komputer pokładowy z 626 do xedosa?

Postprzez lukkil » 28 sie 2017, 11:47

Witam,
zakupiłem sobie komputerek pokłądowy od 626
zupełnie przez przypadek bo chodziło mi o temp i godzinę ale przysłali komputer :D

Obrazek

ma on funkcję pokazywania spalania chwilowego, sredniego i ilośc km do przejechania
taki jak w tym tamacie:

viewtopic.php?t=84628

wszystko podłączyłem i działa natomiast chodzi mi o dwa piny skąd je wziąć?
chodzi o pin z ECU czas wtrysku i VSS czyli implus o predkości pojazd.

Czy ktoś z kolegów pomoże? dzieki pozdr
Każdy, nawet najlepszy laptop lub komputer moze nas kiedyś zawieść. Wtedy, na szybko potrzebujemy kogoś kto się tym zajmie i naprawi potrzebny do pracy czy zabawy komputer. Wybierzmy dobry i zaufany serwis laptopów Grodzisk Mazowiecki Milanówek
https://www.instagram.com/lukkilx6/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2009, 16:37
Posty: 1066 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Xedos 2.0 V6 1996r

Postprzez chmielu_KL » 28 sie 2017, 21:52

O Panie, przydałoby mi sie takie coś. Lecz zastanawia mnie jak bym to podłączył u siebie, raczej wątpię bym miał jakieś kostki w które mógłbym to podłączyć ;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez adamax4 » 28 sie 2017, 23:34

lukkil napisał(a):wszystko podłączyłem i działa natomiast chodzi mi o dwa piny skąd je wziąć?
chodzi o pin z ECU czas wtrysku i VSS czyli implus o predkości pojazd.

Czy ktoś z kolegów pomoże? dzieki pozdr

Sygnał wtrysku i prędkości to nie problem. Tylko czy będzie Ci to prawidłowo przeliczać?
Samo to, że wskaźnik pochodzi z silnika R4, a Ty chcesz to do V6 zaadoptować. Komputer dostanie długość wtrysku i go przemnoży przez 4 cylindry, a Ty masz 6. A druga sprawa to przy tej samej długości wtrysku ilość paliwa będzie inna w różnych samochodach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez lukkil » 28 sie 2017, 23:57

adamax4 napisał(a):
lukkil napisał(a):wszystko podłączyłem i działa natomiast chodzi mi o dwa piny skąd je wziąć?
chodzi o pin z ECU czas wtrysku i VSS czyli implus o predkości pojazd.

Czy ktoś z kolegów pomoże? dzieki pozdr

Sygnał wtrysku i prędkości to nie problem. Tylko czy będzie Ci to prawidłowo przeliczać?
Samo to, że wskaźnik pochodzi z silnika R4, a Ty chcesz to do V6 zaadoptować. Komputer dostanie długość wtrysku i go przemnoży przez 4 cylindry, a Ty masz 6. A druga sprawa to przy tej samej długości wtrysku ilość paliwa będzie inna w różnych samochodach.

właśnie chciałbym to sprawdzić
VSS czyli sygnał predkości pewnie znajde, bo będzię to sygnał bezpośrednio z impulsatora albo gdzieś z licznika (jeszcze nie sprawdzałem)
problem z tym drugim sygnałem czyli czas otwarcia wtrysku. Wziąc mase którą są sterowane wtryski to nie problem tylko podobno do tego komputerka by liczył spalanie potrzebny jest sygnał plusowy z ECU i tu pojawia się pytanie który pin za to odpowiada? kolega Kociak500 podesłał mi schemat KF'a ale nie tam nie widzię o tym pinie.
Ktoś pomoże?
Każdy, nawet najlepszy laptop lub komputer moze nas kiedyś zawieść. Wtedy, na szybko potrzebujemy kogoś kto się tym zajmie i naprawi potrzebny do pracy czy zabawy komputer. Wybierzmy dobry i zaufany serwis laptopów Grodzisk Mazowiecki Milanówek
https://www.instagram.com/lukkilx6/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2009, 16:37
Posty: 1066 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Xedos 2.0 V6 1996r

