Xedos 9 centralny zamek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez radar88 » 18 maja 2010, 19:42

Witam.
Mam problem z centralnym zamkiem w Xed 9 '93. Iż że posiadam Xed9 '98(UK) i miał on dorabiany zamek z pilota chciałem go przełożyć do Xed '93.
No więc centralka ma 4 kable + czerwony – czarny oraz zielony i niebieski do otwierania i zamykania drzwi.
W Angliku były one połączone z brąz z niebieskim i zielony z zielony/biały,brąz oraz zielony/biały są w progu od str kierowcy.
Podłączyłem je tak samo,po czym okazało się że centralny zamek się zamknął lecz radyjko nie reagowało na pilota.Odłączyłem przewody lecz zamek jak się zamknął tak pozostał i przez cały czas próbuje zamknąć drzwi chociaż są już zamknięte,słychać jak mechanizm bez ustanie zamyka drzwi.Zamek nie reaguje na kluczyk oraz na guzik UN LOCK.
Tak sprawdzałem i odpinałem komputer za tylną kanapą(po odpięciu nadal to samo). Tak sprawdzałem przekaźnik za tylna kanapą jest sprawny(przekładałem z Anglika nadal to samo). Tak sprawdziłem bezpiecznik 30A od centralki(sprawny).Tak odpinałem akumulator lecz nic to nie dało.
Na pewno sprawdzę klamki w drzwiach ponieważ były przekładane razem z wkładkami od zamków(zmuszony czekać na lepszą pogodę <płacze> )
Czy ktoś ma jakieś jeszcze pomysły co może być nie tak?? Każda rada na wagę złota i na pewno każdą przeanalizuje w samochodzie.Szukałem schematów instalacji do Xed 9 lecz nie odnalazłem. Proszę o pomoc. <pomocy>
Kabel brązowy oraz zielony/biały
Obrazek
A to jak wygląda moje radyjko
Obrazek
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez chudy » 19 maja 2010, 19:26

Przeniosłem temat w odpowiednie dla niego miejsce. Co do Twojego problemu – jak reaguje centralka kiedy nie podpinasz sygnału zamykania/otwierania a jedynie zasilanie? Czy reaguje na sygnał pilota i podaje impulsy na poszczególne przewody sterujące? Jeśli tak to centralka jest ok a błąd popełniłeś przy podłączeniu przewodów. W tak różnych wersjach tego samochodu (anglik/europejczyk, rok produkcji) mogą występować duże różnice w kolorach przewodów. Najlepiej sprawdź w jaki punkt podłączone są przewody w angielskim odpowiedniku i potem zobacz czy kable pod które podpinałeś centralkę biegną w to samo miejsce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez radar88 » 19 maja 2010, 21:50

No więc :) Centralka z radiem nie jest wcale podłączona. Kabel zielony/biały po rozcięciu – auto przestało się zamykać non stop iguzik LOCK nie ma reakcji i tak samo jest brak reakcji przy przekręceniu kluczyka w drzwiach "zamknij" guzik UN LOCK reaguje na otwieranie lecz zamykanie po szczepieniu zielonego/biały wariuje i zamyka auto bez przerwy nawet jak zamknie się drzwi to słychać jak siłowniki dociskają. Po prostu ręce opadają
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9