Cieknący szyberdach, mokra podsufitka.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez robaga » 19 lip 2007, 11:50

witam czy ktoś już wyciszał szyberdach jak ja? jak tak czy jest zadowolony :D
robik
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2007, 20:16
Posty: 54
Skąd: Lublin
Auto: mazda 626 1.8 16v

Postprzez kocurek » 20 cze 2009, 10:13

witam mam taki mały problem bo jestem na etapie remontu mojej madzi

no ale do rzeczy kiedyś miałem szyber metalowy no ale ze wyzionał ducha to założyłem szklany niby wszystko cacy ale cieknie

tak jak patrze to uszczelka wokoło szyberdachu nie dolega we wszystkich miejscach do otworu dachowego czy możliwe żeby były różne rozmiary (metalowy a szklany) bo tak jak mierzyłem to wychodzi na to że szyber metalowy jest wiekszy.

a może poprostu uszczelka szybra już jest do bani?? czy można ja zakupić i jakie sa koszta

aa dodam że odpływy wszyskie sa droożne leje sie wokoło szybra bo odpływy nie nadążaja ponieważ pomedzy samym szybrem a dachem jest szczelina

Edit by MazDarek: Łączę z podobnym tematem.
mazda mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2005, 14:12
Posty: 173
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE 1.8 16V 92r
sprzedana

Postprzez D_D84 » 22 lip 2009, 20:06

Moją Madzia jezdze juz prawie drugi rok. problem cieknącego szyberdachu miałem od początku. Szyberdach nie jest oryginalny i problem jest moim zdaniem poważny, woda leje sie jak szalona. A o siedzeniu pasażera juz nie wspomne. Pomyslałem sobie ze zakleje szyberdach silikonem i problem zniknie, ale niestety nie:( nie mam juz pomysłu gdzie ta woda może przedostawać sie do środka??? Może ktoś miał jez taki przypadek. pomóżcie prosze bo idzie jesień a wraz z nia obfite opady :|
Początkujący
 
Od: 22 lip 2009, 19:13
Posty: 5

Postprzez wojciechhh » 22 lip 2009, 21:19

Ja miałem podobny problem, zaklejony sylikonem i taśmami a i tak czasem do środka się lało. Mi pomogło kupić cały szberdach i go wymienić przyklejająć go dodatkowo na sylikon. Działa i już woda nie kapie. Ale problem był zapewne z uszczelką do której przylega szyba tak umnie było. Sam najpierw zobacz, czy leci Ci od dachu czy inną stroną np. szybą przednią czy słupkami. Jak tylko przez szyber i nie pomaga uszczelnianie, to zalecałbym wymienić i się nie męczyć. Oczywiście jak chcesz to możesz. A i nie wiem jak u Ciebie mój szyber odpływów nie ma, zobacz czy twój ma jak ma to czy nie są zapchane jak są, to odepachać i patrzeć czy dalej leci woda. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2008, 22:07
Posty: 23
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1.6 Z6

Postprzez D_D84 » 23 lip 2009, 14:16

Chętnie rozbiore całą podsufitkę byle tylko nie padało!!
a gdzie szukać tych odpływów??
Początkujący
 
Od: 22 lip 2009, 19:13
Posty: 5

Postprzez Mlody0723 » 23 lip 2009, 17:30

Jak masz nie orginalny szyber dach to nie masz po co szukac odplywow bo ich nie bedziesz mial
Początkujący
 
Od: 28 sty 2009, 01:30
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 1.6 16v 2005r.

Postprzez wojciechhh » 23 lip 2009, 23:32

Tu bym się kłócił ja miałem orginalny i odpływów nie miałem tak samo dach z sedana. Odpływy są jeśli dach chowa się do środka a nie ręcznie szybę zdejmuje.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2008, 22:07
Posty: 23
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1.6 Z6

Postprzez D_D84 » 24 lip 2009, 10:07

Mój sie nie chowa do środka, tylko uchyla do góry tylna część. takze opływów chyba nie bedzie. Ale jak to jest ze za silikonowałem cały dach i dalej cieknie ... i to fest!!!
Początkujący
 
Od: 22 lip 2009, 19:13
Posty: 5

Postprzez zielony » 24 wrz 2009, 16:39

Witam, ma ktos moze schemat szyberdachu lub jakas instrukcje jak go rozebrac, uszczelnic itp. Problem polega na tym ze jest on nieszczelny w jakims nietypowym miejscu, przecieka dopiero po ostrym deszczu, jak sam leje wode to jest sucho, zacieki na podsufitce wyraznie wskazuja, ze winowajaca jest szyberdach, przednia szyba szczelna, wezyki odprowadzajace wode szczelne i drozne. Bylem u gosci ktorzy montuja i powiedzieli ze za takie cos zabierac sie nie beda, i ze najlepiej jest to zrobic samemu wiec prosze o jakas pomoc. Jak tego nie zrobie w zimie bedzie fajna jazda bo nawiew tez mam walniety, wieje jak dmuchajacy dziad z gruzlica.
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2009, 20:17
Posty: 4
Skąd: Wroclaw
Auto: MX-6 GE 2.0 '93

Postprzez pawelc » 25 wrz 2009, 11:50

zielony budowa szyberdachu jest dosyć prosta ,wokoło niego jest jakby "rynna" i odpływy skoro odpływy sprawdziłeś ,to pozostaje jedynie dziura w" rynnie "ewentualnie w którymś z wężyków innych możliwości nie ma
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 06:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez mazdanek » 25 wrz 2009, 13:46

zamiast rozkładać szyberdach posmaruj go dookoła uszczelniaczem, bo jeśli to wina szyberdachu to powinno pomóc.
_________________________________________
kredyt hipoteczny kalkulator
Ostatnio edytowano 4 lis 2009, 14:30 przez mazdanek, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2009, 14:26
Posty: 5

