Ocierka na zderzaku / mała rzecz a płakać się chce (nowa fotka str. 3 )

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez grodek » 28 mar 2008, 19:22

ja bede potrzebował troche dla madzi lakierku skoro polecasz to daj namiary ps. pokaz jak wyszło i ile to kosztowało?
czerwone jest szybsze/Z5 nie jest taki zły :]
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2007, 15:32
Posty: 339
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 323c 1996r 1.5 DOHC

Postprzez Radek89 » 28 mar 2008, 19:41

ok, jak tylko jutro naniosę klar, to porobie dokładne fotki. Daj mi gg to wyślę ci linki na aukcję kolesia. Jeśli wyślesz mu klapke od wlewu paliwa to komputerowo dobierze ci lakier idealny. Za 0,8l lakieru i nabłyszczacz do tego dałem 72 zł, łącznie z przesyłka ;D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Majlo » 1 kwi 2008, 15:51

ja potrzebuje "pół kieliszka" lakieru bordowo-wisniowego bo śrubka z chlapacza odpadła i po jakimś czasie zrysowało lakier do blachy(muszę to zabezpieczyć) w niewidocznym aż tak miejscu bo przy progu. Czy on też tak mało sprzeda?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2007, 15:06
Posty: 150
Skąd: Kraków + okolice
Auto: Toledo II 1,9TDI ARL 150km- 2001r

Postprzez Radek89 » 1 kwi 2008, 16:06

Jasne. z tego co napisałes potrzebujesz dobrej bazy antykorozyjnej i lakierku zaprawkowego. On sprzedaje zaprawkowy chyba po 7 zł za 30 ml.

a to linka na ta aukcję . Jakbyś kupował to powiedz że polecił go koleś od J4 z mazdy który dobrał na podstawie klapki od paliwa. Może zrobi mu się miło :)

Aha i nie wiśniowo – bordowy, tylko mjusisz mu podać numer który masz na karteczce przyklejonej na dole środkowego słupka którą widać po otwarciu drzwi kierowcy tam jest FARBE: ......... i numer farby np. J4 mu piszesz w mailu, do tego auto i rok produkcji.

https://ssl.allegro.pl/item336362619_haya_lakier_zaprawkowy_30_ml_super_pasowalnosc.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez toady » 2 kwi 2008, 08:13

Jeszcze dorzuce kilka uwag.

Po pierwsze, jesli malujesz "plastiki" to wez pod uwage ze przyczepnosc lakieru do polietylenu czy polipropylenu jest kiepska i lakier nie bedzie sie tak trzymal jak na blasze. Przydalby sier jakis podklad do plastikow.

Po drugie, malowanie lakierem w sprayu ma jedna podstawowa wade – lakier nigdy nie utwardza sie w stopniu takim, jak z pistoletu. Lakier gotowy do nanoszenia robi sie z bazowych kolorow, rozcienczalnika i UTWARDZACZA, ktory nadaja lakierowi twardosc taka, jaka ma lakier na karoserii. Mozna to potem matowic, polerowac, robic co sie bedzie chcialo. Lakiery w sprayu nie maja utwardzacza bo zastyglyby w puszcze. Wlasciwie nie da sie tego pozniej polerowac bo pod wiekszym naciskiem warstwa lakeoru sie marszczy po prostu.

Po trzecie, przy niewielkiej powierzchni spray daje rade, nawet pedzelkiem do paznokci by wyszlo fajnie, bo tego nie widac z daleka. Na wieksze powierzchnie tylko pistolet i porzadny podklad.
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez Radek89 » 2 kwi 2008, 13:16

Po pierwsze, jesli malujesz "plastiki" to wez pod uwage ze przyczepnosc lakieru do polietylenu czy polipropylenu jest kiepska i lakier nie bedzie sie tak trzymal jak na blasze. Przydalby sier jakis podklad do plastikow.


podkład dałem dwie warstwy ( drugą warstwę zmatowałem ) firmy novol

Po drugie, malowanie lakierem w sprayu ma jedna podstawowa wade – lakier nigdy nie utwardza sie w stopniu takim, jak z pistoletu. Lakier gotowy do nanoszenia robi sie z bazowych kolorow, rozcienczalnika i UTWARDZACZA, ktory nadaja lakierowi twardosc taka, jaka ma lakier na karoserii. Mozna to potem matowic, polerowac, robic co sie bedzie chcialo. Lakiery w sprayu nie maja utwardzacza bo zastyglyby w puszcze. Wlasciwie nie da sie tego pozniej polerowac bo pod wiekszym naciskiem warstwa lakeoru sie marszczy po prostu.


