Nabroiłem czy przypadek – awaria swiatla?!

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez KrasiaK » 27 kwi 2005, 22:57

Stoczyłem dzis walke z tylna polka (BTW: dzieki Jaksa za pomoc) – zmienialem glosniki i cos kombinowalem przy zmiane postojowki (nie udanie, ale to inna bajka)

Tak czy siak – wieczorem odpadam auto a tu przede mna zaswiecila sie czerwona lampka (niby jak swiatla mijania, ale to nie to i na czerwono) – swieci caly czas

dalsze objawy:
1) nie dzialaja mi postojowki z przodu
2) nie dziala oswietlenie zegarow
3) nie dziala pozycja, stop, wsteczny z tylu prawej strony

przy skladaniu boczkow z tylu najwieksze klopoty mialem wlasnie z prawej strony, tam jakies kable szly, chyba nic nie uszkodzilem, a w ogole czy te kable maja tam cos wspolnego z oswietleniem!

jutro rano wstaje i bede walczyl (mam nadzieje ze sie obedzie bez elektryka)
pytanie (bo laik jestem) – czy bezpieczniki sa tylko w tej skrzynce pod maska czy jeszcze gdzies indziej? – ma ktos jakis dokladny ich opis i wskazowki ktora moge mi pomoc

Z gory dzieki za pomoc!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2005, 23:36
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Auto: ... kiedyś – Xedos 6 2.0 V6
.. obecnie Mondeo Mk3
... być może niedługo Mazda 6

Postprzez Waclaw_Szubert » 27 kwi 2005, 23:16

KrasiaK napisał(a):czy bezpieczniki sa tylko w tej skrzynce pod maska czy jeszcze gdzies indziej?

Zobacz jeszcze na przednim slupku z przodu drzwi kierowcy ?? prawa strona zaraz za nadkolem !!
Zanim tam zaczniesz "grzebac" zobacz jednak te kabelki od lampy :) Cos mi sie widzi, ze za bardzo "pogrzebales" ;) Jesli przed "grzebaniem" bylo OK, a pozniej zrobilo sie nieciekawie to na 99,99% cos "nagrzebales" nie tak jak powinno byc :)
pozdrawiam
Wacław Szubert
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 12:33
Posty: 163
Skąd: Rzeszów
Auto: AUDI A6 2.5 TDI QUATRO

Postprzez KrasiaK » 27 kwi 2005, 23:22

no mi tez smierdzi :)
bylo git – wszystko jeszcze dzis rano swiecilo jak trzeba, a po pracy natchnelo mnie na rzezbe <glupek2>

jutro z rana wstaje i grzebania zrobie ciag dalszy – p.s. wzialem przed chwilke telefon do znajomego elektryka ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2005, 23:36
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Auto: ... kiedyś – Xedos 6 2.0 V6
.. obecnie Mondeo Mk3
... być może niedługo Mazda 6

Postprzez nor » 28 kwi 2005, 06:59

Zanim zaczniesz grzebac sprawdz bezpieczniki, to jest łatwiejsze niz ponowne zdejmowanie boczkow,
bo mozliwe ze jakies spiecie zrobiles. A opisy do bezpiecznikow masz na pokrywce od nich.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2004, 14:49
Posty: 564 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3BM
Mazda 6GH

Postprzez Gość » 29 kwi 2005, 00:12

cze
W/G MNIE TO JEST BEZPIECZNIK KTORY ZNAJDUJE SIE PRZED GLOWNA SKRZYNKA POD MACHĄ (SĄ TAKIE DWA BEZPIECZNIKI PRZED NIĄ W INSTRUKCJI NR 15 I 16), WIEM BO JUZ MIALEM TAKI PROBLEM (O ILE SIE OCZYWISCIE NIE MYLE)
nara
Gość
 

Postprzez KrasiaK » 29 kwi 2005, 10:10

domin323 napisał(a):cze
W/G MNIE TO JEST BEZPIECZNIK KTORY ZNAJDUJE SIE PRZED GLOWNA SKRZYNKA POD MACHĄ (SĄ TAKIE DWA BEZPIECZNIKI PRZED NIĄ W INSTRUKCJI NR 15 I 16), WIEM BO JUZ MIALEM TAKI PROBLEM (O ILE SIE OCZYWISCIE NIE MYLE)
nara


tak dokładnie te – pod maska jak sie zdejmuje oslone bezp. na samym dole jest maly kwardatowy "kapturek" i tam sa dwa – jakies od tail – i ten jeden maly gamon zalatwil mi 1/3 osietlenia mojego auta! ale 50gr i problem naprawiony! :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2005, 23:36
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Auto: ... kiedyś – Xedos 6 2.0 V6
.. obecnie Mondeo Mk3
... być może niedługo Mazda 6

Postprzez VIP » 29 kwi 2005, 11:01

mi zas zniknely wsteczne :) jak montowalem [jakie?] oczka (czyt czujnik cofania)

ale zaraz sie za to wezme

i raczej to nei bezpiecznik bo nawet nie wiem gdzie jest bezpiecznik od wstecznego :)

tam gdzie sa bezpieczniki od swiatel i tam gdzie jest reszta czyli pod kierownica nie ma od wstecznego :)

no nic meirnik i szukanie igly w ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 09:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez KrasiaK » 29 kwi 2005, 11:04

sprawdz, sprawdz bezpieczniki :–)
mi ten jeden bezpiecznik ukradł tez jednego wstecznego
sprawdzisz szybko, a moze czasu zaoszczedzisz i pracy duzo...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2005, 23:36
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Auto: ... kiedyś – Xedos 6 2.0 V6
.. obecnie Mondeo Mk3
... być może niedługo Mazda 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6