Zbiorniczek przelewowy płynu chłodniczego za kazdym razem płyn znika

Postprzez manieqqq » 28 lut 2018, 21:23

Witam. Mam od samego początku od kad posiadam ten samochod (3 lata) problem a mianowicie z chlodnicy plynu mi nie ubywa ale ze zbiorniczka przelewowego zawsze znika prawie wszystko (zostaje moze ze 30ml) dzis sprawdzalem i jest szczelny. Może mam dolewać do niego dopuki nie zacznie ubywać? tylko wydaje mi sie to dziwne bo do calego ukladu weszlo mi juz 5l a po przejechaniu 12 km w zbiorniczku pusto. Wie ktos ile wchodzi do ukladu ? Gdyby bylo cieplo sprawdzil bym to ale szkoda mi plynu jak on i tak zniknie. Dodam ze mazda bardzo wolno mi sie nagrzewa. Przy takich temperaturach jak teraz (okolo -9 – -12 w dzien) musze przejechac 7-8km zeby samochod sie nagrzal do prawidlowej temperatury a termostat mam nowy. Główne pytanie: mam dolewac do zbiorniczka tyle dopuki nie zacznie z niego znikac plyn czy mam cos nie tak ? wydaje mi sie ze wszystko ok bo po przejechaniu przykladowo 300km do chlodnicy wchodzi moze niecale 100ml

Chodzi o comprexa 2.0D 1994r
Początkujący
 
Od: 26 sie 2015, 17:47
Posty: 18
Skąd: Radom
Auto: 626 2.0 comprex 1994

Postprzez myday » 7 mar 2018, 10:22

Do tego układu wchodzi 9 litrów płynu chłodniczego.
Piszesz, że termostat masz nowy, czyli go wymieniałeś. Płyn chłodniczy też wymieniałeś?
Jeśli nie masz żadnych objawów, że coś się dzieje z silnikiem, to jest ok. Kontroluj poziom płynu w zbiorniczku i tyle.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 21:21
Posty: 52 (1/4)
Auto: Mazda 626 1.8 GF 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6