Naprawa regulacji kąta oparcia fotela kierowcy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez xANDy » 15 lip 2015, 14:58

Dominator napisał(a):niech się zabiera za robotę, nie taki diabeł straszny

Zrób to sam i zrób fotorelację – będzie w końcu jakaś.

Jak ja to robiłem prawie 10 lat temu, to wtedy problem był z jakimkolwiek aparatem, nie miałem takich nawet pomysłów na fotorelację. Ale zrobiłem to "na czuja" i się udało. Rozkręć, wymontuj, sprężynkę trzeba raczej dorobić ręcznie albo znaleźć cały moduł z czegoś innego. Metoda dwóch sprężynek i takiego pokrętła znajduje się nie tylko w fotelach mazdy. Wystarczy poszukać i znaleźć...
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez tomalaaa » 29 paź 2015, 20:59

Czy ktoś z Was naprawiał fotel kierowcy w Mazdzie 6 ? :) Bo mam problem,ponieważ nie mogę regulować kątem pochylenia oparcia :( W sensie mogę ale chodzi bardzo ciężko i muszę dużo siły użyć.... :( HELP !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2015, 16:54
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2005 2.0 MZR-CD 121 KM

Postprzez S3binho » 3 wrz 2016, 12:07

Czy ktoś wie jak naprawić pokrętło w 626 GF? jest tak samo jak w GE? może komuś też się to zepsuło, u mnie nie działa odkąd kupiłem.
zielone – działa
czerwone – nie działa (patrz foto).
Załączniki
mazda-626-gf-gw-siedzenie-fotel-lewy-prawy-97-99r-5392700824.jpg
S3binho
 

Postprzez xANDy » 3 wrz 2016, 16:53

S3binho napisał(a):Czy ktoś wie jak naprawić pokrętło w 626 GF?

Chłopie – a o czym jest temat??
Zajrzyj na pierwszą stronę – tam jest opis jak to zrobiłem prawie 11 lat temu. Konstrukcja nie uległa zmianie w wyniku czasu – jest taka sama w 1998 jak i 2016 roku. Wielu ludzi to naprawiało korzystając z tamtego opisu – i jak widać – skutecznie.
Wymontuj fotel, rozbierz, napraw.
Możesz zrobić fotki "akcji serwisowej" to dla potomności może się przyda – ja nie robiłem, bo 11 lat temu nie posiadałem żadnego urządzenia do zachowywania obrazów w formie elektronicznej ani dostępu do internetu w trybie wystarczającym do zajmowania się zdjęciami.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez S3binho » 5 wrz 2016, 16:33

Spoko, nie musisz się unosić <głaszcze> temat jest w dziale "Nadwozie GE" i to mnie zmyliło, a fotki z drugiej strony nie działają, dlatego spytałem. Będę miał chwile czasu i cierpliwości to zrobię małą fotorelację. Może się uda :)
S3binho
 

Postprzez xANDy » 5 wrz 2016, 17:34

S3binho napisał(a):temat jest w dziale "Nadwozie GE"
Na to – przyznam się – nie zwróciłem uwagi. Jak był zakładany to był w części GF/GW/BJ/CP i dotyczył tej generacji – teraz to zostało nieco poprzestawiane i pewnie zabłąkało się do innej "uliczki".
Wymontuj (fotel jest ciężki, naprawdę cięższy niżby się człowiek spodziewał). Przed rozpięciem żółtych wtyczek zdejmij klemę z akumulatora a jeszcze bardziej przy podłączaniu (żeby ewentualne zaiskrzenie napięć na stykach nie spowodowało zadziałania poduszki bocznej).
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez SPPKBU » 1 paź 2016, 22:41

REGULACJA WYSOKOŚCI SIEDZISKA W FOTELU KIEROWCY W MAZDA 626 GF Z 1997r.
Witam wszystkich serdecznie!

Czy ktoś konkretnie wie jak naprawić samemu, regulację wysokości siedziska w fotelu kierowcy z mazdy 626 gf 97r.?

Chodzi mi o regulację wysokości dwoma pokrętłami , a nie kąta oparcia fotela. W moim aucie , pomimo wyregulowania wysokości, fotel jej nie trzyma , kiedy na nim usiądę. Proszeę o fotorelację.
SPPKBU
 

Postprzez dj4xm » 27 sie 2017, 08:17

Wszystko nie jest takie straszne jak się wydaje, ale...Musi być ale, nie wiem jakim cudem ustawić te zagięcia tak aby tym nacięciem rdzenia wjechać we wszystkie 4 zagięcia sprężyny?
U mnie te zagięcia w obu zdrowych sprężynach (znalazłem drugą dlatego mam dwie całe) tworzą idealnie miejsce aby ten rdzeń wjechał między nie...i tak poskładałem – da się regulować, ale bardzo ciężko działa.
Wiem, że trzeba naciągnąć, ale jak mogę naciągnąć jak muszę wjechać tym rdzeniem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2015, 19:24
Posty: 260 (88/3)
Skąd: Konin (wielkopolska)
Auto: Mazda 626 GW 2.0 FS 115KM, B + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6