chowanie reflektorow z wielkim hukiem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez BIGHard » 23 lip 2007, 15:10

hej,

wczoraj jezdzilem sobie m323f bg z 1992 roku ktora mam zamiar kupic :)

niepokoi mnie tylko jedna rzecz – przy chowaniu lamp slychac w ostatniej chwili jak obudowy przyp...walaja o karoserie – czy to jest jakos do wyregulowania, powinny byc tam jakies gumowe tlumiki, czy ten model tak ma? przy otwieraniu wszystko jest ok, przy zamykaniu az czuje na siedzeniu jak wali :/
Ostatnio edytowano 23 lip 2007, 20:17 przez BIGHard, łącznie edytowano 1 raz
BIGHard
 

Postprzez Adas323F » 23 lip 2007, 15:15

mam podobny problem tylko wczesniej go nie mialem w dodatku lewe swiatlo jakby mniej sie podnosi i nie wiem od czego :(
Początkujący
 
Od: 21 lip 2007, 18:49
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F 1.6 16v 1992rok

Postprzez bocian » 23 lip 2007, 18:32

To najprawdopodobniej wali blacha od osłony reflektora. Po prostu wyreguluj ją .
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 17:00
Posty: 87
Skąd: Bartoszyce
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD 2002

Postprzez polnik@studio » 23 lip 2007, 20:12

proszę o poprawne nazwanie tematu zgodnie z regulaminem działu

<czytaj> http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=4302

pozdrawiam Krzysiek
[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 16:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Postprzez BIGHard » 23 lip 2007, 21:25

bocian napisał(a):To najprawdopodobniej wali blacha od osłony reflektora. Po prostu wyreguluj ją .


a jakies wskazowki co dokladnie regulowac? narazie z instrukcji to posiadam pdfa z instrukcja fabryczna ale tam takich bajerow nie pisza :(

obiecuje zrobic fotorelacje z regulacji, ale narazie prosze o wskazowki :)
BIGHard
 

Postprzez bocian » 23 lip 2007, 23:04

BIGHard napisał(a):
bocian napisał(a):To najprawdopodobniej wali blacha od osłony reflektora. Po prostu wyreguluj ją .


a jakies wskazowki co dokladnie regulowac? narazie z instrukcji to posiadam pdfa z instrukcja fabryczna ale tam takich bajerow nie pisza :(

obiecuje zrobic fotorelacje z regulacji, ale narazie prosze o wskazowki :)

"Blacha" chodziło mi o tą lakierowaną blachę co przykrywa żarówkę reflektora. A najlepiej ściągnij tą blachę i sprawdź czy wtedy będzie słyszalny stukot. Dzięki temu wykluczysz czy to przez tą osłonę czy też nie.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 17:00
Posty: 87
Skąd: Bartoszyce
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD 2002

Postprzez toady » 24 lip 2007, 08:52

Ja mam tak po lekkim stuknieciu przodu – wygła mi się blacha o którą teraz wali reflektor.
Nakleilem tam sobie cienki pasek takiego gumowo-plastikowego tworzywa (elastycznego) i jest troche lepiej. Przynajmniej sie lakier na bachach nie ubija.
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez Mirek » 24 lip 2007, 10:06

mechanizm zamykania reflektora ma ogranicznik, który można wyregulować. to śruba z nakrętką przy cięgnie które zamyka reflektor (widać je jak przy otwartej masce i otwartych reflektorach, patrząc od środka auta (od str. chłodnicy) jeśli chcesz to mogę Ci na maila przesłać zdjęcia gdzie tego szukać, chyba że ktoś się zaoferuje z zamieszczeniem tego na jakimś serwerze to można przypisać do posta.[/img]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez BIGHard » 24 lip 2007, 17:33

