Mazda 626/Mx6 GD – wybór Car Audio, montaż, problemy pytania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bajer0 » 23 cze 2005, 22:42

zazwyczaj montuja ludzie na sciance tylniej kanapy, ale Ja sie wogole na tym nie znam :P

Pozdrawiam
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Xionc » 24 cze 2005, 10:06

DjBoost napisał(a):A tak apropo skrzyneczki to może byście mogli polecić jakąś jak najmniejszą, ale mocną, mam na nią ok
400 -500zł, a o wzmaka nie ma sie co martwić bo spokojnie pociągnie


Cześć, najmniejszy subwoofer, bo rozumiem że zależy Ci na miejscu to będzie jakiś 20cm, na przykład Hertz es200, Intertechnik MDS 08. Pisze o tych tańszych. A co do skrzynki to tam zejdzie ona tak do 15l, tak na oko. Ale może chces wykonac kawałek zabodowy wpasowanej idalnie w kształt bagażnika? Jak tak to wal na priv, polece Ci kogos (dobrze, bardzo dokładnie i dosc tanio)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Misiek-Bełchatów » 16 kwi 2006, 11:50

max napisał(a):A co moglbys polecic ?

Rockford Fosgate :)

Mam znajomego który ma 2szt. w Hondzie --- >>
Te akurat są wmontowane w pólke i robią takie ładne ... BUUUUUUUUUM :D

Oczywiście cena nie jest mała, ale są róznież tej firmy mniejsze/słabsze i tańsze !
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Xionc » 16 kwi 2006, 17:18

a za ile :D ? Bo, jak juz pisałem nie raz, teraz w relacji jakość / cena absolutnym hitem jest PowerBass CK6 (chrome). 360zł w detalu, jak sie usmiechniesz to nawet za 300 da sie wyrwać. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez mario709 » 18 kwi 2006, 19:18

Ja wlasnie skompletowalem ostatnio przod (CK6 i wzmak Alpine V12 T-303). I na przod spokojnie moge polecic CK-6 , juz pod ta Alpinka V12 (moc od 30 do 50W RMS) graja bardzo ladnie. Tyle ze poszalaem z kabelkiem i kupilem Dietz Nashvill :)

Wzmaka kupilem za 160zl!!!!!! Chodzi jak burza – jest taki sam na allegro – polecam sie przyjrzec:

Chodza w smiesznych sumach, a gra naprawde bardzo ladnie – tyle ze Gaina nastawilem ponizej polowy – bardzo ladny dzwiek, lecz drzwi nie wysadza (ale wlasnie na dzwieku mi zalezalo, a nie na nadmiernej glosnosci). A PowerBass bassu daja jak dla mnie az nadto, wiec calosc pieknie gra <jupi>

Polecam takie rozwiazanie – tanie i naprawde czysto i ladnie gra, basu tez nie brakuje. Ja jestem strasznie zadowolony!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez Xionc » 18 kwi 2006, 22:27

mario709 napisał(a):Alpinka V12


bardzo dobra seria
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez -TOM- » 9 lip 2006, 17:12

Witajcie.

Potrzebuje pomocy w wyborze car audio do swojej mazdkii 626 GD.

Wejścia na głośniki mam tylko z przodu i z tyłu po bokach.

Obecnie są tam głośniki fabryczne, ale grają słabo i nieraz harszczą... ;/

Radyjko też będzie do wymiany i też proszę o pomoc :)

Więc planuję zmienić głośniki w przodzie w kokpicie, oraz zastnawiam się czy zmienić głośniki po bokach, czy poprostu je wywalić a głośniki dać do wyciętego miejsca w półce.

Do tego doszedłby subwoofer AKTYWNY do bagażnika.

Przedział cenowy jaki chciałbym przeznaczyć...

