Glosne stukanie przy ruszaniu i przy malej predkosci do 20km/h.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez joksior » 4 maja 2007, 22:02

Witam.

Mazda mocno stuka przy niskiej predkosci np. 5-20km/h i przy zmianie biegow ale tylko z pierwszego na drugi, na wyzszych biegach tych stukow nie ma. Dzieje sie tylko przy malej predkosci (do 20km/h) i czasami przy ruszaniu. Na nierownosciach stukow nie ma wcale, prawa koncowka stabilizatora i sworzen wahacza sa nowe. Amortyzatory maja jakies pol roku (Monroe) wiec raczej sa dobre. Co to moze byc? Sprawdzalem archiwum i wyglada na to ze przegub jest do wymiany. Ale jaki przegub? zewnetrzny czy wewnetrzny? I czy to na pewno jest przegub? Prosze o pomoc.
Początkujący
 
Od: 24 lip 2006, 19:48
Posty: 7
Skąd: Stargard
Auto: Mazda 323F BG

Postprzez Yard » 7 maja 2007, 21:41

Skręć koła w prawo i ostro rusz. Jeśli puka to lewy przegób. Prawy sprawdz odwrotnie.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez joksior » 8 maja 2007, 10:13

Yard napisał(a):Skręć koła w prawo i ostro rusz. Jeśli puka to lewy przegób. Prawy sprawdz odwrotnie.

Dzięki. W prawo przy ruszaniu stuka i wiem że to jest walnięty przegub, ale jeśli nawet jak przy ruszaniu na prostej drodze stuka to też jest wina walniętego przegubu? Myślałem ze to tylko przy skręceniu stuka przegub. Podejrzewam ze to coś z zawieszeniem jest nie tak.

I jeszcze jedno, jaki przegub? zewnętrzny czy wewnętrzny?
Początkujący
 
Od: 24 lip 2006, 19:48
Posty: 7
Skąd: Stargard
Auto: Mazda 323F BG

Postprzez toady » 8 maja 2007, 10:28

joksior napisał(a):Mazda mocno stuka przy niskiej predkosci np. 5-20km/h

Za malo informacji.

Przeguby zewnetrzne stukaja tylko przy skreconych kolach i tylko gdy sa napedzane przez silnik (jak jedziesz luzno bez gazu to nie stukaja). Przeguby wewnetrzne moga stukac przy jezdzie na wprost.
Podnies przednie kola i sprawdz na nich luzy – dowiesz sie czy masz luzne lozyska albo przeguby.

Jesli stuka na 1 biegu i przy zmianie biegow na 2 (na drugim tez stuka czy juz przestaje?) to moze masz cos ze skrzynia, jakies zeby powycierane czy cos...
Opisz to stukanie (terkotanie jak grzechotka, gluche, metaliczne, dzwieczace, skrzypiace...).
Sprobuj gwaltownie dodac gazu, pojechac na biegu bez gazu, na luzie, po luku, po prostej, podczas hamowania...
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez joksior » 8 maja 2007, 10:52

toady napisał(a):na drugim tez stuka czy juz przestaje?

Przestaje jak zwiększam prędkość.
toady napisał(a):Podnies przednie kola i sprawdz na nich luzy – dowiesz sie czy masz luzne lozyska albo przeguby.

Podniosłem, luzów na kole nie wyczyłem. (szarpałem koła i tarcze hamulcową, nie było luzów) Przegubów nie wiem jak sprawdzić czy są luzy, może wystarczy tylko szarpnąć?
toady napisał(a):Opisz to stukanie (terkotanie jak grzechotka, gluche, metaliczne, dzwieczace, skrzypiace...).

To stuka tak jakby była końcówka drążka kierowniczego wybita (ale to na pewno nie końcówka stuka bo miesiąc temu wymieniałem).
toady napisał(a):Sprobuj gwaltownie dodac gazu, pojechac na biegu bez gazu, na luzie, po luku, po prostej, podczas hamowania...

Dziś spróbuję, potem napiszę.

Ogólnie to dzięki za pomoc :)
Początkujący
 
Od: 24 lip 2006, 19:48
Posty: 7
Skąd: Stargard
Auto: Mazda 323F BG

Postprzez czintos » 8 maja 2007, 17:18

Mam podobny problem jak kolega, stukanie identiko tez myślałem, że końcówka ale okazało się że nie. Na luzie czasem też stuka na zaktętach na prostej też czasem ale głównie przy ruszaniu hamowaniu, a czasem nawet coś dziwnie stuknie przy odpalaniu i tu mam pytanie, bo wydaje mi się że to dobiega wtedy z okolic pedału hamulca, bo gdy nacisne hamulec podczas odpalania to jest cisza. Mosze wie kto co to za licho tam siedzi?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2006, 11:40
Posty: 66
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 323F 1.6 16V '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323