Gaśnie przy skręcie

Postprzez Moglaj » 21 cze 2013, 11:56

Zauważyłem, że moja Mazda przy skręcie gaśnie tak jakby na chwilę, wspomaganie kierownicy nie działa, włączają się te kontroli tak, jak przy zapłonie, ale po chwili znowu rusza jak depnę gazu :/ Nie wiem dlaczego tak się dzieję...

Podejrzewam tylko, że przyczyną może być sytuacja, którą miałem kilka dni temu, bo dzieję się tak właśnie od wtedy. A mianowicie niefartownie najechałem, a w zasadzie nieco walnąłem tylnym lewym kołem w krawężnik.
Koło wygląda raczej dobrze, nic nie jest skrzywione. No ale od tamtej pory dzieje się właśnie opisana sytuacja.

Co może być nie tak, bo nie znam się na tym i nawet nie mam pojęcia? Czy koszty naprawy będą jakieś wielkie?:/


I drugie pytanie, na niskich obrotach na gazie, czasami gaśnie auto, a nawet jeśli nie gaśnie, to tak nim trzęsie, jakby miało się zaraz rozlecieć. Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc:)
Moglaj
 

Postprzez Marek 161BD081 » 21 cze 2013, 13:07

My cię też witamy na Forum :)

Opisz dokładniej swój pierwszy problem i co najważniejsze.... jakie to jest dokładniej auto (model, silnik, ew. rocznik).
Nie zaszkodziłoby abyś też uzupełnił o te informacje swój profil jak i również napisał skąd jesteś
To jest dział 323 BA więc nie wiem gdzie temat ten docelowo przenieść.

No i ostatnia sprawa: mamy zasadę"jeden problem = jeden wątek".
Nie łączymy różnych problemów w jeden temat.

Na koniec polecam lekturę FAQ :)
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Xedos 9 KL '01 & AR 156 1.8TS & Honda Shadow VT1100 C3 Aero ’99
Były: 323F BA Z5
Honda Shadow VT1100C2 Sabre ’03
Honda Shadow VT500C '84
Dział BA/BH
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 28 lut 2009, 23:05
Posty: 5018 (34/87)
Skąd: Chełm
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Postprzez Moglaj » 21 cze 2013, 13:31

Rozumiem :) Gdyby co, to proszę o przeniesienie tego wątku w inne miejsce.

Mam mazde mx3, silnik 1.6, rok 1996

Mój główny problem polega na tym, że czasami kiedy dojeżdżam do skrzyżowania, redukuję bieg na dwa i hamuję, po czym skręcam np. w lewo, to auto niby gaśnie. Wspomaganie kierownicy nie działa, zapalają się chwilowo kontroli, po czym po krótkiej chwili wszystko znowu hula.

Mam też wrażenie, że teraz zupełnie inaczej się jeździ, dużo gorzej, właśnie po tym walnięciu w krawężnik. Pewnie coś uszkodziłem :/ Tylko nie wiem co, koła są proste, nic nie jest skrzywione itd.
Moglaj
 

Postprzez VPM » 21 cze 2013, 20:47

miałem taki problem w sierrce powód był prosty na skręcie dostawało sie więcej powietrza do filtra i tłumiło to reduktor gdyż u mnie zasys powietrza był w prawym nadkolu wystarczyło odłączyć rurę i problem znikł
a kiedy wymieniałeś świece i przewody
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323