Fotki od Don Szturchena

Obrazek
Obrazek
BIGHard
 

Postprzez Mirek » 24 lip 2007, 18:01

Dodam tylko że jak pisali wcześniej koledzy, może to być również kwestia ustawienia pokrywy reflektora (tej metalowej w kolorze nadwozia) i pamiętajcie że bawiąc się przy reflektorach zawsze bezpieczniej bez bezpiecznika ;) czytaj: warto otworzyć lampy a potem wyciągnąć bezpiecznik (chyba to retractor opisane jest czy jakoś tak – chodzi o mechanizm zamykania świateł – znajduje się w skrzynce pod maską) , ażeby się przypadkiem przez jakieś zwarcie nie zamknął wam (reflektor) gdy macie łapy w środku ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez BIGHard » 24 lip 2007, 18:16

a jesli pokrywa, to co? doginac kombinerkami?? :)
BIGHard
 

Postprzez Mirek » 24 lip 2007, 19:09

absolutnie nie! poluzujesz cztery śruby (po dwie z każdej strony, patrząc na pierwsze zdjęcie to najwyżej i najniżej) i zauważysz że możesz tą pokrywę regulować na wysokość (a nawet ściągnąć całkiem – tak przy okazji – jeśli kupisz tą mazdę to najprostszy sposób żeby wymienić żarówkę)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez sadza85 » 28 lip 2007, 13:31

Witam podepne sie pod ten temat bo widze ze jest najnowszy.. otóż przeczytalem wszystkie watki dotyczace lamp ale problemu ktory mam nie znalazlem:/ tak wiec kupujac mazde swiatla juz dzialaly w ten sposob ze na zamknietych lampach po przekreceniu swiatel lapmy otwieraly sie i zamykaly i tak w kolko... wtedy wystarczylo nacisnac przycisk otwierania lamp i stawaly otwarte... kupujac mazde myslalem ze tak ma byc bo koles tak mi to wytlumaczyl... natomiast teraz nawet przy podnoszeniu lamp przyciskiem lewa otwiera sie a prawa non-stop otwiera sie i zamyka...mial moze ktos podobny problem??
sadza85
 

Postprzez Dry » 28 lip 2007, 20:32

sadza85 napisał(a):natomiast teraz nawet przy podnoszeniu lamp przyciskiem lewa otwiera sie a prawa non-stop otwiera sie i zamyka...


A propos tego to ja nie wiem co to moze byc.


BIGHard napisał(a):przy chowaniu lamp slychac w ostatniej chwili jak obudowy przyp...walaja o karoserie


A co do tego to tak jak koledzy pisali wcześniej to u mnie przynajmniej wystarczyła regulacja tylko tej blaszanej pokrywki bo tylko ona może wydać z siebie taki huk. Śrubkami po lewej i prawej stronie reflektora sobie regulujesz.

Don Szturchen napisał(a):wyciągnąć bezpiecznik (chyba to retractor opisane jest czy jakoś tak – chodzi o mechanizm zamykania świateł – znajduje się w skrzynce pod maską) , ażeby się przypadkiem przez jakieś zwarcie nie zamknął wam (reflektor) gdy macie łapy w środku


Jest to bodajże koloru zielonego 30A w skrzynce bezpieczników pod maska.

Pozdro
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 14:10
Posty: 344 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: 626 GW, 2.0 lpg,
2000 r.

Postprzez Mirek » 28 lip 2007, 20:49

Dry napisał(a):
BIGHard napisał(a):przy chowaniu lamp slychac w ostatniej chwili jak obudowy przyp...walaja o karoserie


A co do tego to tak jak koledzy pisali wcześniej to u mnie przynajmniej wystarczyła regulacja tylko tej blaszanej pokrywki bo tylko ona może wydać z siebie taki huk. Śrubkami po lewej i prawej stronie reflektora sobie regulujesz.


zgadza sie bije właśnie ta metalowa pokrywa, tylko ta śruba o której ja mówiłem reguluje skok całego reflektora, więc jeśli ktoś nie lubi jak sie mu 'krzywo' składa lampa to można idealnie go ustawić – biorąc pod uwagę przerwy między maską oraz reflektorem i reflektorem a zderzakiem. Ale pewnie sie czepiam :P


Dry napisał(a):
Don Szturchen napisał(a):wyciągnąć bezpiecznik (chyba to retractor opisane jest czy jakoś tak – chodzi o mechanizm zamykania świateł – znajduje się w skrzynce pod maską) , ażeby się przypadkiem przez jakieś zwarcie nie zamknął wam (reflektor) gdy macie łapy w środku


Jest to bodajże koloru zielonego 30A w skrzynce bezpieczników pod maska.



Zgadza sie na pewno 30A i na pewno zielony (powinien być :P), tylko nie chciałem mieszać z konkretną lokalizacją ale jeśli dobrze pamiętam to na samym dole skrzynki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323