Postprzez pawelc » 25 wrz 2009, 14:01

mazdanek chyba nie masz pojęcia co to za szyberdach jest ?,tam żaden uszczelniacz nic nie da między dachem a wnętrzem nie ma uszczelki jest tam tylko nakładka gumowa wokoło ale ona nie ma zadania uszczelniać przed wodą
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 06:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez kocurek » 25 wrz 2009, 14:20

ja powiem tak u siebie co prawda w 626 ale chodzi o to samo.
Otóż ja u siebie musiałem wymienić szyberach no i zakupłem sobie szklany ale mniejsza o to no i on mi przeciekał, odpływy rynienka wszystko cacy, problem polegał na tym że uszczelka wokoło szybra szklanego była jakby mniejsza i poprostu woda lała sie ciurkiem dookoła uszczelki i nie było siły ziemskiej żeby kanaliki to odprowadziły. Oryginalnie znaczy prawidłowo jest tak że woda przez uszczelke spływa do rynienki tylko w kilku miejsach tak jakby punktowo u mnie zaś lało sie po całym obwodzie – sprawdź wiec u siebie czy jak lejesz wodą po dachu bezpośrednio po uszzczelce jak ona leci bo być może poprostu masz uszczelke wyrobioną
mazda mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2005, 14:12
Posty: 173
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE 1.8 16V 92r
sprzedana

Postprzez zielony » 25 wrz 2009, 17:36

dzieki wszystkim za odpowiedz, po weekendzie rozbieram i sprawdzam.
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2009, 20:17
Posty: 4
Skąd: Wroclaw
Auto: MX-6 GE 2.0 '93

Postprzez bgrobelny » 25 wrz 2009, 18:10

U mnie w 626 GF okazało się że nie dociąga do końca szyberdachu przy zamknięciu.
Jak zdjąłem wszystkie plastiki to tam są takie 2 plastikowe prowadnice i jedna miała ułamaną końcówkę, która po zamknięciu powinna była dociągać mocno szyberdach do uszczelki.
Początkujący
 
Od: 3 gru 2006, 22:13
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Auto: 626 2.0i '00 GF sedan b+g Vgen

Postprzez zielony » 29 wrz 2009, 18:20

szyberdach uszczelniony, problemem byly nieszczelne miejsca z tylu z ktorych wychodzily srebrne rurki, zaraz nad wezykami odplywowymi, do tego doszla dosc wyrobiona uszczelka przez co przy ostrym deszczu woda nie nadazala (tak mi sie wydaje) odplywac wezykami i bylo jej na tyle duzo ze podnosila sie i wyciekala wkolo tych rurek miedzy ktorymi byla zwykla gabka
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2009, 20:17
Posty: 4
Skąd: Wroclaw
Auto: MX-6 GE 2.0 '93

Postprzez arabek » 16 maja 2011, 07:33

Witam. Wiem, że podobnych tematów jest kilka, ale mam takie szybkie pytanie, zauważyłem wczoraj wodę na podsufitce. przeciek zlokalizowany (cieknie z tego plastiku co się rurkę na niego zakłada z szyberdachu z lewej strony) Moje pytanie jest: na co uważać albo jak najprościej zdjąć podsufitkę, żeby szybko poszło z naprawą. z góry dzięki za podpowiedzi. Temat kosz wieczorem
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2008, 11:34
Posty: 57
Skąd: Radom
Auto: Mazda 626 2.0i 16v GE 94r.

Postprzez kamilspider » 16 maja 2011, 10:27

Podsufitki się łatwo nie wyciąga całej :) kilka dni temu wyjmowałem przez bagażnik bo zmieniałem jej kolor na czarny :) Może wystarczy, że ją trochę podegniesz i będziesz miał dostęp. Ogólnie trzeba zdjąć lusterko, światełko, klapki, uchwyt pasażera, przy szyber ściągnąć z rantu taką ramkę, najlepiej jeszcze plastiki na słupkach, a potem ostrożnie szarpać bo trzyma się na zatrzaskach. Jak będziesz robił samemu to nie wiem czy się wyrobisz w pół godziny bo ciężko wyjąć z auta, żeby nie pozaginać, albo czegoś sobie nie porysować (np rąk:)) pzdr
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 08:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez arabek » 16 maja 2011, 12:21

Myślałem żeby trochę rozebrać i odgiąć podsufitkę, jak się da oczywiście :).
kamilspider napisał(a):Ogólnie trzeba zdjąć lusterko, światełko, klapki, uchwyt pasażera,
lusterka i pierdoły da się rade ale nie wiem jak się zabrać za obudowę słupka przy szybie z przodu, na wcisk ona jest czy jakieś śruby ukryte? Przy szyber podsufitka na rzepy jest nie widziałem tam ramki żadnej.
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2008, 11:34
Posty: 57
Skąd: Radom
Auto: Mazda 626 2.0i 16v GE 94r.

Postprzez kamilspider » 16 maja 2011, 15:17

plastiki na słupkach z przodu są na zatrzaski. Nie wiem jaki masz szyber ale u mnie jak się otworzy na maxa to dookoła dziury w dachu jest taka ramka która to najmocniej w sumie trzyma. Jak się zdejmie ramkę (materiałowo-gumową??) to pod nią jest taka metalowa na której można poodginać takie metalowe blaszki. Ten materiał który jest na szyberdachu jest też na zatrzaskach (4szt).
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 08:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6