323F BG Poduszki przednich amortyzatorów – jakie??

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez franekbp » 10 mar 2009, 22:08

Od kilku miesięcy cos mi stuka, wali i zgrzyta w przednim zawieszeniu. Doszedlem do wniosku, że przyszła pora na wymiane poduszek amortyzatorów. Oczywiście przy okazji rozbiórki sprawdziłbym wszystkie elementy..ale.. NIGDZIE NIE MOGĘ DOSTAĆ TYCH POUSZEK !!! <killer> Objechałem wiele sklepów i każdy sprzedawca z katalogu dobiera mi takie same, które nie pasują do mojej MADZI :| . Pic polega na tym że moje poduszki są prostokątne a rozstaw śrub mocujących 4 szt wynoci : krótki bok 6,5cm, długi bok 14,5 cm. A te które mi oferowali są kwadratowe a rozstaw srub wynosi 9,5cm.
Panowie, Koledzy, Ziomale!! Apeluję do was!! Czy ktoś już się z tym spotkał?? Gdzie kupić takie poduchy?? czy to tylko moja ma jakies nietypowe?? Jeden koleś zadzwonił do hurtowni w ktorej mu powiedzieli ze to na pewno składana w Japonii i tylko w ASO MAZDA takie dostane.. spisali VIN i czekam na odpowiedz..ciekawe tylko ile to kosztuje.. <jelen>
Czekam na wszelkie informacje.. moze ktos z was juz to przechodził..
Ostatnio edytowano 12 mar 2009, 08:33 przez franekbp, łącznie edytowano 1 raz
Kto ma Mazde ten ma jazde!!
Ktoś kiedyś zapytał: -Czy Twoja dziewczyna jest Ci wierna?? -Madzia?? Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła...
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2007, 22:43
Posty: 10
Auto: 323F BG '92r. 1,6 16V 88 KM

Postprzez J-23 » 11 mar 2009, 16:33

Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale sprawdź sobie:
http://www.moto.sklep.pl/result1.php?re ... typ=3708&w
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2009, 15:45
Posty: 15
Skąd: Jawor
Auto: Mazda Premacy 1.8 101Km 2002r.

Postprzez dawot » 11 mar 2009, 16:50

chodzi ci o łozyska na amorach?
do madzi trzeba mieć cierpliwość tymbardziej jak masz diesla;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2008, 19:41
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mazda 323 1.7TD sedan

Postprzez Xenocyd » 11 mar 2009, 17:20

franekbp napisał(a):na pewno składana w Japonii

a gdzie mialaby byc skladana? :)

franekbp napisał(a):ciekawe tylko ile to kosztuje..

jak wymienialem w zeszlym roku to oryginaly Mazda po ponad 300 zl od sztuki, zamiennik kolo 100 zl za sztuke

franekbp napisał(a):Gdzie kupić takie poduchy??

http://www.carspeed.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez Leniu » 11 mar 2009, 20:08

Mazdy 3-drzwiowe i 4-drzwiowe mają jeden rodzaj mocowania, a wersja 5-drzwiowa czyli f-ka ma inne. Pewnie od tamtych wersji chcieli Ci wcisnąć.
Początkujący
 
Od: 8 lut 2007, 16:22
Posty: 21
Auto: 323f 91' 1.6 16v gaźnik lpg

Postprzez franekbp » 11 mar 2009, 23:00

J-23 dzieki ci wielkie.. teraz mam oznaczenie katalogowe.. i lece jutro do sklepu niech po symbolu znajda jak sobie nie radza... i tu kolega Leniu dobrze mowi.. wciskali co podleci..
Kto ma Mazde ten ma jazde!!
Ktoś kiedyś zapytał: -Czy Twoja dziewczyna jest Ci wierna?? -Madzia?? Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła...
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2007, 22:43
Posty: 10
Auto: 323F BG '92r. 1,6 16V 88 KM

Postprzez qbass » 11 mar 2009, 23:41

franekbp, proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dowiesz się z niego jak poprawnie nazywać i kiedy zakładać nowe tematy na forum.
Następnie popraw proszę temat na zgodny z regulaminem (użyj opcji Obrazek– prawy górny róg Twojego postu) zwiększy to Twoje szanse na uzyskanie odpowiedzi. Masz na to 24h, później temat będę musiał umieścić w koszu.
Oznaczenia generacji i symbole silników – potrzebne do nazwania tematu – znajdziesz na stronie klubowej.
Skorzystaj też z opcji 'szukaj', wiele problemów było już omawianych na forum, a co ważniejsze, dużo z nich zostało rozwiązanych.


