1.6 16v Po szarpnięciu wyciekł olej ze skrzyni

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ziutas » 19 gru 2013, 17:44

Witam.

Mam poważny problem.
Dzisiaj wyjeżdżając z parkingu przy cofaniu samochód gwałtownie się zatrzymał i sprzęgło nie dawało się wcisnąć. Przy trzeciej próbie zaskoczyło i z trudem wrzuciłem pierwszy bieg. Do domu miałem ze dwa kilometry, więc postanowiłem wrócić. Lewarek dziwnie się zachowywał, trzeba było dużo dalej sięgać, żeby wybrać bieg (coś takiego miałem kiedyś w Renault ze źle wyregulowanym wybierakiem). Jedynka, dwójka i piątka wchodziły bardzo ciężko, trójka i czwórka bez problemów. Kiedy byłem już prawie na ostatniej prostej, jadąc z górki coś mocno szarpnęło, stuknęło i całkowicie straciłem biegi. Drążek latał jak chciał (głównie na boki i po przekątnej) i ciągle był wrzucony jakiś bieg. Na sprzęgle zjechałem na dół i zatrzymałem się w bezpiecznym miejscu. Po wyjściu z samochodu usłyszałem, że coś cieknie i zobaczyłem wielką plamę oleju pod samochodem i cieniutką linię ciągnącą się za mną z samej góry.... :(

Czy miał ktoś już taki przypadek?
A może jakieś pomysły, co to może być?
Ewentualnie propozycje na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, gdzie zajrzeć, co obejrzeć?

To moja pierwsza mazda, do tej pory miałem tylko Renault i tam dobrze wiedziałem jak to wszystko było skonstruowane i co mogło się stać.
Od razu mówię, że nie mam na razie jak zajrzeć pod samochód, dopiero za parę dni będę mógł podjechać na kanał i dokładnie to obejrzeć.
Początkujący
 
Od: 8 lip 2013, 10:46
Posty: 10
Auto: Brak

Postprzez sebek-71 » 19 gru 2013, 23:39

Pewnie skrzynia dała <dupa>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1112 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez ziutas » 20 gru 2013, 10:24

W ogóle ciężko jest wymienić skrzynię?
I czy pasuje skrzynia od 1.5 16v lub 1.8 16v z 626?

Wysyłane z mojego GT-I8260 za pomocą Tapatalk 2
Początkujący
 
Od: 8 lip 2013, 10:46
Posty: 10
Auto: Brak

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323