Mazda 323 BG SEDAN rok 1990

Postprzez Pawlak1989 » 19 wrz 2016, 17:41

Witam wszystkich.

Posiadam Mazde 323 BG SEDAN 1.6 v8 na wtryskach
rok produkcji 1990.

Miałem z poczatku problem z praca silnika podczas jazdy.... okazało sie ze w baku mialem dosyc duza ilosc wody.

Wyczysciłem bak,wyczyscilem pompke paliwa, wymienilem filtr paliwa oraz filtr powietrza, kupilem preparat ktory czysci wtryski (EXTRAMIC SPACE TECHNOLOGY ,,CZYSCI WTRYSKIWACZE BENZYNY''.
Z początku dało to jakis efekt ale niestety na dzin dzisiejszy samochodem nie da sie jezdzic...

po odpaleniu samochodu silnik pracuje rowno ( obroty nie faluja)
Przerywa prace silnika przy skrecie w prawo jak i przy jezdzie porsto.
Zwiekszylo sie spalanie, oraz kopci na szaro.

Jakieś pomysły?


Pozdrawiam
Adam
Pawlak1989
 

Postprzez iparts » 20 wrz 2016, 07:26

Jeżeli masz możliwość podpięcia się pod komputer diagnostyczny to sprawdź czy nie ma żadnych błędów związanych z wtryskiwaczami. Sprawdziłbym także pompę paliwa czy działa cały czas – może coś na niej nie łączy? Dobrze byłoby sprawdzić dawkowanie paliwa na wtryskiwaczach, zrobić logi dynamiczne i statyczne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez Pawlak1989 » 20 wrz 2016, 22:19

A no wlaśnie nie mam takiej mozliwosci....

Sprawdzalem domowym sposobem (dioda) i nie pokazywal bledy.

pompa paliwa tak czy tak bede wymienial (czekam na kuriera)
A powiedz mi w jaki sposob mozna sprawdzic ,,dawkowanie paliwa na wtryskiwaczach, zrobić logi dynamiczne i statyczne,,
Pawlak1989
 

Postprzez iparts » 26 wrz 2016, 06:18

Logi i sprawdzenie bloków pomiarowych można odczytać z komputera diagnostycznego, lub oprogramowania na zwykłym komputerze oczywiście po podpięciu kabla diagnostycznego. Osobiście nie znam innego sposobu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323