Radyjko CD/MP3: ~ 300 zł
Głośniki przód: ~ 100-150 zł
Głośniki tył: ~ 200 zł

Chcę osiągnąć naprawdę czysty dźwięk, bez harszczeń i soczysty basik :) bo bardzo go lubię. Wiem że przy tej cenie, zbytnio zaszaleć nie można, ale nie chce slyszeć harszczenia i darcia głośnika gdy pogłoszę muzykę... dlatego zdecydowałem się na zmianę sprzętu.

Dzięki z góry za wszelką pomoc :))
-TOM-
 

Postprzez Waluś » 9 lip 2006, 19:31

-TOM- napisał(a):Chcę osiągnąć naprawdę czysty dźwięk, bez harszczeń i soczysty basik

jeślichcesz tak mieć to odpuść sobie głośniki w desce bo ich średnica to 10 cm i za wiele nie osiągniesz, a pokombinuj i wmontuj w drzwi. Idealne miejsce to prawy dolny róg drzwi. Bez większej ingerencji w blachę wmontujesz tam 16 cm :)
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez andrev001 » 9 lip 2006, 20:24

Waluś napisał(a):jeślichcesz tak mieć to odpuść sobie głośniki w desce bo ich średnica to 10 cm i za wiele nie osiągniesz



Wiesz, ja zamontowałem w desce 5" Infinity, które zasilane ze wzmacniacza naprawde świetnie grają. Tak więc myślę, że nie trzeba przerabiać drzwi jeżeli zainwestuje się w coś naprawdę dobrego. Nie odradzam montowania w drzwiach,wiem że Waluś tak ma, więc wie co pisze, ale zawsze są 2 wyjścia ;)..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2005, 06:23
Posty: 294
Skąd: Chicago
Auto: '03 Ford Focus ZX3

Postprzez emerson3 » 27 maja 2007, 13:26

Mam mazdke 626 gd z 91 r samochód jest od emeryta i nie było w nim nigdy instalacji audio są tylko poprowadzone kable!! Chce założyć sobie audio i mam 2 opcje jak sądzicie która się bardziej opłaca

1. Władować dwie 10-ki (dwudrożne) pod deskę w fabryczne miejsca i załączyć do nich jakis wzmacniacz

2. Czy lepiej z przodu jak w punkcie pierwszym a zamiast wzmacniacz władować cos na tył

Pytam bo może ktoś miał taki sam problem i wie jak to wygląda w praktyce (a raczej gra :))

Co do funduszy to chciał bym kupić 2 porządne 10-ki na przód (oczywiście nie jakieś tam za 700zł) koszt około 200-250 zł i jakiś 2 kanałowy uzywany wzmacniacz tez jakiejś renomowanej firmy!!(wzmak powiedzmy za około 150- 200zł)

Nie jestem jakimś audiofilem więc ten sprzęt nie musi być jakiś super.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2007, 20:42
Posty: 8
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 626 2.0 12v glx 91r

Postprzez chudy » 27 maja 2007, 14:56

Moje zdanie jest takie, że z głośników średnicy 100mm i tak nie wyciagnie się nic szczególnego – nawet po dołożeniu wzmacniacza. Na dodatek fabryczne miejsca w 626 GD nie zapewniają praktycznie żadnego tłumienia przez co dźwięk jest bardzo "plastikowy" i zupełnie bez wyrazu. Jeśli nie chcesz nic przerabiać w samochodzie proponuję przynajmniej pobawić się z mocowaniami głośników z przodu i wyrzucić fabryczne "pierścienie" do których przykręca sie głosnik. Ja swego czasu miałem tak u siebie i bez większych komplikacji wchodziły mi głośniki 120mm a przy odrobinie chęci pewnie i 130mm by się zmieściły. Najlepiej w tym przypadku będzie zakupić jakiś zestaw na przód 120mm głośniki średnio-nisko tonowe + tweeterki a do tego jakiś sub w bagażnik.Rozejrzyj sie za wzmacniaczem cztero kanałowym z mozliwościa mostkowania. Dwa kanały mógłbyś wykorzystać na przód a pozostałe dwa zmostkować na sub-a, na allegro mozna dostać nawet za niezbyt wygórowana cenę i nawet w tych 250zł powinieneś sie zmieścić. Niestety doszedłby koszt skrzynki w bagażniku ale napewno nie będziesz żałował zakupu bo nawet niewielki sub dodaje wefektu i nie musi byś wcale łomotem który słychać zamiast silnika.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez emerson3 » 27 maja 2007, 15:17

