Wyciek oleju – wymiana uszczelniacza wału korbowego

Postprzez Vince » 24 lis 2008, 21:45

Witam,
Przy okazji wymiany płynu w układzie chłodzenia mechanik zauważył, że gdzieś z dołu silnika w mojej Madzi sączy się olej. Po dokładnym umyciu silnika, stwierdził, że cieknie z połączenia między silnikiem i skrzynią biegów i trzeba wymienić uszczelniacz wału korbowego. W związku z tym mam do Was 2 pytania:

1) czy Waszym zdaniem ma rację, czy też olej może cieknąć z jakiegoś innego miejsca, które np. jest "słabością" tego silnika? Olej pojawia się w przedniej części silnika, mniej więcej pod aparatem zapłonowym. Jakiś czas temu wymieniany był oring pod aparatem zapłonowym, więc to na pewno nie to. Pod samym aparatem jest suchutko. Mokro zaczyna się robić dopiero w okolicach skrzyni biegów a potem im niżej, tym gorzej ;) Po przejechaniu ok. 150km po umyciu silnika, wyciek jest już wyraźnie widoczny.

2) zakładając, że mechanik ma rację, czy cena 700 zł za wymianę uszczelniacza (tylko robocizna) nie jest przypadkiem zbyt wysoka?

Dzięki z góry za pomoc!
There are only two things to worry about: either you are well or you are sick. If you are well then there is nothing to worry about. But if you are sick, there are two things to worry about: either you will get well or you will die. If you get well, then there is nothing to worry about. If you die, there are only two things to worry about: either you will go to heaven or to hell. If you go to heaven, there is nothing to worry about. But if you go to hell, you'll be so f...ing busy shaking hands with friends, you won't have time to worry. Why worry!
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2007, 12:10
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda Xedos 6 1.6 '96 automat

Postprzez rafal_ldz » 24 lis 2008, 21:51

nie wiem, czy jest za wysoka, trzeba wyjąć skrzynię itp. ale nie jestem pewien, czy naprawa jest konieczna:) jeśli nie ma dużego wycieku to można się wstrzymać do czasu wymiany sprzęgła, jeśli takowa będzie kiedyś konieczna, a wymiana sprzęgła zaczyna się pewnie od ok. 200zł za robociznę :) choć pewnie zależy od auta :)
Navigare_necesse_est,_vivere_non_est_necesse...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2008, 20:59
Posty: 78
Skąd: Łódź/Szczecin
Auto: 626 GW 2.0 DiTD
Punto II 1.2 8V

Postprzez Vince » 24 lis 2008, 22:07

rafal_ldz napisał(a): jeśli nie ma dużego wycieku to można się wstrzymać do czasu wymiany sprzęgła, jeśli takowa będzie kiedyś konieczna

Nie jestem pewien, ale w automacie chyba sprzęgła się nie wymienia ;P
Chociaż mogę się mylić...

rafal_ldz napisał(a): wymiana sprzęgła zaczyna się pewnie od ok. 200zł za robociznę :)

jeśli jest tak jak piszesz to 700 za wymianę uszczelniacza to chyba zdecydowanie za dużo <killer>
There are only two things to worry about: either you are well or you are sick. If you are well then there is nothing to worry about. But if you are sick, there are two things to worry about: either you will get well or you will die. If you get well, then there is nothing to worry about. If you die, there are only two things to worry about: either you will go to heaven or to hell. If you go to heaven, there is nothing to worry about. But if you go to hell, you'll be so f...ing busy shaking hands with friends, you won't have time to worry. Why worry!
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2007, 12:10
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda Xedos 6 1.6 '96 automat

Postprzez Hugo » 24 lis 2008, 22:11

Vince napisał(a):czy cena 700 zł za wymianę uszczelniacza (tylko robocizna) nie jest przypadkiem zbyt wysoka?
Jest ceną nie normalną :| . Połowa z tego jest do przyjęcia.
rafal_ldz napisał(a):jeśli nie ma dużego wycieku to można się wstrzymać do czasu wymiany sprzęgła, jeśli takowa będzie kiedyś konieczna
Jeśli się wstrzyma z usunieciem wycieku to już dzisiaj wiadomo, że wymiana sprzęgła będzie koniecznością. Przecież wyciek raczej się nie zmniejszy, a wręcz przeciwnie, zaolei sprzęgło i już mamy wymianę konieczną sprzęgła ;)
Pozdrawiam Hubert
Mitsubishi Galant EA5A Avance 2,5 V6 '01 A/T sedan
Mitsubishi Galant EA2A Sport Edition 2,0 16V '98 A/T sedan (sprzedany)
Mazda 626 GE FS GLE SPECIAL '95 (najbardziej niezawodne auto jakie miałem)
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2008, 07:34
Posty: 1140
Skąd: Wolsztyn
Auto: Mitsubishi Galant Avance 2,5 V6 '01 A/T sedan

