[Xedos6] Brak mozliwosci ustawienia typu nawiewu.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez hubal » 11 wrz 2006, 18:55

witam mam taki problemik w xedzie V6 2,0 a mianowicie gdy przelączam nawiew nic się nie zmienia i cały czas dmucha na szybę tzn powiem tak kiedyś gdy przełączałem nawiew np na nogi po wyłączeniu stacyjki i ponownym przekręceniu przełączało się automatycznie na przednią szybę teraz nie przelącza i mimo że nawiew wskazuje że jest przełączone na co kolwiek i tak wieje na szybę, czy jest tam jakiś przekaźnik a może bezpiecznik ale który proszę o radę od czego zacząć poszukiwania
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2003, 17:01
Posty: 196
Skąd: POZNAŃ
Auto: mazda xedos 2,0 V6

Postprzez Hazu » 11 wrz 2006, 20:07

Moze masz włączony przycisk ten nad przyciskiem do ogrzewania tylnej szyby i lusterek.

Jezeli jest włączony ten przycisk to właśnie tak jak piszesz wieje tylko na szyby i pozostałe przyciski nie działają .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 20:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez hubal » 12 wrz 2006, 07:29

ten przycisk co jest nad ogrzewaniem tylnej szyby jest do nawiewu przedniej szyby(autko nie posiada podgrzewanych lusterek) i po wciścięciu tegoż przelącznika ma nawiew przedniej szyby tylko tam dmucha czyli na szybe nawet jak przełącze na nogi itp. cały czas dmucha na szybę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2003, 17:01
Posty: 196
Skąd: POZNAŃ
Auto: mazda xedos 2,0 V6

Postprzez Martin2382 » 12 wrz 2006, 15:11

Witam, ja swego czasu miałem podobny problem. Jak sie okazało miałem zaśnieżałą płytkę od regulacji zmiany nadmuchów. Została ona przeczyszczona i jest teraz wszystko ok.
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2005, 10:48
Posty: 30
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda Xedos 6

Postprzez prokopcio » 18 wrz 2006, 17:13

A w momencie naciskania przycisków zaświecają się diody w nich czy cały czas świeci ta z nawiewu szyby?
Autko na sprzedaż !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2006, 08:35
Posty: 213
Skąd: Grodków
Auto: MX6 (MazdaXedos6) ;–)

Postprzez Noxary » 4 cze 2011, 22:24

Witam

Od dwóch lat mam problem z działaniem dmuchawy/ sterowaniem przepływu powietrza w mojej maździe. Niezależnie od ustawienia nawiewu ( szyba, nogi itp) powietrze wieje ze wszystkich otworów naraz. Tak jakby nie działały klapki sterujące przepływem powietrza. Sterowanie siłą nawiewu oraz temperaturą działa poprawnie. Podświetlenie nawiewów też jest ok. Działa również funkcja "pobierania" powietrza z wewnątrz lub z zewnątrz auta i wtedy słychać jak zmienia się położenie klapek. Przy przełączaniu pomiędzy nawiewem na szyby, twarz i nogi brak jest jakiejkolwiek reakcji i wieje słabo ale wszędzie naraz. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o rady co do naprawy. Dzięki
Początkujący
 
Od: 9 lip 2008, 17:57
Posty: 4

Postprzez leiszman » 5 kwi 2016, 20:55

który silniczek muszę wymienić gdy nie działa mi możliwość przestawienia nadmuchu z szyby na nogi kontrolki działaja, ma ktoś jakiś schemacik wszystkie te silniczki są takie same który zakupić na aukcji pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2010, 18:04
Posty: 140 (1/0)
Skąd: Łomża
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 V6 93r. gaz II

gg:2000506

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6