Szwankująca skrzynia biegów.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez wrobelek » 19 kwi 2015, 12:28

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu w mojej MADZI :D

Posiadam mazde 323F 1.6 16V 94r. BG już sześć lat i nigdy mnie nie zawiodła. Ostatnio musiałem wymienić zużyte już sworznie wahaczy i końcówki drążków kierowniczych ale to nic to tylko części eksploatacyjne.
Ważniejszy mam problem od kilku dni, który mnie kwapi mianowicie zaczęła ciężko pracować skrzynia biegów nie mogę wrzucić żadnego biegu nawet po kilkukrotnym wysprzęglaniu. Dziwi mnie to , że tak dzieje się tylko na odpalonym silniku i podczas jazdy, gdy zgaszę auto biegi wskakują swobodnie. Sprzęgło wymieniane miałem cztery lata temu.
Nie wiem o co chodzi przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu chciałbym abyście mi pomogli pisząc swoje sugestie może to tylko jakaś drobnostka, którą sam usunę i zanim zdecyduje się oddać MADZIE do mechanika.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2008, 20:47
Posty: 7
Skąd: stalowa wola
Auto: mazda 323f 1.6 16v BG 94r.

Postprzez wrobelek » 23 kwi 2015, 21:00

witam
Nikt nic nie odpisuje ale mam jeszcze pytania, na które ktoś mi odpowie. Już kilka dni jazdy autem i zauważyłem, że sprzęgło tak jak by się przycinało nawet dochodzi do tego jak mam wciśnięty pedał i wbity bieg wsteczny albo pierwszy to auto zaczyna jechać.Nie wiem czy może to być tylko zapowietrzone sprzęgło czy może wyprzęgnik jest do wymiany.Albo pompka sprzęgła? Czy może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2008, 20:47
Posty: 7
Skąd: stalowa wola
Auto: mazda 323f 1.6 16v BG 94r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323