Stuki, cykanie w silniku, panewka? pomocy

Postprzez bikerr » 8 paź 2016, 14:50

Witam, mam problem z mazdą tzn. coś bardzo stuka w silniku i nie wiem co to może być, panewka, rozrząd (w co wątpię)? Dodam, że bardzo mnie to zdziwiło ponieważ autko normalnie jeździło, wszystko było w normie (poza stukaniem sprężynek na wałkach ale to w sumie chyba też norma) pojechałem na działkę bo miałem wymieniać wydech, postawiłem auto a gdy chciałem odpalić i wjechać na kanał rozrusznik zakręcił tylko może pół obrotu (albo nawet nie) i później już wgl nie miał siły zakręcić, coś trzymało silnik bo nawet jak wrzuciłem bieg i chciałem ją lekko pobujać to coś trzymało, na początku myślałem, że to skrzynia się posypała ale wrzuciłem piątkę, trochę ją pobujałem i zaczęło przeskakiwać, czyli coś puściło, więc stwierdziłem że spróbuję odpalić i zakręcił normalnie, odpalił tak jak zawsze ale od razu coś zaczęło walić w silniku, więc zaraz zgasiłem ale później z ojcem odkręciliśmy kawałek osłony rozrządu, żeby sprawdzić czy pasek idzie równo i czy jest napięty i znów odpaliła normalnie, pasek w normie. Generalnie odpala normalnie ale coś "cyka" jeździć nie próbowałem, stoi tak jak stanęła :(
Wrzucam filmik jak to chodzi, dodam tylko, że w rzeczywistości ten dźwięk jest sporo głośniejszy, proszę o pomoc ponieważ od tego zależy los mazdy (a bardzo bym chciał, żeby została) gdyż silnik już raz był wymieniany a drugi raz raczej silnika wymieniał nie będę, a może jakieś części ze starego silnika można by było przeszczepić?
https://www.youtube.com/watch?v=eaMlOuQYFdc
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 cze 2014, 01:26
Posty: 10
Skąd: Bełchatów/Kraków
Auto: Jest –> Mazda Xedos 6 2.0 V6
Było –> Mazda 626 GE 1.8

Postprzez chmielu_KL » 8 paź 2016, 19:46

Stukania sprężynek na wałkach nie nazwałbym czymś normalnym wiadomo swoje ''przejadą'' i czas wymiany.
Ale to raczej nie one, pamiętam swoje jak stukały zupełnie inny dźwięk, choć mogę się mylić bo ekspertem nie jestem :)
Może panewka ? przerobiłem wiele odnośnie stukania w silniku u siebie, ale coś takiego nie miało miejsca.
Trzeba poczekać na wypowiedź bardziej obeznanych :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez bikerr » 8 paź 2016, 22:41

Tzn, nie chodzi mi o to że to coś normalnego ale czytałem tutaj na forum, że w tym silniku te sprężynki lubią stukać ale, że nie trzeba ich wymieniać tak od razu jak zaczną stukać :) Więc sprężynki też wykluczam bo to jednak właśnie całkiem inny dźwięk :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 cze 2014, 01:26
Posty: 10
Skąd: Bełchatów/Kraków
Auto: Jest –> Mazda Xedos 6 2.0 V6
Było –> Mazda 626 GE 1.8

Postprzez KUZAJ » 9 paź 2016, 00:14

Ja myślę ze to panewka. U mnie jak sie obróciła dźwięk byl podobny. Kiedy wymieniales olej?? I jaki zalewales?? Czesti był przez ciebie palowany?? Sprawdzales stan oleju?? Czy na bagnecie sa widoczne jakies metaliczne opilki.
Najlepiej bylo by wjechac na kanał i obsluchac silnik stetoskopem
Kuba
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 2 sty 2012, 23:33
Posty: 672 (12/16)
Skąd: Księstwo Poznańskie
Auto: Było:
VW Polo 6n 1.3 1995r.
Ford Probe 2.5 V6 DOHC 24 VALAVE 1994r
MX-6 2.5i-V6 DOHC 24-VALVE
1991r
Jest: BMW E46 M52TU25 1998r.

