Wentylator chłodnicy i podgrzewanie tylnej szyby.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cholmar » 6 gru 2006, 08:34

Witam wszystkich.
Chciałbym zapyta sznownych kolegów co może by przyczyną tego, że po około 2 minutach od czasu uruchomienia zimnego silnika załącza mi się wentylator chłodnicy i tak już działa cały czas. Układ chłodzenia jest raczej sprawny płyn jest ok- nie ubywa.
Raczej problem jest z czymś z elektryki. Może ktoś ma jakiś pomysł??
Druga sprawa jest taka, ze nie działa mi podgrzewanie tylnej szyby- nie ma napięcia na przewodzie.
Może ktoś z Was oriętuje się który przekażnik jest odpowiedzialny za załączenie napięcia na szybę.
Bezpieczniki wszystkie są sprawne.
Proszę o pomoc.
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 19 sie 2006, 16:50
Posty: 26
Skąd: Łódz
Auto: 626 comprex 92'

Postprzez marek63hd » 6 gru 2006, 10:32

Z lewej strony głowicy jest kolektor "odpływowy", który odprowadza płyn do chłodnicy.Na wierzchu jest czujnik który odpowiada za włączenie wentylatora.Możliwe że on jest walnięty lub styki na gniazdku słabo kontaktują.Jak wyciągniesz tą wtyczkę to wentylator będzie chodził non stop.W tym kolektorze też jest termostat.Na dole kolektora jest drugi czujnik, ale on jest od wskazań temperatury.Co do szyby nie wiem który to jest przekażnik,ale sprawdż czy któraś ścieżka na szybie nie jest przerwana.
m63hd MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE
www.weteran.warszawa.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2006, 17:09
Posty: 158
Skąd: Warszawa

Postprzez cholmar » 6 gru 2006, 20:34

Dzięki za info marek63hd.
Sprawdzałem czujnik i jest przez niego przejście – między dwoma bolcami- sprawdzałem miernikiem.
Czyli bede szedł po przewodach moe coś znajdę.
Co do szyby to nie dochodzi wogóle napięcie do szyby- sprawdzane miernikiem – 0,0v.
Po wciśnięciu włącznikia zapala się kontrolka włączonego podgrzewania szyby ale brak efektu- napięcia.
pozdro all.
Początkujący
 
Od: 19 sie 2006, 16:50
Posty: 26
Skąd: Łódz
Auto: 626 comprex 92'

Postprzez cholmar » 9 gru 2006, 00:05

Problem już rozwiązany.
Wentylator – przewód przy czujniku uszkodzony.
Co do podgrzewania tylnej szyby też już naprawiłem. Jak by ktoś szukał to jest to drugi przekażnik od patrzą od strony przedniej szyby.
pozdrawiam all.
Początkujący
 
Od: 19 sie 2006, 16:50
Posty: 26
Skąd: Łódz
Auto: 626 comprex 92'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6