Nie jestem lakiernikiem, ale mnie się chba udało bo nie mam żadnych zmarszczeń i ładnie się wszystko świeci

Po trzecie, przy niewielkiej powierzchni spray daje rade, nawet pedzelkiem do paznokci by wyszlo fajnie, bo tego nie widac z daleka. Na wieksze powierzchnie tylko pistolet i porzadny podklad.


Z tym się zgodzę w 100 %



pozdro :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez toady » 2 kwi 2008, 14:00

Radek89 napisał(a):się chba udało bo nie mam żadnych zmarszczeń i ładnie się wszystko świeci

<spoko> i tak trzymac :)
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez Simon_ax » 6 kwi 2008, 13:48

ja maluje auta od ładnych kilku lat pierwsze słysze że
toady napisał(a):Lakier gotowy do nanoszenia robi sie z bazowych kolorow, rozcienczalnika i UTWARDZACZA

Z tego co wiem to do bazy daje sie rozpuszczalnik a utwardzacz tylko do klaru i akryli :P

toady napisał(a):Po pierwsze, jesli malujesz "plastiki" to wez pod uwage ze przyczepnosc lakieru do polietylenu czy polipropylenu jest kiepska i lakier nie bedzie sie tak trzymal jak na blasze. Przydalby sier jakis podklad do plastikow.


A poza tym faktycznie przyczepność laku do plastiku jest słaba ale sam podkład do plastiku nic nie da jak do lakieru nie dodasz elastyfikatora.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 mar 2008, 18:55
Posty: 10
Skąd: tychy
Auto: 323F BG 1.6 16V '92r

Postprzez Radek89 » 6 kwi 2008, 18:01

Z tego co wiem to do bazy daje sie rozpuszczalnik a utwardzacz tylko do klaru i akryli język


Też mi się tak zdawało

A poza tym faktycznie przyczepność laku do plastiku jest słaba ale sam podkład do plastiku nic nie da jak do lakieru nie dodasz elastyfikatora.


Ja jednak uzyłem zwykłeko podkłady z novolu- było na nim napisane ,, podkład zwiększajacy przyczepność" czyli mam się nastawić na to że mój ładny lakierek poprostu sobie spadnie ?????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez toady » 6 kwi 2008, 21:27

Simon_ax, to wszystko prawda co piszesz, nigdzie nie pisalem, ze jestem lakiernikiem :) Malowalem amatorsko swoje cudo i podzielilem sie moja wiedza na tyle i potrafilem, bo wiem co i jak u siebie zepsulem.

Radek89 napisał(a):lakierek poprostu sobie spadnie

Plastiki pracują bardziej niz powierzchnie metalowe (wyginanie, drgania, rozszerzalnosc temperaturowa...) wiec moze tak sie zdarzyc, ze lakier nie nadazy i odprysnie, ale w Twoim przypadku jest malowany kawalek na łuku, który chyba z całego zderzaka jest najsztywniejszy i najmniej pracuje... Ja stawiam, ze nie odpadnie, ale to jest moja amatorska opinia. Czas pokaze...

Pozdrawiam
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez coolgostek » 8 kwi 2008, 12:03

Radek89 kiedy wrzucisz te zdjęcia..? Pokaż jak to wyszło..
Mazda sprzedana...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2008, 11:06
Posty: 83
Skąd: Grójec
Auto: Mitsubishi Eclipse GS

Postprzez Radek89 » 8 kwi 2008, 15:03

wrzucę wrzucę, niech ja tylko dorwę aparat ;)))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Simon_ax » 8 kwi 2008, 15:56

Radek89 napisał(a):Ja jednak uzyłem zwykłeko podkłady z novolu- było na nim napisane ,, podkład zwiększajacy przyczepność" czyli mam się nastawić na to że mój ładny lakierek poprostu sobie spadnie ?