Dzięki za odpowiedź a powiedz mi jeszcze jak wygląda montaż tweeterów znaczy jak to zrobić i gdzie najlepiej je zamontować! Bo boże rzeczywiście wpakowało by sie na przód tweeterki na jakis zwrotnicach!!

Jak ktos ma jeszcze jakieś pomysły to prosze o pomoc
626 powodów na wyjście z domu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2007, 20:42
Posty: 8
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 626 2.0 12v glx 91r

Postprzez chudy » 27 maja 2007, 16:31

Swego czasu nie postarałem sie zbytnio u siebie i miałem zwykłe – takie do zamontowania nawierzchniowego na pulpicie tuż przy słupkach – przykręciłem je do plastiku i gotowe. Ale możesz znaleźć inne miejsce – zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać i ile pracy w to włożyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez emerson3 » 28 maja 2007, 15:07

A jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników w fabrycznych miejscach pod kokpitem ?
626 powodów na wyjście z domu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2007, 20:42
Posty: 8
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 626 2.0 12v glx 91r

Postprzez chudy » 28 maja 2007, 18:29

Niestety nie wiem, ale z tego co pamiętam to nie mozna narzekać na miejsce i typowe głośniki spokojnie powinny się zmiescić. Najlepiej rozkręcić plastiki i zobaczyć – to tylko kilka śrubek – pięć minut pracy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez emerson3 » 28 maja 2007, 19:01

no tak zrobie juz dziś próbowałem ale nie mogłem sforsować śruby schowanej między dzwiami a kokpitem:) ale załatwiłem sobie lepszy śrubokręt
626 powodów na wyjście z domu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2007, 20:42
Posty: 8
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 626 2.0 12v glx 91r

Postprzez chudy » 3 cze 2007, 13:13

emerson3 napisał(a):załatwiłem sobie lepszy śrubokręt

To dobrze, bo w przeciwnym razie pozostała by jedynie szlifierka kątowa ;) <lol>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez Raadek » 3 cze 2007, 13:22

NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez kotton » 23 mar 2010, 06:36

witam

chcialbym uzbroic auto w jakies granie, ale ze srednio siedze w temacie, potrzebuje kilku rad. wyprzedzajac pytania odpowiem ze slucham niemal kazdego rodzaju muzyki w zaleznosci od nastroju.. jednak glownie instrumental – jazz, rock, blues.. z drugiej strony funk lub hiphop bez bassu raczej nie brzmi:).. ale zdazy sie rowniez elektronika.. generalnie postawilem na separowany przod + przyzwoite granie + wzmacniacz, nie koniecznie od razu. zalezy mi na w miare naturalnym brzmieniu – miekki bass, dokladne soprany (ktore nie wierca dziury w glowie).. ideal:) dodam jeszcze ze 95% muzyki to beda mp3...

