniemożliwia mi przeniesienie dystansów fabrycznych do tego głośnika. Przednie głośniki są sklejone z dystansami co również uniemożliwia mi przeniesienie ich do nowych głośników Alpine (kosz 182mmx128mm). Gdzie mogę znaleźć dystanse pasujące do tych głośników?

pozdr.
mateoh
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323