Elektryczne szyby – automatyczne zamykanie szyby kierowcy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez BraTeK » 21 gru 2005, 14:15

Witam.

Mam taki mały problem z elektrycznymi szybami, a dokładnie z szybą kierowcy :)
Ponieważ tylko w szybie kierowcy jest ten bajer ze jak się pociągnie przycisk od zamykania szyby to ona się sama zamyka do końca i przycisk powinien odskoczyć. A u mnie niestety tak się nie dzieje, i gdy szyba dochodzi do samego końca słychać jakby jakieś tryby w drzwiach przeskakiwały ( dość głośne walenie pod tapicerką ) a szyba próbuje się dalej zamknąć.

Dzieje się to tylko przy zamykaniu szyby, przy otwieraniu tego nie ma.
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2005, 14:15
Posty: 40
Skąd: Bełchatów

Postprzez MartiniS » 21 gru 2005, 15:37

Za ten bajer odpowiada wyłącznik przeciązeniowy...czyzby poszedl na "dluuuuuzszy urlop"? :(
Be yourself no matter what they say
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2005, 17:09
Posty: 179
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX5 NB 2004 Unplugged

Postprzez vtk » 21 gru 2005, 18:29

najprawdopodobniej masz to samo co u mnie, czyli wyrobiły się kulki, które są osadzone w szynie, po której przesuwa się szyba, wsadzona w odpowiedni mechanizm. albo wymienisz cały element, albo poszukaj samej szyny z niewyrobionymi kulkami. pozdrowienia (świąteczne :))
ex-właściciel 323F GT (BG)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 16:49
Posty: 64
Skąd: Konin/Poznań
Auto: Audi A3 TDI

Postprzez shady » 22 gru 2005, 13:33

no wlasnie u mnie to samo jest od jakiegos czasu, takze cos szczela ale juz nawet przy opuszczaniu i zobaczylem ze szyba czasami krzywo idzie , czasami siara ja opuszczac, naszczescie zima jest
Hoobi Rally Team: http://www.hoobi-rt.pl
Mechanika pojazdowa ; Serwis opon. Zniżki dla mazdowiczów. http://www.h-rt-auto.firmy.net / 513 188 290
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2004, 13:14
Posty: 900
Skąd: Szczecin\Gorzów
Auto: 323F GT; 121 Canvas-Top, Favorit Rally version, zielony Pickup

Postprzez fazzi » 23 gru 2005, 00:44

U mnie tak samo ale po rozebraniu mechanizmu okazało się, że nie wyrobiły się kulki tylko plastkiowy 'zakręt' w który wchodzą (tam jest rolka która je przesuwa). Jak patrzyłem to 'na oko' ten element był taki sam w drzwiach przednich i tylnych, długością różniły się tylko te pionowe, metalowe ślizgacze, więc nie trzeba koniecznie szukać mechanizmu od drzwi przednich, a wystarczy jakibądź i można przełożyć :]
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 14:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323