Regulamin
Opcja: Szukaj
Jak używać opcji: Szukaj
Oznaczenia modeli i silników

I prosiłbym o NIE KRZYCZENIE NA NAS.
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez franekbp » 13 mar 2009, 21:06

Witam. Właśnie wróciłem z warsztatu.. Wymieniłem te nieszczęsne poduszki – tu znowu wielkie dzięki dla kolegi J-23. Tak jak mówiłem podałem symbol A73010 i od razu poduszki mi zamówili :D No ale do rzeczy..
No wiec stare na prawde były już bardzo bardz zużyte.. przerdzewiałe a metal to sie w palcach rozwarstwiał.. Przy okazji prac przy wymianie przejzałem całe amorki i oczywiście do wymiany jest jeszcze pare rzeczy.. Osłona gumowa + odbój no i.... łożysko amortyzatora, które ja nazwałbym raczej ślizgaczem.. gdyż są to 2 dopasowane do siebie krążki z jakiegos plastikopodobnego materiału.. Moje jeszcze przesmarowałem..czytałem już na naszym forum troszke i doraźnie przesmarowałem je co poskutkowało tym że podczas kręcenia kierowinicą na postoju nie słychać już takiego uporczywego "czyrkania" które narastało wraz z prędkością kręcenia kierownicy.. Z chęcią bym wymienił te łożysko czy jak ja to nazywam ślizgacze.. ale niestety również tego nie moge znaleźć a w katalogach sklepowych to moge nawet zapomnieć . czy kolega J-23 lub któryś inny życzliwy :) mogłby mi pomóc.. żeby jakiś symbol tej części zdobyć to może by była szansa żeby to zamówic.. Jak by ktoś wiedział to bardzo prosze.. Na koniec ciekawostka... po zdjeciu koła i rozbieraniu kolumny patrze.. :| a tu urwane mam mocowanie drążka stabilizacyjnego do wahacza.. aż mi półośkę juz wydarło w tym miejscu... Odkryłem kolejny powód metalicznych dźwięków wydobywających się z przedniego zawieszenia.. Więc jak by ktoś sciągał koło to radze sprawdzic.. z tą cześcią akurat nie było problemu.. kupiłem od razu 2 szt (ten co jest też wymienie na nowy) po 24 zł..
To tyle jak na razie z moich doświadczeń z kolumnami Mc Phersona z mazdy 323f bg... mam nadzieję że komuś się to przyda.. jak dowiem się coś o tych ślizgaczach (łożysku) to również napiszę.. nochyba że któryś z kolegów pomoże i zrobi to wcześniej.. pozdrawiam ;)
Kto ma Mazde ten ma jazde!!
Ktoś kiedyś zapytał: -Czy Twoja dziewczyna jest Ci wierna?? -Madzia?? Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła...
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2007, 22:43
Posty: 10
Auto: 323F BG '92r. 1,6 16V 88 KM

Postprzez Xenocyd » 13 mar 2009, 23:21

franekbp napisał(a):Z chęcią bym wymienił te łożysko czy jak ja to nazywam ślizgacze..

napisalem Ci wyzej adres http://www.carspeed.pl – wchodzisz, piszesz mejla do Smirnoffa z VINem i po sprawie :) Lozyska oryginal mazda nie powinny stanowic dla niego problemu – jak ja kupowalem rok temu to byly od reki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez J-23 » 14 mar 2009, 23:34

Xenocyd napisał(a):
franekbp napisał(a):Z chęcią bym wymienił te łożysko czy jak ja to nazywam ślizgacze..

napisalem Ci wyzej adres http://www.carspeed.pl – wchodzisz, piszesz mejla do Smirnoffa z VINem i po sprawie :) Lozyska oryginal mazda nie powinny stanowic dla niego problemu – jak ja kupowalem rok temu to byly od reki :)

Tak jak mówi Xenocyd napisz maila do Carspeed. Na pewno pomogą:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2009, 15:45
Posty: 15
Skąd: Jawor
Auto: Mazda Premacy 1.8 101Km 2002r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323