Postprzez adamax4 » 29 sie 2017, 00:10

Zobacz czy z tyłu licznika nie masz opisanego pinu vss. Będzie on na którejś ze śrubek jakimi jest przykręcony prędkościomierz do obudowy i ścieżek.
A do sygnału wtrysku będziesz prawdopodobnie miał przy ecu 6 przewodów takiego samego koloru, tylko z różnymi paskami. Tylko tam oczywiście będzie raczej sterowanie minusem.
A pokaż ten schemat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez Kociak500 » 29 sie 2017, 09:01

Sygnał prędkości już mówiłem koledze na pw Można wziąść że śrubki trzymającej predkosciomierz w liczniku
Ścieżka opisana prawdopodobnie jako SP(out)
Czas wtrysku faktycznie komputerek będzie mnożył przez 4 a nie przez 6 ale w tym konputerku da się trochę ręcznie poprawić wynik spalania żeby były jak najbliżej prawdy Sygnał prędkości można wziąść z ecu lub bezpośrednio z listwy wtryskowej Tak będzie łatwiej znaleźć Jednak wtryski są sterowane masa a komputerek oczekuję sygnału plusowego Problem już opisywany na forum ktoś to już podłączyl pod wtryski i nie działało
Nie wiem niestety skąd u nas wziąść sygnał plusowy o czasie wtrysku
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2015, 11:44
Posty: 356 (5/11)
Auto: Xedos 9 2,3 MT
626 00r. 2,5 KLG4
Sebring Cabrio

Postprzez adamax4 » 29 sie 2017, 09:07

Jeśli faktycznie ma być plusowy, to trzeba użyć tranzystora do odwrócenia sygnału.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez lukkil » 29 sie 2017, 14:02

chmielu_KL napisał(a):O Panie, przydałoby mi sie takie coś. Lecz zastanawia mnie jak bym to podłączył u siebie, raczej wątpię bym miał jakieś kostki w które mógłbym to podłączyć ;/

wtyczek nie potrzebujesz, mam rozpiskę co i jak podłaczyć by działało :)
brakuje mi tylko tych dwóch pinów

no właśnie też tak pomyślałem, albo dać jakiś przekaźnik, tylko czy to nie zakłóci pracy wtrysków?
Każdy, nawet najlepszy laptop lub komputer moze nas kiedyś zawieść. Wtedy, na szybko potrzebujemy kogoś kto się tym zajmie i naprawi potrzebny do pracy czy zabawy komputer. Wybierzmy dobry i zaufany serwis laptopów Grodzisk Mazowiecki Milanówek
https://www.instagram.com/lukkilx6/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2009, 16:37
Posty: 1066 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Xedos 2.0 V6 1996r

Postprzez adamax4 » 30 sie 2017, 10:31

Przekaźnik to zły pomysł, bo nie jest przeznaczony do tego żeby w ciągu sekundy przełączać się kilkadziesiąt razy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez lukkil » 28 wrz 2017, 21:35

i jak podłączył ktoś?

mam schemacik inwertera oparty na tranzystorze NPN który zamieni sygnał minusowy sterowania wtrysków na plusowy bo taki potrzebuje nasz komputerek :D

w przyszłym tygodniu zabieram się za podłączenie :D

oto przykładowy schemacik inwerterka:

Obrazek

dam znać o przebiegu prac :)
pozdr
Każdy, nawet najlepszy laptop lub komputer moze nas kiedyś zawieść. Wtedy, na szybko potrzebujemy kogoś kto się tym zajmie i naprawi potrzebny do pracy czy zabawy komputer. Wybierzmy dobry i zaufany serwis laptopów Grodzisk Mazowiecki Milanówek
https://www.instagram.com/lukkilx6/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2009, 16:37
Posty: 1066 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Xedos 2.0 V6 1996r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6