Pomocy! światła awaryjne/wszystkie kierunki migają cały czas, nawet gdy nie są włączone!

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mała Mi » 17 gru 2015, 11:25

Witajcie,

dzisiaj od rana mam takie zjawisko: Narzeczony poszedł odpalić moją Madzię, by jechać do pracy, ale musiał wrócić i podreptać z buta, bo... światła awaryjne/wszystkie kierunki migały mu cały czas, a nie były włączone. Teraz autko stoi pod domem, i dalej sobie mruga, bez zapłonu, bez "włączonych" kierunków lub awaryjnych, bez niczego, zaraz akumulator padnie i w ogóle będzie śmiesznie.

Wczoraj zaś przymarzł nam centralny zamek w drzwiach pasażera (Mazda 3 drzwiowa), może to jakoś wpłynęło na te światła? Mazda stoi na dworze, garażu brak, i jak to się zdarza w tych modelach, jak jest mokro, to i w bagażniku można mieć jezioro...

Jakieś pomysły, co zrobić z tymi awaryjnymi/kierunkami? Bo w sumie, tak to nie powinniśmy nawet nią teraz jeździć. W sumie i tak nie będziemy na razie, bo akumulator padnie. :(

Pozdrawiam Forumowiczów :)
Mała Mi
 

Postprzez Piotr89 » 17 gru 2015, 11:44

Jeżeli przymarzł zamek to podejrzewam że centralka zamka elektrycznego tj. pilot jest wpięta w instalację kierunkowskazów aby zasygnalizować że auto się otworzyło lub zamknęło i tym samym coś mogło przyblokować centralkę która najzwyczajniej się zacięła stąd ten efekt.
Odłączyłbym na początek aku żeby nie wysiadł, potem namierzył centralkę i wypiął bezpiecznik zasilający ją -prawdopodobnie 10A, następnie wymontował tą centralkę w w domu do niej zajrzał. Przy okazji zdjąłbym boczki drzwi, wymontował zamki i wkładki, wszystkie dokładnie wyczyścił i nasmarował po czym zamontował na miejsce, podłączył aku i jeździł dalej a potem bym myślał o centralce.
Powodzenia.
Benzin im Blut
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 00:16
Posty: 2362 (23/27)
Skąd: Miasto Wstydu i Inspiracji
Auto: Mazda 323BG PN '94
Toyota Avensis T27 D4D '11- już wspomnienie
Mazda 626KL-ZE –> ;)
Mazda Xedos 6 KL-DE '99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323