Zapalanie świateł przy otwieraniu samochodu.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rwch » 6 kwi 2011, 21:05

witam

mieszkam praktycznie w lesie wiec przy mojej posesji nie ma oświetlenia.
Nie musze chyba tlumaczyc ze latwo sie potknac czy cos w tym rodzaju.
Ostatnio podpatrzyłem (chyba w nowej skodzie octawii) patent na zapalanie swiatel podczas otwierania samochodu. swiecily sie okolo 30s co wystarcza na wejscie do samochodu.

Jesli ktos zna sposb jak zrobic cos takiego w mazdzie, to bede wdzieczny za podpowiedz!

pozdrawiam

ps sorry, ze nie pisze poslskich znakow, ale klawiatura mi nawalila...
rwch
 

Postprzez marimart81 » 6 kwi 2011, 21:53

w centralkach od alarmu wychodzą kabelki ze sterowaniem plusowym i minusowym do centralnego (w xedzie akurat sterowanie jest minusem) plusa można by było podłączyć do czasówki która uruchamiała by się przy otwieraniu auta z pilota
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2008, 00:08
Posty: 220
Skąd: WR
Auto: xedos 6 2.0 V6

Postprzez DymeK » 6 kwi 2011, 23:05

no w sumie u mneia zapala sie wnętrze ci zależy jak mam sie rozumieć na światłach postojowych
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez jedrzej07 » 7 kwi 2011, 07:54

zalezy jeszcze jaki masz sterownik od centralnego/alarmu, jesli jest jakis uniwersalny zalozony to niektore maja dodatkowy kanal ktory jest uruchamiany inny przyciskiem lub dluzszym przytrzymaniem przycisku, wiec moznaby sie podpiac pod ten kabel, zalozyc przekaznik i podpiac sie pod swiatla, kwestia tylko tego zeby zabezpieczyc ten uklad dioda aby po wlaczeniu swiatel normalnie podczas poprzez wlacznik nie spalilo ci centralki.
To byloby najlatwiejsze rozwiazanie moim zdaniem, tez juz o tym myslalem ale troche brak czasu aby sie za to zabrac
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez rwch » 10 kwi 2011, 23:17

chodzi mi o swiatla mijania, zeby dalo to troche swiatla bo na postojowkach to wielkiego szalu nie ma.

mysle, ze pomysl jedrzej07 jest OK tylko, ze tez nie mam kiedy sie za takie cos zabrac :p

jak zrobie to podziele sie efektem :)

pozdrawiam
rwch
 

Postprzez Wojtek » 10 kwi 2011, 23:33

jedrzej07 napisał(a):moznaby sie podpiac pod ten kabel, zalozyc przekaznik i podpiac sie pod swiatla, kwestia tylko tego zeby zabezpieczyc ten uklad dioda aby po wlaczeniu swiatel normalnie podczas poprzez wlacznik nie spalilo ci centralki.


jezeli sterujesz z centralki przekaznikiem, to jak moglbys ta centralke uszkodzic wlaczajac swiatla?
przeciez plus ze swiatel doszedl by do rozwartego przekaznika... :>

ale generalnie racja jest, aby kazdy dodatkowy obwod zabezpieczac dioda...
tak dla pewnosci...

Ps. pod taki uklad mozna podlaczyc jeszcze np. czujnik zmierzchu i wtedy swiatla mijania nie wlaczaly by sie w dzien przy otwarciu drzwi... :D , czyli tylko po zmierzchu...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6