Postprzez majkes » 24 lis 2008, 22:36

ja w takim xedosie jak twój 700pln płaciłem za wymiane skrzyni na manual i wymiane sprzęgła w serwisie mazdy tak jakby.więc chyba troche dużo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2008, 23:09
Posty: 100 (1/0)
Skąd: Janikowo
Auto: ZWYKŁY XEDOS

Postprzez Vince » 25 lis 2008, 09:52

OK. Dzięki za Wasze opinie. Wygląda na to, że mechanik przesadził z ceną i będę szukał tańszego.
Teraz pytanie trochę z innej beczki: czy wyciekający olej mógł się przedostać do skrzyni biegów i coś tam ewentualnie uszkodzić (a nawet jeśli nie to czy dalsze jeżdżenie z tym wyciekiem czymś takim grozi)?
There are only two things to worry about: either you are well or you are sick. If you are well then there is nothing to worry about. But if you are sick, there are two things to worry about: either you will get well or you will die. If you get well, then there is nothing to worry about. If you die, there are only two things to worry about: either you will go to heaven or to hell. If you go to heaven, there is nothing to worry about. But if you go to hell, you'll be so f...ing busy shaking hands with friends, you won't have time to worry. Why worry!
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2007, 12:10
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda Xedos 6 1.6 '96 automat

Postprzez Hugo » 25 lis 2008, 16:14

Vince napisał(a):czy wyciekający olej mógł się przedostać do skrzyni biegów i coś tam ewentualnie uszkodzić (a nawet jeśli nie to czy dalsze jeżdżenie z tym wyciekiem czymś takim grozi)?
Nie.
Pozdrawiam Hubert
Mitsubishi Galant EA5A Avance 2,5 V6 '01 A/T sedan
Mitsubishi Galant EA2A Sport Edition 2,0 16V '98 A/T sedan (sprzedany)
Mazda 626 GE FS GLE SPECIAL '95 (najbardziej niezawodne auto jakie miałem)
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2008, 07:34
Posty: 1140
Skąd: Wolsztyn
Auto: Mitsubishi Galant Avance 2,5 V6 '01 A/T sedan

Postprzez rafal_ldz » 25 lis 2008, 17:48

Vince napisał(a):
rafal_ldz napisał(a): jeśli nie ma dużego wycieku to można się wstrzymać do czasu wymiany sprzęgła, jeśli takowa będzie kiedyś konieczna

Nie jestem pewien, ale w automacie chyba sprzęgła się nie wymienia ;P
Chociaż mogę się mylić...

rafal_ldz napisał(a): wymiana sprzęgła zaczyna się pewnie od ok. 200zł za robociznę :)

jeśli jest tak jak piszesz to 700 za wymianę uszczelniacza to chyba zdecydowanie za dużo <killer>


nie zwróciłem uwagi na opis pod avatarem ;P że automatem jeździsz ;P
Navigare_necesse_est,_vivere_non_est_necesse...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2008, 20:59
Posty: 78
Skąd: Łódź/Szczecin
Auto: 626 GW 2.0 DiTD
Punto II 1.2 8V

Postprzez Yarick » 29 lis 2008, 23:18

Vince napisał(a):Teraz pytanie trochę z innej beczki: czy wyciekający olej mógł się przedostać do skrzyni biegów i coś tam ewentualnie uszkodzić (a nawet jeśli nie to czy dalsze jeżdżenie z tym wyciekiem czymś takim grozi)?

grozić nie grozi tylko sprawdź olej w skrzyni od czsu do czasu bo szkoda zajechać
CHOPAK BEDZIE :D Franio już jest ;P
Xed [sprzedany]
G-tech 8,17- 8,36 ;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2007, 23:01
Posty: 259
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda Xedos 6 CA/KF

Postprzez AleksanderVM » 21 sty 2017, 11:14

Podłączę się do tematu ale "z drugiej strony" :–)

Będę wymieniał rozrząd więc i uszczelniacze wałków i wału.

Pytania:
1. czy wymiana uszczelniacza wału jest na tyle skomplikowana, że trzeba do warsztatu?
2. czy uszczelniacze wałków wymienia się bez ich demontażu?

Dodam, że mam narzędzia i potrafię ich użyć. Ostatni raz korzystałem z warsztatu przy wymianie pompy wspomagania, bo dostęp bez podnośnika jest mizerny.

-----

Poradziłem sobie :–) więc sam odpowiem na pytania:

1. nie jest skomplikowana
2. bez demontażu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2013, 09:32
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Auto: MX6 GE 92 2,5i V6 KL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6