Problem z tempertura,obroty,akumulator

Postprzez Viles » 18 paź 2017, 10:54

witam mam mianowicie problem z mazda mx 3 16 v 90 km 1992 r .
Ogólnie to była dziwna sytuacja gdy jechałem do domu nagle mój silnik sam wskoczył na maksymalne obroty przy czym wzrosła mi prędkość silnik nie zareagował na sprzegło a nic , musiałem zgasić silnik , zeby odpusiły obroty , gdy sie zatrzymałem poleciał mi dym z pod maski , odrazu wyskoczyłem sprawdzić . zauwazyłem ze bardzo mało jest płynu chłodzącego , dolałem chwile odczekałem , odpaliłem silnik i wszystko było normalnie wiec wyruszyłem dalej w podróż do domu mialem z 20 km , przy jezdzie zauwazyłem ze padł mi termostat ponieważ nawiewy wiały zimnym powietrzem , na desce rozdzielczej pokazała sie kontrolka akmumulatora , oraz temperatura silnika skakała , zaczeły mi wariowiać zegary , swiatła , radio wiec znów stanem i samochód mi zgasł i juz nie chciał odpalić na drugi dzień przyjechałem do niego odpaliłem normalnie dojechałem do domu i potem juz przestał wgl odpalać ponieważ akumulator padł . I mam takie pytanie czemu to sie stało i co sie stało może ktoś kiedyś miał podobną sytuacje ?
czyżby alternator mi padł ?
elektryka się popaliła ?
Viles
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323