Pomoc w doborze klocków i tarcz hamulcowych

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Santiago » 22 lip 2015, 13:36

Witam,
Mam do Was gorącą prośbę w doborze klocków i tarcz hamulcowych do mojego samochodu. Mianowicie chodzi o Mazdę 626 IV z 1996r. – 1.8 Benzyna+LPG 105KM/77kW.
Klocki i tarczę muszę zmienić ze względu na to, że podczas trasy starły mi się klocki (lewy przód) i podczas hamowania porysowałem (lewą) tarczę. Moje pytanie brzmi zatem jakie klocki byłyby odpowiednie? Auto nie jest katowane raczej wykorzystywane do transportowania mnie między miastami, rzadziej do jazdy wyłącznie po mieście. Maksymalne prędkości to około 120-140 km/h. I dodatkowo czy tarczę zmieniać po obu stronach czy tylko tam gdzie wytarły się wgłębienia w tarczy? Bo klocki i tak są sprzedawane w komplecie więc wymiana będzie obustronna. Dodam również, że zależy mi na jak najmniejszych kosztach. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Kuba
Santiago
 

Postprzez mark.87 » 22 lip 2015, 14:43

Temat był już nie raz na forum.poszukaj bo wszystko jest w dziale GE.
Poza tym gdybyś wymienił klocki za wczasu nie było by problemu z tarcza,
Ma być najtaniej??to kup made in china za 20 zl.
Poza tym " co tanie to drogie" bo potem i tak Kupisz lepsze klocki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2011, 18:21
Posty: 814 (0/2)
Skąd: Wieluń
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dCi 2008r
VW Passat b5 fl 2.0 20v ALT 2004r
była Mazda 626 GE 94r.2.0 16v +LPG

Postprzez iparts » 14 sie 2015, 07:28

Tak jak wspomniał mark.87 na częściach hamulcowych nie ma co oszczędzać. Tutaj masz klocki hamulcowe do Twojej Mazdy: http://www.iparts.pl/auto-czesci/klocki ... 00030.html

Jeśli miałbym doradzić producenta to ATE lub TRW, jak chcesz coś tańszego to może Textar tylko pytanie czy nie lepiej dołożyć trochę PLN i mieć nie tylko spokój na dłuższy czas ale też bardzo dobre jakościowo hamulce?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6