ABS Xedos problem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez crip29 » 17 gru 2017, 21:36

Witam wszystkich, mam problem w swoim xedosie z ABSem. Opowiem tak w skrócie po przekręceniu kluczyka do ON abs od razu sie pali po odpaleniu caly czas sie pali, nic nie gaśnie nic nie mruga. Bylem na kompie koleś nie może sie połączyć z komputerem ABS bezpiecznik cały przekaźnik ok.
Podmieniałem komputer i nic pompę absu tez nic. Nawet robiłem diagnozę poprzez diodę ciągle sie pali wogole testu nie chce zacząć robić. Juz sam nie mam pomysłu
crip29
 

Postprzez chmielu_KL » 17 gru 2017, 21:48

Na forum nie brakuje informacji jak sprawdzić błędy za pomocą diodą. Sprawdź dokładnie czy dobrze wkładasz zworki z diodą Trzeba zdiagnozować uszkodzony czujnik ABS i go wymienić. Obstawiam, że to padł któryś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 16:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez crip29 » 18 gru 2017, 18:38

wogole nie idzie sprawdzić błędów nie ma komunikacji z komputerem ABS a podmiana komputera nie pomaga
crip29
 

Postprzez sideford » 26 gru 2017, 19:03

Trochę źle do tego podszedłeś. Najpierw wymienia/ogląda się czujniki i jeśli są dobre to wtedy można brać się za komputer lub pompę :) Z tego co napisałeś wynika że wymieniłeś w sumie wszystko co mogło spowodować problem z absem poza czujnikami. Na koniec dodam, że jeśli dobrze podłączyłeś diodę i nie pokazuje błędów to możesz mieć uszkodzony sterownik silnika który znajduje się w konsoli środkowej pod radiem.
Początkujący
 
Od: 15 gru 2013, 09:43
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda Xedos 6
rok 1999
2.0 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6