Jeden reflektor nie opuszcza się

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pascal » 1 paź 2017, 18:49

Mazda 323F 1991 r. 1.6.

Przeczytałem podobne wątki, ale nie znalazłem rozwiązania.

Lewy reflektor działa prawidłowo (podnosi się, włącza, wyłącza oraz opuszcza). Prawy również, ale zostaje cały czas podniesiony. Nie ma znaczenia czy podniosę reflektory włączając światła czy naciskając przycisk podnoszenia reflektorów.

Jeżeli przycisk podnoszenia reflektorów jest włączony (reflektory są podniesione) i zacznę kręcić pokrętłami od silniczków, to oba automatycznie chowają się i podnoszą. To sugeruje, że prąd dochodzi do silników i oba działają.

Jeżeli przycisk podnoszenia reflektorów jest wyłączony (reflektory są opuszczone) i zacznę kręcić pokrętłami od silniczków, to tylko lewy automatycznie podnosi się i chowa. Prawy wysuwa się, ale trzeba cały czas kręcić.

Zakładam, że przekaźnik od sterowania światłami (od strony pasażera) działa poprawnie, ponieważ przy opuszczonych reflektorach oraz włączeniu świateł oba pozostają schowane, a podłączenie przekaźnika powoduje podniesienie obu reflektorów.

Pytanie nr 1: Czy jest możliwe, że jeden ze styków przekaźnika odpowiada za opuszczanie jednego reflektora?

Jeżeli tak, to by tłumaczyło dlaczego tylko jeden reflektor zostaje w górze.

Zmierzyłem napięcia we wtyczkach od silników reflektorów. Wygląda to tak:

Przycisk reflektorów wyłączony:
Lewa wtyczka: 1,45 V, 12,35 V, 12,35 V, 0 V.
Prawa wtyczka: 3,35 V, 11,33 V, 12,38 V, 0 V.

Przycisk reflektorów włączony:
Lewa wtyczka: 12,35 V, 2,15 V, 12,35, 0 V.
Prawa wtyczka: 12,38 V, 5,58 V, 12,38 V, 0 V.

Ciekawi mnie to, że napięcia się inne, a według mnie powinny być takie same, bo reflektory i silniczki są takie same po obu stronach.

Pytanie nr 2: Czy napięcia powinny być takie same czy różne w obu wtyczkach?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 paź 2014, 11:45
Posty: 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323