Jeśli użyłeś normalnego podkładu i naprawy dokonałeś mniej więcej tak jak Ci napisałem to lakier na 100% nie spadnie!!, jedynie efekt końcowy zależy od Twoich zdolności :)
Odnośnie plastików
toady napisał(a):Plastiki pracują bardziej niz powierzchnie metalowe (wyginanie, drgania, rozszerzalnosc temperaturowa...) wiec moze tak sie zdarzyc, ze lakier nie nadazy i odprysnie

Jest to prawda w przypadku nowszych aut które mają zderzaki wykonane z cienkiego i elastycznego plastiku (tu zastosowanie specjalnych podkładów, kitu i elastyfikatorów jest koniecznością) ale BG ma twardy plastik i zastosowanie w.w. składników jest zbyteczne (chyba że ktoś ma za dużo kasy:) ) Sam do swojej madzi robiłem zderzak łączony z dwóch (góra 323f, dół 3) beż użycia w.w. składników i lakier sie trzymie :) wcześniej robiłem zderzak łączony (góra Citroen AX, dół Punto II ) – też nic nie odpadło :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 mar 2008, 18:55
Posty: 10
Skąd: tychy
Auto: 323F BG 1.6 16V '92r

Postprzez Radek89 » 8 kwi 2008, 19:09

Jeśli użyłeś normalnego podkładu i naprawy dokonałeś mniej więcej tak jak Ci napisałem to lakier na 100% nie spadnie!!, jedynie efekt końcowy zależy od Twoich zdolności usmiech
Odnośnie plastików


No wałsnie tez mi się tak wydaje, pozatym wydaje mi się że dużo dał klar, ponieważ zauważyłem że zaraz po nałożeniu warstwy klaru wchodzi on w reakcję z poprzednimi warstwami i myślę że to dodatkowo ,,łączy lakier", efekt koncowy jest wyśmienity, nikt z posród moich kumpli nie był w stanie mi powiedziec gdzie było coś robione ( podpowiedziałem im nawet że chodzi o przedni zderzak ) ale itak nic nie zauważyli, także jestem z siebie naprawdę zadowolony ;) A!!!! Zapomnieąłm dopisać że rozprawiłem się tez z czarnymi naklejkami pod moimi swiatełkami pod którymi było troszkę rdzy więc poprzedni właściciel . . . zakleił ją naklejką ( the bill ), pomalowałem też listwy boczne i tu niestety zdarzył się mały wypadek, bo przez przypadek klar przesiąkł przez cieniutki papier i wszedł w reakcję z pomalowana częscią zderzaka, no i narobił sie mały ambarasik, więc w najbliższym wolnym terminie ponownie delikatnie papierkiem wodnym musze to poprawić, potem klar i znów nic nie bedzie widać – ale teraz szybko się za to nie wezmę bo jest to kawałek wielkości 1,5 cm kwadratowego, a nie doszło do plastiku więc prawie nie widac – no ale moja perełka ma byc idealna!!!!!! ;):) Jutro dam foteczki to sami ocenicie :)



pozdro i dzięki wielkie dla simona ax i innych którzy służyli pomocą :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Inte » 3 maja 2008, 21:13

Ty Radek89 jak coś obiecujesz to się z tego wywiązuj :D
Obrazek
Bo tu kończy się rozsądek a zaczyna się Mazda ;)
IRC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2007, 17:30
Posty: 470
Skąd: Reda/HH
Auto: była 323BG| jest 626 GE 97 1,8

Postprzez Radek89 » 3 maja 2008, 21:45

kurcze nie wiedziałem ze ktoś jeszcze patrzy na ten temat – obiecuje już teraz na 100 % że foteczki jutro będą :DD:D::D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez lama » 3 maja 2008, 21:55

Radek89 napisał(a):kurcze nie wiedziałem ze ktoś jeszcze patrzy na ten temat

a no patrzy, patrzy :) dawaj foty nie ściemniaj...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2007, 23:50
Posty: 178
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: 323P (BA) 1.3 16v '98 r.

Postprzez czejs » 3 maja 2008, 22:08

ja tez czekałem na fotki i sie nie doczekałem ;(
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez BratCukierka » 3 maja 2008, 22:09

ja też nie raz tu zaglądałem dla fotek ale jak dotąd nie ma :(
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Radek89 » 3 maja 2008, 22:29

Jutro obiecuje foteczek będzie aż nadto – sorki.

Ale nie ma tego złego, odrazu porobie foty lakierowanych listew :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323