uszczelka klawiatury

Postprzez pablooswiecim » 8 sie 2015, 01:29

Witam jestem tutaj nowy na forum więc chciałem sie na początku przywitac . posiadam mazde 626 ge 1992 rocznik i jest w niej do roboty uszelka pod klawiatura po zimie nie wytrzymała i silnik sie poci . i chcialem sie doweidziec czy jezeli wymianial bym ta uszczelka w serwisie to trzeba od razu olej tez wymieniac w silniku , i jeszcze mam jeden problem a mianowicie po przejechaniu kolo 10 km , zalacza mi sie wentylator od chlodnicy czy to nie jest za wczesnie ? mozliwe ze sie przegrzewa silnik chociaz tempo mam ok . , prosze o odpowiedz i jaka jest mniej wiecej cena wymiany uszczelki jak ktos sie orientuje pozdrawiam
pablooswiecim
 

Postprzez niedzwiadek833 » 9 sie 2015, 10:22

Jak wymieniasz uszczelkę po pokrywą zaworów to nie trzeba wymieniać oleju. Jak wymieniasz uszczelkę pod głowicą to wtedy trzeba olej wymienić. Co do ceny wymiany tej uszczelki, jeśli piszesz w dziale KL to zakładam że masz taki silnik. Cena zależy którą uszczelkę chcesz wymienić. Jeśli tą przy chłodnicach to nie jest problem, wymienią Ci to za grosze. Gorzej jest z tą pod kolektorem ssącym. Żeby wymienić tą uszczelkę to trzeba ściągać kolektor a to już jest zabawa i może niemało kosztować. Moim zdaniem najlepiej wymieniać dwie na raz. Jak jedna puściła to niedługo puści druga. Lepiej zrobić za jednym razem.
Co do wentylatora, możesz mieć uszkodzony czujnik od wentylatora.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 wrz 2009, 12:02
Posty: 316 (0/4)
Skąd: GA
Auto: GG L8 03 MT
BM PE 16 MT

Postprzez jarek43_16 » 9 sie 2015, 22:24

A dlaczego ma puścić druga? A może przetrzyma jeszcze tą nowszą uszczelkę? Takie gdybanie i ładowanie się w dodatkowe koszta jest bez sensu. Bo po co wymieniać coś co jest dobre? A jak padła ta pod kolektorem to pewnie trzeba kupić uszczelkę kolektora do tego, bo stara się pewnie już nie nada.
Jak dla mnie z wentylatorem to norma, nie ma co się martwić. Przy obecnych temperaturach to 5-10 czy 100 km to bez różnicy. Co prawda mam inny silnik i np. w piątek po ok. 0,5km miałem 90 stopni już. Wentylator pewnie włącza się jak chwilkę postoisz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 22:50
Posty: 167 (0/2)
Skąd: Lisów, Lubartów
Auto: Mazda MX-6 GE FS 2.0 94'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6