Mazda 626 2.5 V6 KL remont

Postprzez szkryf1 » 13 lip 2014, 11:31

Witam.
Jestem nowy na forum więc witam wszystkich. :)
Chciałbym aby ktoś mi doradził odnośnie remontu silnika KL.
Opowiem całą historie auta. W mojej mazdzie był zamontowany silnik 1.8 90 KM rok 1996. Jakieś 3 miesiące temu miałem lekka stłuczkę, a że auto było poobijane i błotniki tylne w nie najlepszym stanie to postanowiłem całe auto pomalować i zrobić blacharke, lecz 1 miesiąc temu padło mi sprzęgło. wiec postanowiłem przy okazji włozyc silnik 2.5 poniewaz moj 1.8 brał olej. Kupiłem dwie mazdy z silnikiem 2.5 v6 1994 rok ( na chodzie + sekwensja STAG 300) a drugą 1995 Cronos wersja USA ( zdjęta głowica i podobno brak kompresji). przełożyłem silnik z tej na chodzie, instalacje elektryczną ECU itp, ( jeszcze musiałem przerabiać system SRS bo ta co kupiłem miala 1 poduszke, a moja dwie i całkowicie inny sensor, bez czujników. dołożyłem do swojej funkcje Swing z cronosa i tempomat z cronosa. ). Miałem też problem z odpaleniem nowo zamontowanego silnika, lecz z tym tez sobie poradziłem, był uszkodzony czujnik na przepustnicy ( nie wiem jak to sie stało, ale przed wyciagnieciem silnika z tej co kupiłem auto chodziło normalnie, a po przekładce lipa ). Finałem i podziękowaniem ze strony mazdy było to że po 24 KM obróciła sie panewka na 6 garze. zdemontowałem jeszcze raz silnik i okazało sie że wał do wywalenia, na szczęscie wał w cronosie jest jak nowy ( a przyczyną braku kompresji były zapieczone pierścienie), i teraz moje pytanie, jakie panewki, pierścienie kupić, bo przy okazji chcę powymieniać te elementy.

Dodam że wszystkie prace wykonałem sam z kumplem ( mam swój warsztat ), tylko do pomalowania lakieru poprosiłem znajomego lakiernika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2014, 08:07
Posty: 10
Auto: Mazda 626, 2.5 v6 KL
Mazda 6 GG, 2.0 CITD 136 KM

Postprzez noxes » 13 lip 2014, 20:50

viewtopic.php?f=126&t=104300&hilit=remont+silnika

Tu masz odpowiedni temat, proszę poczytać lub dopisać się. Nie potrzeba nam kolejnego nowego.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6