1) radioodtwarzacz – potrzebuje radia cd/mp3 z portem usb/karta pamieci. najwazniejszym wymogiem jest mozliwie najlepsza jakosc dzwieku oraz solidne wykonanie, swiecidelka mam gdzies. przedzial cenowy.. coz.. jak najbardziej biore pod uwage sprzety uzywane – ok 400zl. poczytalem forum, przejrzalem allegro i wiem jeszcze mniej niz wiedzialem... zastanawiam sie nad modelem kenwood kdc-4047 – mos-fet, 24bit, system supreme ktory ponoc ma rekompensowac straty z tytulu kompresji mp3.. i calkiem ladny wyglad:) oprocz tego w tej cenie mozna wyjac uzywane radyjka jvc kd-g7**/jvc kd-g8** (rowniez mos-fet + 24 bit burr-brown), o ktorych niestety nic nie wiem.. po za tym ze wygladaja ok.. ewentualnie clarion dzx588rusb (szkoda ze bez pokretla)

ps. jak sie ma nowa seria jvc kd-r do wczesniejszej kd-g? bo mam wrazenie ze miliony kolorow wyswietlacza to glowne "zalety" nowej serii.. oprocz tego paskudny design.. ale moze ma piekne wnetrze?:)
ps2. wiekszosc nowych radyjek ma przetworniki 24bit.. tak sie zastanawiam jaki to ma sens? plyty cd audio nagrywane sa w 16bit.. nie mowiac o mp3 ktore sa ripowane glownie z audio cd (no chyba ze 24bitowy rip z winylu:)

2) glosniki – tutaj raczej standardowo.. ceny dosc ladnie odcinaja sie w przy ok 400-500zl.. powerbass l-6c / hertz esk / helix dark blue.. gdzies przeczytalem o "legendarnych" pb ck-6.. rzeczywiscie byly takie dobre? lepsze od l-6c, ktore jakby nie bylo sa nowszej generacji? sa tutaj jeszcze jakies alternatywy?

3) wzmacniacz – tutaj po prostu nie mam bladego pojecia.. jak pisalem wczesniej – to bedzie raczej pozniejszy zakup (mam nadzieje ze mosfety nadrobia dopoki nie kupie wzmacniacza). jesli ktos moglby cos zaproponowac pod ten zestaw bede wdzieczny.

4) wygluszenie – drzwi maja powierzchnie 0,6m2 (coz.. coupe:).. myslalem o dynamat, ale jesli okleje blachy tymi matami to zawiesze na drzwiach dodatkowe 6kg, a to na pewno nie zrobi dobrze zawiasom.. no i plus glosnik.. dlatego pod uwage biore maty stp (2,1kg/m2). chcialem okleic nimi zewnetrzna strone dzrzwi – masa ok 1,3kg. otwory w wewnetrznej stronie drzwi zamierzam przykryc dibondem 3mm (taki kompozyt – 0,33mm aluminium+pcv+0,33mm aluminium, dosc sztywne, nie za ciezkie) – wyciete formatki w ksztalcie otworow posadzone na blachowkretach. miedzy blachy a boczek – filc lub gabka.
reszta auta (podloga, nadkola, bagaznik) pokryta noxudol'em 3100 + sinuslive es 500 na plastiki zeby nie trzeszczaly.

ps. zastanawialem sie tez nad uzyciem noxudo'u rowniez na zewnetrznej stronie drzwi (wewnetrzna strona – dibond na dziury + stp).. obawiam sie jednak ze nie poloze tej farby rownomiernie przez utrudniony dostep do blach.. kladl ktos juz ta farbe na drzwi w 626 gd coupe?


prosze ocencie ten projekt i moje pomysly.. chetnie poslucham krytyki (konstruktywnej oczywiscie:). moze jakies alternatywne opcje?

pozdroo
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez Raadek » 24 mar 2010, 20:19

kotton napisał(a):gdzieś przeczytałem o "legendarnych" pb ck-6.. rzeczywiście były takie dobre? lepsze od l-6c, które jakby nie było są nowszej generacji?

Znam produkty pałerbasa i nie spotkałem się z niczym co można by było tak nazwać.Opinie to rozdmuchane opinie ludzi co gdzieś coś przeczytali i chcieli zaistnieć na forach.To nie jeden przypadek takich hajendów z budżet ligi jest sporo na forach.Planujesz wydać na przód 500zł-w tej cenie szukałbym czegoś ponad low-end.
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6