Regulacja geometrii kół – 626 GD

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Szyna » 15 cze 2014, 13:09

Witam, pozwoliłem sobie wkleić tą fotorelacje autorstwa Walusia z jego strony: http://mx6.greennet.org.pl/service.html

Oto mała fotorelacja z wyprawy na regulacje geometrii kół mojego wozu.
Problem ze ściąganiem zaczął się w momencie wcześniejszego demontażu kolumny macpersona, która niestety miała luzy na śrubach, co nie pozwoliło mi na jej właściwe zamontowanie na miejscu.
Efekt: ściąganie w prawo. Pojechałem więc na diagnostykę, aby usuną usterkę.
Najpierw sprawdzenie i korekta zbieżności.
Efekt: bez zmian dalej ściąga.
No to do dzieła: pozostaje tylko geometria.
Pierwszy problem. Okazało się że moje felgi nie mają rantów i nie ma do czego zamocować urządzeń. Więc wiuga do garażu po oryginalne mazdowskie zimowe koła :D
fela.JPG

Szybka zmiana kół i już się udało
Dziwne laserowe urządzonko już zamontowane i pierwsza próba poluzowania śrub na kolumnie Macpersona w moim wypadku, bo tam tkwił problem
fela1.JPG
laser.JPG

Po pierwszych pomiarach okazało sie że koło ma odchylenie aż o 2 stopnie od właściwego położenia !!!
laser1.JPG
laser2.JPG

Do kanału się nie fatygowałem, nie chciałem Panu mechanikowi przeszkadzać w kręceniu pod autem hihihih
Efekt końcowy zadowalający :) jeszcze tylko zamiana kół tył na przód, ze względu lekko na zjechany profil przedniego prawego koła.
laser3.JPG
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6