Nie włącza sie wentylator.

Postprzez Gavrik » 22 gru 2013, 11:35

Lowiec napisał(a):Wydaje mi się że bardziej będzie to wina termostatu.
Za akumulatorem stojąc przodem do auta jest kostka z której jedne kable idą "w błotnik" a drugie w komorę silnika, by ją zobaczyć może będziesz musiał wyjąc aku.
Koszta wymiany czujnika temperatury przy termostacie są niewielkie.


PROBLEM ROZWIAZANY!
Przyczyny są dwie.A więc tak,wykręciłem termostat,dokręciłem obudowę do bloku,odpaliłem auto bez niego-pełny obieg czyli górny wąż chłodnicy gorący,chłodnica gorąca,dolny wąż chłodnicy gorący. Przedtym miałem górny wąż gorący,chłodnica i dolny wąż zimne-więc pierwsza przyczyna termostat nie otwiera pełnego obiegu-do wymiany!
Druga przyczyna nie załączjącego wentylatora chłodnicy-zaśniedziała kostka od wentylatora,ta pod akku-wyczyszczona działa!
Wszystko niby proste, a już w panice kupiłem termowłącznik wentylatora który wcale mało nie kosztuje-w Intercarsie 85zł (udało sie zwrócic) <jupi>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 gru 2013, 21:42
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GG 166KM 2.3 HB (2003)

Postprzez Lowiec » 22 gru 2013, 11:49

No i super!Witamy ponownie na drodze!:–)

Dopisano 22 gru 2013 10:50:

No i super!Witamy ponownie na drodze!:–)
Nie dokazuj, miła nie dokazuj...
http://www.youtube.com/watch?v=eP5wNDeGqLk&feature=related

Link do kilku dokumentów na temat Xedosa:
https://docs.google.com/folder/d/0B_CZcjbKtd0KblBqRVpPcEVxaE0/edit
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 22:57
Posty: 1399 (0/2)
Skąd: Gryfino
Auto: Xedos 6 1.6 '96 CA B6 Z8 CA2 LPG BRC
M-B 180 Kompressor Sportcoupe
Opel Astra II 1.6 16V
E53 3.0d

Postprzez kamil.tomasz » 22 sie 2015, 13:18

Witam,

w nawiązaniu do wątku,

mama zagotowała moją mazdę, brała wodę, splanowałem głowice założyłem nową uszczelkę.Zauważyłem po wskaźniku że mimo wysokiej temperatury na wskaźnikach nie załącza się wentylator. Układ odpowietrzyłem. Wyczytałem w necie by zdjąć wtyczkę z czujnika przy termostacie(dwu pinową) niby miał się wentylator załączyć niestety bez efektu, a i dodam że po zagotowaniu zaczeła kopcić , pomocy,

przy okazji koledzy w jaki sposób można sprawdzić czujnik ten załączający wentylatory(zdemontować zagotować wodę w garnku ? ) miernik jest
kamil.tomasz
 

Postprzez speedway0903 » 1 kwi 2016, 19:53

Witam posiadam mazde 626 2.5 v6 pytanie moje jest nastepujace czujnik ktory wlacza wentylatory powinien byc przed chlodnica czy za ? :) dodam ze mam troche zmodyfikowany silnik i u mnie wlaczkik elektroniczny wentylatorow jest na wezu wychodzacym z z silnika...i zanim wentylatory sie wylacza pozgaszeniu silnika troche czasu mija :/
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2012, 15:12
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 626 2.5V6 KL+Turbo 93r.
Mazda 626(GE) 1.8 96r

Postprzez spinach76 » 1 kwi 2017, 21:45

Panowie nie mam czynnika w klimie poniewaz mialem nieszczelny uklad nabilem i wszystko jest na podwoziu. Zauwazylem ze nie wlacza sie wentylator ktory po wlaczeniu klimy zawsze chodzil. Czy te dwie rzeczy sa ze soba polaczone? Jedna awaria czy dwie? Jezdze duzo woda sie nie gotuje temperatura w polowie skali. Drugi nie wiem czy sie wlacza ale pewnie musi jesli sie nie gotuje. Do czasu zmiany przewodu oszczedzam auto. Czy mozliwe ze rozczail ze nie ma czynnika nie uruchamia konpresora klimy a co za tym idzie wentylatora bo po co?
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2014, 18:55
Posty: 49
Auto: Mazda 6 2.0 2003
Diesel z DPF

Mazda GH 6 2.2 2011.11
Diesel, Kombi 163

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6