Postprzez bikerr » 9 paź 2016, 16:25

Na oleju do tej pory zrobione ok 10tyś od wymiany, a olej to mobil 8100 x-cess 5w-40, i właśnie starałem się często nie pałować, przy codziennej jeździe raczej nie przekraczałem 3-3,5tyś obrotów, wiadomo, że czasem przy wyprzedzaniu czy coś obrotomierz leciał pod 6-6,5tyś obrotów no ale to nie było często no i na zimnym nie przekraczałem 2,5tyś. Stan oleju pod max bo niedawno dolewałem. A czy na bagnecie widać jakieś opiłki to niestety nie wiem bo nie zwróciłem uwagi :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 cze 2014, 01:26
Posty: 10
Skąd: Bełchatów/Kraków
Auto: Jest –> Mazda Xedos 6 2.0 V6
Było –> Mazda 626 GE 1.8

Postprzez DymeK » 12 paź 2016, 16:51

zdjąć miskę i o dołu sprawdzić panewki
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez krzysek71 » 12 paź 2016, 21:09

Jak auto żyje ? a mam pytanko jak dodasz gazu i schodzi z obrotów to słychać coś więcej znaczy dodatkowe stukanie dochodzące z dołu okolice misy olejowej ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2010, 21:52
Posty: 805 (0/6)
Skąd: DOBRZYNIEWO DUŻE koło BIAŁEGOSTOKU
Auto: MAZDA 323F BA 95r 1,5 Z5 była jest MAZDA XEDOS CA 95r był KF jest KL lpg Koltec była jest MAZDA XEDOS 9 MT 2000r + lpg KME

Postprzez bikerr » 12 paź 2016, 21:53

Niestety stoi tak jak stała, ja aktualnie jestem w Krk a auto stanęło w domu w Bełchatowie, ojciec jak będzie miał trochę czasu to wtedy plan jest taki, żeby najpierw zdjąć pokrywe zaworów i zobaczyć czy od góry coś będzie widać a jak nie to zdjąć miske olejową i zobaczyć na panewki od dołu. A czy słychać jakiś dodatkowy stuk jak schodzi z obrotów to nie wiem ponieważ odpalałem ją bez gazu, żeby tylko nagrać jak chodzi bo nie chciałem gazować, żeby się coś więcej nie spierdzieliło :( Tylko jeszcze zastanawia mnie fakt dlaczego zblokowało silnik, od obróconej panewki mogło by się tak stać? <pomocy> I jeszcze jedno pytanko, czy dam radę wjechać na kanał czy lepiej nie próbować?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 cze 2014, 01:26
Posty: 10
Skąd: Bełchatów/Kraków
Auto: Jest –> Mazda Xedos 6 2.0 V6
Było –> Mazda 626 GE 1.8

Postprzez krzysek71 » 12 paź 2016, 22:25

Byłem ostatnio oglądać xeda9 sprzedający mi powiedział że stuka coś w głowicy po zajechaniu i odpaleniu dzwięk jak na filmie który zamieściłeś lecz po dodaniu gazu jak schodził z obrotów odezwał się dół sprzedawca zapewniał że na 1000 procent nie panewka jak silnik jeszcze pracował odkręciłem korek wlewu oleju no i ukazały się piękne złotawe opiłki mina sprzedającego bezcenna .W twoim przypadku może to być panewka rozrząd zawór lub szklanki na początek bym sprawdził rozrząd jak jest ustawiony a temu bo już kiedyś miałem taki przypadek że napinacz szlak trafił i wyszły cyrki no i podstawowa rzecz sprawdz czy nie masz opiłek w oleju jeśli nie będzie to trzeba zabierać się za głowice. Gdybym mieszkał bliżej bym to ogarnął a tak powodzenia życzę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2010, 21:52
Posty: 805 (0/6)
Skąd: DOBRZYNIEWO DUŻE koło BIAŁEGOSTOKU
Auto: MAZDA 323F BA 95r 1,5 Z5 była jest MAZDA XEDOS CA 95r był KF jest KL lpg Koltec była jest MAZDA XEDOS 9 MT 2000r + lpg KME

Postprzez DymeK » 12 paź 2016, 23:51

zacznij od dołu sprawdź jeszcze na pracującym silniku po kolei odłączaj kable na cylindrach i obserwuj co się dzieje z dźwiękiem
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6