Sprawdzanie zawieszenia na szarpaku

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Radek89 » 23 maja 2009, 11:08

Witam, powolutku coś mi zaczyna pukać z przodu, i madzia dziwnie się zachowuje na nierównej drodze. Amorki są oki, z tyłu nówki a przód jeszcze super. Podejżewam końcówki kierownicze , łączniki stabilizatora, ale dla pewnośći chce wybrać się na szarpak – czy na szarpaku powinno wyjść wszystko co mam do wymiany czy to pic na wodę ?? Chce to zrobić bo madzia mi jakoś dziwnie myszkuje czasem ... Aha i łączniki stabilizatora z przodu są na zasadzie dwóch gumek i szpilki , mam możliwość dorobienia czegoś takiego bo nie mogę znaleźć nigdzie na allegro takich części – czy ktoś już to robił ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Mikula » 23 maja 2009, 22:50

Hej co do łączników stabilizatora to z myszkowaniem nie ma za duzo wspólnego jego zadaniem jest aby samochód nie przechylał sie za bardzo na zakretach. U mnie jak strzelił to kupiłem w pierwszym lepszym sklepie z czesciami do japonców 30zł za szt. (warto wymienic odrazu dwie strony)
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2006, 09:41
Posty: 58
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 323F 1.6 16V 94r. BG

Postprzez TALREP » 25 maja 2009, 08:03

Jak auto myszkuje to ja bym najpierw sprawdzil sworznie [waaaczego?] i zbierznosc (przod i tyl). Ale prawda jest taka, ze dopuki nie sprawdzisz to sie nie dowiesz. A jak amorki masz ok to lepiej wszystko posprawdzasz sam z druga osoba do pomocy na kanale.

-podnosisz kupla zebu delikatnie poruszal kiera (tak jak przy sprawdzaniu luzu) a ty wchodzisz pod auto i badasz drazki kierownicze.
– pozniej podnosisz przod i prosisz kumpla zeby poruszal kolami we wszystkich plaszczyznach i sprawdzasz sworznie i pozostale tuleje.
– mozna jeszcze sprobowac potrzasac wachaczami na podniesionym i opuszczonym aucie dla pewnosci.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323