Wyciek oleju 626 GE – czujnik ciśnienia oleju, pytania, problemy.

Postprzez pchelka » 21 lut 2012, 00:03

Panowie ja się z wami zgadzam co do zmiany czujnika na pewniaka ale auto musiało odjechać jeszcze tego samego dnia i jeździć ( a dostępny miałem tylko taki) stąd pytanie o kanał / magistrale olejową czy jest możliwe jej zatkanie zamiennikiem

Czy ktoś ma przekroje czy schemat tej magistrali ?
Początkujący
 
Od: 14 lut 2011, 22:42
Posty: 9
Auto: Mazda 626 GE 2.0 FP/FS 115 km

wg vinu 1.8
vin JMZGE14A201137155

Postprzez MrBlackAngel » 7 cze 2012, 12:46

Mam Małe Pytanko :]
Ostatnio w madzi zapalił mi się kontrolka od ciśnienia oleju,
Wymieniłem Olej, Filtr, Zdemontowałem miskę olejową, pompa oraz smog były czyste, na misce też nie było żadnej dziwnej mazi. Po złożeniu wszystkiego do kupy <faja> , Odpaliłem Maszynę, Uradowany widokiem że kontrolka zgasła <diabełek> , lecz nie na długo :( bo po przejechaniu około 150 km znowu się zapaliła <płacze>, Czy może jest czujnik walnięty na co liczę, czy jakaś grubsza sprawa... pomocy!!!!

323F BJ 2.0 TDVi
MrBlackAngel
 

Postprzez noxes » 7 cze 2012, 14:44

Czujnik nie kosztuje aż takiego majątku, a żeby lamentować i rozbierać silnik. należy udać się do sklepu i zakupić czujnik, a na pewno cos się wyjaśni.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez myday » 13 cze 2016, 20:22

Sorry że odgrzebie, ale nie widzę sensu zakładać nowego, a temat z pewnością dla niektórych dalej aktualny (przynajmniej ja trafiłam tu z gugle). Ktoś napisał, że nie ma sensu próbować uszczelniać starego czujnika, bo "one nie ciekną na gwincie" – to niby na czym? U mnie wystarczyło uszczelnienie silikonem – w zasadzie było to niezamierzone, bo miałam wymienić czujnik, ale sprzedawca wysłał mi niepasujący do mojej mazdy (był to czujnik firmy Hart od gościa "bestline" na Allegro, nie polecam). Oczywiście nie dało się tego zauważyć dopóki nie wykręciłam starego czujnika i nie porównałam szerokości gwintu z nowym – a skoro już wykręciłam stary, to uznałam, że uszczelnię go przed zamontowaniem z powrotem. Nic nie cieknie, a jakieś 1k już przejechałam.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 21:21
Posty: 52 (1/4)
Auto: Mazda 626 1.8 GF 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron