Szarpanie i brak mocy (Mazda 626 FS GE 96)

Postprzez Kamil-626 » 14 lut 2010, 15:18

Witam mam problem z silnikiem na pierwszych kilometrach po uruchomieniu – silnik szarpie i dlawi sie (brak mocy), dopiero po kilku kilometrach wchodzi w prawidlowy rytm. Czym jest to spowodowane ? Bardzo prosze o porade.
Początkujący
 
Od: 19 sty 2008, 19:28
Posty: 10
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16V

Postprzez GabeekKL » 14 lut 2010, 16:08

Bledy sprawdzales??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2010, 17:17
Posty: 72
Auto: Mazda 626 GE KL 2,5 V6

Postprzez Kamil-626 » 14 lut 2010, 18:12

Jakie bledy ? I jak to moge sprawdzic ?
Początkujący
 
Od: 19 sty 2008, 19:28
Posty: 10
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16V

Postprzez GabeekKL » 15 lut 2010, 00:14

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2010, 17:17
Posty: 72
Auto: Mazda 626 GE KL 2,5 V6

Postprzez Redoo » 20 lut 2010, 01:45

samochód jest z instalacją LPG?Po tych kilku kilometrach jest już wszystko ok?jeżeli tak to kable świece kiedy były zmieniane?
Śmierć Jezdzi Szybko!!!My Jezdzimy Jeszcze Szybciej:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 12:09
Posty: 1033
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16v.LPG.

Postprzez turysta666 » 20 lut 2010, 23:58

Po pomiarach ciśnienia na tłokach jest ok 13.5-14 na trzech cylindrach a na czwartym 3.5 :O
Po zalaniu go olejem ciśnienie podniosło się o ok 2. Co to może oznaczać ?
Czy wymianę silnika ? Można to jakoś naprawiać ? Co mogę jeszcze zrobić sprawdzić ?
Z czego mi wiadomo luzów na zaworach się nie ustawia.
Coś poradzicie ?
Początkujący
 
Od: 30 maja 2016, 11:50
Posty: 31
Skąd: Łódź
Auto: 6 GH 2.0 benz. sedan.
kiedyś tam 626 GF 2.0 benz.

Postprzez turysta666 » 21 lut 2010, 00:02

P.S. Sorki, dopisałem do posta jak do swojego. Ale ja mam właśnie taki problem a zaczynało się jak u kolegi Kamil-626. Więc tobie polecam pomiar ciśnienia na cylindrach.
Co do mojego przypadku auto jeździ na gazie (wtrysk).
Początkujący
 
Od: 30 maja 2016, 11:50
Posty: 31
Skąd: Łódź
Auto: 6 GH 2.0 benz. sedan.
kiedyś tam 626 GF 2.0 benz.

Postprzez Czyzyk981 » 21 lut 2010, 13:41

witam wszystkich uzytkownikow mazd:):) jestem od pół roku posiadaczem mazdy 626 1.8 ( 90 KM ) 1994 rok. jestem zniej bardzo zadowolony. tylko mam takie pytanko. nie mam problemu z odpalaniem mazdy jak na razie pali za kazdym razem czy mroz czy cieplo. moja mazda ma zainstalowana instalacje gazowa i dopiero po przejechaniu paru kilometrow gdy silnik sie troche zagrzeje to moge ja przelaczyc na gaz.gdy odpale ja rano i zaczynam jechac to na benzynie ( za nim nie przelacze na gaz ) czuje taki brak jej mocy ktory dopiero po pewnym czasie jakies paru minutach jest normalny. chcialbym sie zapytac czy ktos z was mial taki problem. bylem kiedys u gazownika i powiedzial mi ze mam jeden wspolny komputer od sterowania benzyna i gazem i proponowal mi abym przyjechal i zalaoza mi nowy dodatkowy kompuer od sterowani oddzielny dla benzyny i oddzielny od gazu. moze to jest jakas przyczyna braku mocy. sam nie wiem. prosze o jakies rady.szerokiej drogi pozdrawiam
Czyzyk981
 

Postprzez Ania69 » 22 lut 2010, 21:34

Jaka masz instalacie sama ci sie nie przelacza na gaz .Ten problem masz tylko na benzynie? Czesto jak sie jezdzi glownie na gazie to wtryski zaczynaja szwankowac dolej srodek do przeczyszczenia wtryskow np.STP,Moze tez byc cos z paliwem ,moze byc filtr paliwa stary i nie dochodzi tyle paliwa co trzeba lub pompa paliwa jest na wykonczeniu.Napewno niejest to co ci mowi gaozwnik Jesli to samo jest na paliwie i gazie to sprawdzilbym wstepnie przewody i swiece aparat zaplonowy Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2009, 15:11
Posty: 378

Postprzez homan » 25 lut 2010, 14:22

Ania69 napisał(a):Jaka masz instalacie sama ci sie nie przelacza na gaz .Ten problem masz tylko na benzynie? Czesto jak sie jezdzi glownie na gazie to wtryski zaczynaja szwankowac dolej srodek do przeczyszczenia wtryskow np.STP,Moze tez byc cos z paliwem ,moze byc filtr paliwa stary i nie dochodzi tyle paliwa co trzeba lub pompa paliwa jest na wykonczeniu.Napewno niejest to co ci mowi gaozwnik Jesli to samo jest na paliwie i gazie to sprawdzilbym wstepnie przewody i swiece aparat zaplonowy Pozdrawiam


sprawdź jeszcze sondę lambda, mogą też to być kable świece zapłonowe – kiedy były wymieniane
sprawdź błędy –> http://www.mazdaspeed.pl/web/warsztat/w ... .php?c=obd

no i jak już uporasz się z tym, od czasu do czasu jadąc już na rozgrzanym silniku przełącz się na pb i ogień :)
ujek chce kl-ze !!

626 jest | 323 jest | 626 MPS jak Bóg do to bydzie :)

SPRZEDAM ELF 5W30 5l za 100zł, możliwość obioru w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, TG, Lublińcu ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2009, 00:55
Posty: 68
Skąd: SLU
Auto: Były 323 BG B3 && 626 GE FP

Postprzez pawelMX6 » 26 lut 2010, 07:57

Tematów o braku mocy była już masa – łączę z podobnym i proponuję korzystanie z wyszukiwarki.

Dla przykładu:
1. viewtopic.php?f=126&t=53366
2. viewtopic.php?f=126&t=39845
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez bokser1111 » 28 lut 2010, 18:04

Ania69 napisał(a):Jaka masz instalacie sama ci sie nie przelacza na gaz .Ten problem masz tylko na benzynie? Czesto jak sie jezdzi glownie na gazie to wtryski zaczynaja szwankowac dolej srodek do przeczyszczenia wtryskow np.STP,Moze tez byc cos z paliwem ,moze byc filtr paliwa stary i nie dochodzi tyle paliwa co trzeba lub pompa paliwa jest na wykonczeniu.Napewno niejest to co ci mowi gaozwnik Jesli to samo jest na paliwie i gazie to sprawdzilbym wstepnie przewody i swiece aparat zaplonowy Pozdrawiam

witam serdecznie. ja mam taki problem obecnie.Posiadam LPG ale na LPG jeździ super tylko na benzynie jest jakiś dziwny od 3 tygodni.W związku z tym ze nie ma takiego zachowania na LPG wiec napewno nie świece,nie przewody WN i nie przepływka ... ponieważ problem taki byłby też na LPG wiec na początek obstawiam filtr paliwa ,który wymieniałem na wiosne zeszłego roku wiec możliwe ze to jest to.Na dniach postaram sie wymienic go i oczywiście odpowiem na to pytanie :)Pozdrawiam.Norbert :)
>>>>>>>LOVE PARADE<<<<<<<>>>>>>>>LOVE 626 GE<<<<<<<<
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 10:40
Posty: 170
Auto: Mazda 626 GE 1,8 96r.

Postprzez homan » 28 lut 2010, 20:04

bokser1111 napisał(a):
Ania69 napisał(a):Jaka masz instalacie sama ci sie nie przelacza na gaz .Ten problem masz tylko na benzynie? Czesto jak sie jezdzi glownie na gazie to wtryski zaczynaja szwankowac dolej srodek do przeczyszczenia wtryskow np.STP,Moze tez byc cos z paliwem ,moze byc filtr paliwa stary i nie dochodzi tyle paliwa co trzeba lub pompa paliwa jest na wykonczeniu.Napewno niejest to co ci mowi gaozwnik Jesli to samo jest na paliwie i gazie to sprawdzilbym wstepnie przewody i swiece aparat zaplonowy Pozdrawiam

witam serdecznie. ja mam taki problem obecnie.Posiadam LPG ale na LPG jeździ super tylko na benzynie jest jakiś dziwny od 3 tygodni.W związku z tym ze nie ma takiego zachowania na LPG wiec napewno nie świece,nie przewody WN i nie przepływka ... ponieważ problem taki byłby też na LPG wiec na początek obstawiam filtr paliwa ,który wymieniałem na wiosne zeszłego roku wiec możliwe ze to jest to.Na dniach postaram sie wymienic go i oczywiście odpowiem na to pytanie :)Pozdrawiam.Norbert :)


Jak mi padła sona lambda to na LPG szedł ok ale na PB normalnie nie szedł zbierał się do 3000 a potem mimo że obroty rosły był nagły spadek ciągu aż nawet lekkie szarpnięcie normalnie nie dało się bezpiecznie wyprzedzać.
ujek chce kl-ze !!

626 jest | 323 jest | 626 MPS jak Bóg do to bydzie :)

SPRZEDAM ELF 5W30 5l za 100zł, możliwość obioru w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, TG, Lublińcu ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2009, 00:55
Posty: 68
Skąd: SLU
Auto: Były 323 BG B3 && 626 GE FP

Postprzez bokser1111 » 28 lut 2010, 20:40

homan napisał(a):
bokser1111 napisał(a):
Ania69 napisał(a):Jaka masz instalacie sama ci sie nie przelacza na gaz .Ten problem masz tylko na benzynie? Czesto jak sie jezdzi glownie na gazie to wtryski zaczynaja szwankowac dolej srodek do przeczyszczenia wtryskow np.STP,Moze tez byc cos z paliwem ,moze byc filtr paliwa stary i nie dochodzi tyle paliwa co trzeba lub pompa paliwa jest na wykonczeniu.Napewno niejest to co ci mowi gaozwnik Jesli to samo jest na paliwie i gazie to sprawdzilbym wstepnie przewody i swiece aparat zaplonowy Pozdrawiam

witam serdecznie. ja mam taki problem obecnie.Posiadam LPG ale na LPG jeździ super tylko na benzynie jest jakiś dziwny od 3 tygodni.W związku z tym ze nie ma takiego zachowania na LPG wiec napewno nie świece,nie przewody WN i nie przepływka ... ponieważ problem taki byłby też na LPG wiec na początek obstawiam filtr paliwa ,który wymieniałem na wiosne zeszłego roku wiec możliwe ze to jest to.Na dniach postaram sie wymienic go i oczywiście odpowiem na to pytanie :)Pozdrawiam.Norbert :)


Jak mi padła sona lambda to na LPG szedł ok ale na PB normalnie nie szedł zbierał się do 3000 a potem mimo że obroty rosły był nagły spadek ciągu aż nawet lekkie szarpnięcie normalnie nie dało się bezpiecznie wyprzedzać.




Rozumiem ;)W moim przypadku nie jest to aż tak odczuwalne.samochod przyśpiesza non stop lecz odczuwalne jest takie delikatne dławienie jakby paliwo się kończyło ale jak puszcze pedał i naciśne zdecydowanie to idzie jak burza!! Najpierw wymienie filtr paliwa i sie okaże :)Pozdrawiam.Norbert
>>>>>>>LOVE PARADE<<<<<<<>>>>>>>>LOVE 626 GE<<<<<<<<
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 10:40
Posty: 170
Auto: Mazda 626 GE 1,8 96r.

Postprzez bokser1111 » 2 mar 2010, 11:44

Z przykrością stwierdzam ze po wymianie filtra paliwa problem dalej istnieje ;/ Czy ktos wie co to moze być ? Przewody i aparat ok,przepływka ok,przepustnica i silniczek krokowy wyczyszczony ;/ Ma ktoś jakiś pomysł?
>>>>>>>LOVE PARADE<<<<<<<>>>>>>>>LOVE 626 GE<<<<<<<<
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 10:40
Posty: 170
Auto: Mazda 626 GE 1,8 96r.

Postprzez Ania69 » 3 mar 2010, 09:55

Filtr powietrza nie jest zasyfiony
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2009, 15:11
Posty: 378

Postprzez bokser1111 » 4 mar 2010, 10:51

Tym razem z przyjemnościa informuje na temat dławienia mojego silnika na BP ...a więc : Byłem u mojego mechanika i powiedzial ze jezeli na LPG jest ok to na 99% wtryskiwacze sie zapchały :) Kazał zatankowac 30L paliwa i wlac do baku STP do czyszczenia wtrysków i wyjeździć to i napewno pomoże. Mam nadzieje ze to jest problemem :)

P.S – Koleżanko '' Ania69 '' wymieniałem ostatnio fitr paliwa i sprawdzałem stan filtra powietrza i jest w bardzo dobrym stanie:) Wyczyszcze wtryski na początek :)
>>>>>>>LOVE PARADE<<<<<<<>>>>>>>>LOVE 626 GE<<<<<<<<
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 10:40
Posty: 170
Auto: Mazda 626 GE 1,8 96r.

Postprzez Kamil-626 » 7 mar 2010, 01:34

Moja jest tylko na benzynke (i bardzo sie z tego ciesze :)). Wymienilem ostatnio przewody, swiece i kopulke i jest ok tylko mam jeszcze jeden problem. Jak odpalam auto na zimnym silniku to faluja mi obroty, jak pochodzi tak z 2 minuty to obroty ida do gory i juz jest wporzatku. Co moze byc tego przyczyna ? Wczyszczenie silniczka krokowego pomoze w tym przypadku ?
Początkujący
 
Od: 19 sty 2008, 19:28
Posty: 10
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16V

Postprzez bobi8652 » 17 mar 2010, 16:56

Witam mam takie pytanie co do mazdy 323 F 90 rok otóż na gazie śmiga jak talala na bezynie odpala i chodzi na wolnych obrotach a jak depne gazu to zgasnie jak bym wyłączył zapłon i zapali ponownie i bedzie chodził na wolnych obrotach co to może byc ze po dodaniu gazu zdechnie ??????????????? pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2009, 17:20
Posty: 33
Skąd: sieradz

Postprzez bokser1111 » 22 mar 2010, 19:25

bobi8652 napisał(a):Witam mam takie pytanie co do mazdy 323 F 90 rok otóż na gazie śmiga jak talala na bezynie odpala i chodzi na wolnych obrotach a jak depne gazu to zgasnie jak bym wyłączył zapłon i zapali ponownie i bedzie chodził na wolnych obrotach co to może byc ze po dodaniu gazu zdechnie ??????????????? pozdrawiam



Pomyłka :) To jest dział 626 GE ;)Kazdy model ma swoj dział i tam piszemy :)
>>>>>>>LOVE PARADE<<<<<<<>>>>>>>>LOVE 626 GE<<<<<<<<
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 10:40
Posty: 170
Auto: Mazda 626 GE 1,8 96r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6