Układ chłodzenia, przegrzewanie, wycieki.

Postprzez VIP » 28 paź 2004, 22:14

w poniedzialek musze jechac do legionowaa auto dalej cieknie !!

Pomozcie bo nei moge dostac chlodnicy

tejnaprawic sie nie da wiec musze kupic gdzies ale GDZIE :(

pisal ktos o dorobieniui z mx 6 dzisiaj w katalogu w kleppie ogladalem i byla taka sama tylko nei bylo wn iej czujnika temperatury

ma ktos jakiesp omysly ??

prosze o pomoc !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez VIP » 28 paź 2004, 22:16

aha silnik 2.0 automat i klima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez XsiX » 28 paź 2004, 22:23

czujnik temperatury w chłodnicy xeda ?
1-sze słysze :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 08:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez marek » 28 paź 2004, 22:56

Zadzwoń tu:
507101771, firma mieści sie w Warce, również wysyłają
Ja kupowałem u nich chłodnice do klimy do MX-3, dałem 300pln.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez VIP » 28 paź 2004, 23:07

tomku mnie sie nei dziw ja bylem u kolesia ogladal miezyl potem otworzyl ksiege :) czyt. katalog i powiedzial tutaj podejdzie z mx 6 jest taka sama ! a zachwile mowi ale w tym miejscu powinien byc czujnik a tutaj nie ma (powiedzial to i pokazal na obrazku w katalogu) wiec mowi ze nie bedzie pasowalo ale tak se mysle jak by byl gdzie indziej to niech bedzie gdzie indziej przeciesz malo wazne gdzie on bedzie :) wazne zeby chlodnica pasowala jak myslsiz z mx 6 podejdzie ? bo jak tak to u niego moge dostac taka

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez marek » 28 paź 2004, 23:11

Ten czujnik który jest w chłodnicy bywał też tuż koło korka wlewu płynu chłodzącego (mozna wymienić sam element z korkiem i zamiast dwóch czujników są wtedy 3 (np 626 GE KL do pewnego momentu chłodnica była bez czujnika a potem przenieśli czujnik na chłodnicę)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez VIP » 29 paź 2004, 06:26

nie
rozumiem

Tzn Zemoge wsadzic Chlodnice Bez czujnika I wykorzystac czujnik kolo korka w sielniku ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez GrzegorzSz » 29 paź 2004, 13:02

Nie wiem jak jest w xedos, ale w 626 ten czujnik byl do 93r. tylko wykorzystany. Kolejne roczniki mialy go, ale niewykorzystany, chociaz tutaj do konca nie mam pewnosci.

Pisalem Ci zreszta – szukaj po prostu chlodnicy do wersji manual – latwiej bedzie znalezc. Olejowa dolozysz z innego auta – aby tylko sie zmiescila.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2003, 22:39
Posty: 308

Postprzez XsiX » 29 paź 2004, 13:14

Moja aktualna xedoska jest 92' i w starej chłodnicy nie było żadnego czujnika. Mało tego, chłodnica którą mam obecnie jest od wersji z automatem (nie chciałem czekać a tylko takie mieli na stanie) i również w niej nie ma żadnego czujnike. Poprzedni xedos był automat 93 grudzień i także tam nie widziałem nigdzie żadnego czujnika :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 08:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez marek » 29 paź 2004, 13:58

Poprostu koło korka występowały 3 albo 2 czujniki. W wersji z dwoma ten trzeci znajdował się w chłodnicy.
Ile masz czujników koło korka? 2 czy 3?
Ja mam w swoim MX-3 silnik z Xeda 2,0 i mam trzy czujniki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 01:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez VIP » 29 paź 2004, 13:59

dzieki chlopaki wasze rady pomogly mi na tyle ze majac 2 dni na zrobienei auta i nie da rady znalesc chlodnicy do xedocha przekonaliscie mnie ze da sie dopasowac to z innego

zrobilem tak:

pojechalem do sklepu wziolem do reki katalog chlodnic firmy niessen

zmierzylem wymiary mojej rostaw czujnikow i odziwo identyczna wg katalogu jest w 626 GE/mx-6 GE nr katalog r 1562 (wersja z automatem) cena 500 zl nowka

wlasnei dzisiaj odbieram ja i jade do znajomego wymienic mam nadzieje ze to pomoze bo jak nie to bede do tylu 500 zl :(

co do czujnika to w tej zamowinoej nie ma czujnika ale z tego co widze to w mojej chlodnicy tez nie widze czujnika wiec zapowiada sie dobrze ale wyjdzie w praniu

a gosciu pow ze jak by nie pasowala to najwazniejsze ze rdzen jest ten sam boki mozna przelozyc bo mi cieknie z laczenia plastiku z aluminium mozna by to moze rozlaczyc wymienic uszczelke i powinno byc diobrze ale w dopie mam dosyc tego ubytku ciaglego cieczy

Jeszcze raz dzieki

Kolejna sta sytuacja przekonala mnie ze jak nei idzie dostac czesco do xedocha to tzreba poglowkowac i sie dostanie !! jak narazie opinie zenie ma do tego czesci sie nei sprawdzaja :)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez VIP » 29 paź 2004, 16:19

Mam Dosyc Nic Nie Pasuje Ta Chlodnica okazala sie calkiem inna !!

Czylu K.... sprzedam auto bo nie mam chlodnicy no czyste frajerstwo

ale nie mam juz pomyslow jeszcze gielda w gliwicach na ktorej pewnie tez nic nie bedzie !

dzwonilem wzedzie i nigdzie nie ma :(

szlak mnie zaczybna trafiac z tym autem

ma ktos jakies jeszcze pomysly ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez GrzegorzSz » 29 paź 2004, 16:28

Kiedys mialem dzwon centralnie w slup. :D Poniewaz byl problem ze znalezieniem chlodnicy, zmierzylem ja dokladnie i pojechalem do znajomych na szrot. Pol godziny i mialem chlodnice do wody, ktora miescila sie w moim aucie. Dodatkowo znalazlem chlodnice olejowa od jakiegos automatu amerykanskiego. Z zamocowaniem troche musialem kombinowac, ale to byl zaden wiekszy problem. Jezdzilem tak przez ponad rok, bo chociaz mialem po 2 miesiacach oryginaly, to nie chcialo mi sie z lenistwa zmieniac. :D

Tobie polecam to samo jako dorazne rozwiazanie. Waze jest, aby pojemnosc chlodnicy nie byla zbyt mala. Oryginalnie sekcja oleju w chlodnicy ma wymiar okolo 25x10cm, wiec jak dasz wieksza zewnetrzna nic sie nie stanie, a nawet wrecz przeciwnie – bedzie lepsze chlodzenie oleju.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2003, 22:39
Posty: 308

Postprzez XsiX » 29 paź 2004, 17:03

VIP chłodnica nissensa od GE będzie pasowała pod warunkiem że obetniesz te "dydki" które zawadzają o reflektor (pisaliśmy niedawno o tym z B2) :D Sam miałem tę chłodnicę w rękach i jest dokładnie tak jak piszę, niestety obleciał mnie strach i odesłałem ją sprowrotem do Poznania. B2 był twardy – obciął "dydka" i ma nówke chłodnice od GE <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 08:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez VIP » 29 paź 2004, 17:24

czyli najpier bede szukal od 626 GE mx6 ge ? XsiX podaj dokladnie z jakiego modelu auta rok silnik tak zeby jak powiedzial facetowi zeby wiedzial o jaki typ chodzi

czyli wejscia otwory pasuja ?? nawet te od AT ?? tylko roznica to te dydki ? ktore uwale i bede mial okey ?? wymiary wszystko pasuje ??

potweirdz to

bo mam druga teze pomoc mi udzielil GreyG pisal zebym kupil chlodnice podobna z tak samo ustawionymi otworami i nawte jesli nie bedzie bez AT to przewody AT oscic bokiem

nie wiem co z tego wyjdzie ale czy cos z tego bedzie jak myslisz ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez XsiX » 29 paź 2004, 19:50

Chłodnicę kupiłem w poznaniu-przeźmierowie http://www.chlodnice-samochodowe.pl/
telefonicznie ustaliłem wymiary chłodnicy oraz szerokość tych "szpilek" u góry – wsio pasowało.
Po dostarczeniu chłodnicy nałożyłem nową na starą i też niby wsio było ok, jednak przy montażu
w aucie okazało się że chłodnica posiada te felerne "dydki" z boku przy tym plastikowym
zbiorniczku i powodują one to że chłodnica zawadza o przedni refletor :|
Miałem w związku z tym dylemat czy próbować je odcinać i w razie niepowodzenia pozostać
z dziurawą chłodnicą za 580 zł czy też odesłać spowrotem do Poznania i szukać używki.
Wybrałem to drugie rozwiązanie, ale z tego co możesz przeczytać B2 wybrał pierwsze
i śmiga autkiem do dziś. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 08:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez VIP » 31 paź 2004, 00:07

Dzieki Wszystkim Dzieki Wazej pomocy Zrobilem auto w 2 dni

dostalem chlodnice do xedoska 6 ale nie automat
i podpiolem olej tylko przes mala chlodniczke i chybaj est okey bybajmniej szczelnie :)


pozdrawiam Jeszcze raz dzieki !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez b2 » 8 lis 2004, 17:24

na upartego nie trzeba obcinać dydków, wystarczy zostawić chłodnicę lekko po skosie, opartą dydkami o lampy i nie dokręcać jej od góry hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 16:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Gość » 20 sty 2006, 10:28

Witam

Posiadam samochód mazda xedos 6 2.0V6 rocznik 96’. Mam następujący problem z temperaturą silnika. Cały czas wskaźnik temperatury jest dużo powyżej ¾ podziałki a nieraz nawet wchodzi na literkę H. Non stop załącza mi się wentylator na chłodnicy, a przecież jest -20 stopni celciusza. Samochód posiada klimatronik (pokrętło nastawień temperatury). Niby nie zauważyłem żeby woda się gotowała, ale to chyba nie jest normalne.Płyn w chłodnicy prawie na full. Bardzo proszę o jakąś podpowiedz co mam robić? Proszę o niepodawanie odpowiedzi w stylu to już było na forum, bo szukałem i nie mogę znaleźć.
Gość
 

Postprzez mayer » 20 sty 2006, 10:48

sprawdź czy:
– układ chłodzenia nie jest zapowietrzony
– czy czujnik temperatury jest sprawny
– czy pompa wody jest OK
mayer
W124 300TD automat
mazda 626 GE 2,0 16V
W oczekiwaniu na małego Mayerka...:))))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 15:36
Posty: 490 (0/1)
Skąd: poznań
Auto: Mercedes W124 300TD /mazda 626

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6