Światla mijania – problem, nie zawsze sie zalaczaja

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Lightcik » 5 lut 2016, 04:12

Witam

Mam ostatnio taki problem, ze po przekreceniu manetki swiatla mijania nie zawsze sie zalaczaja. Musze je wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz, wtedy slychac takie cykniecie. Prawdopodobnie (problem w miare swiezy, wiec nie wiem jeszcze na 100%) musze powoli przekrecac manetke z pozycyjnych na mijania.

Czy ktos wie gdzie moze lezec problem? Gdzies czytalem, ze byc moze to wina stykow. Mial ktos z tym juz do czynienia? Nie chcialbym aby pewnego pieknego wieczoru na trasie nie zadzialaly mi swiatla...

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 sie 2011, 23:35
Posty: 16

Postprzez sebek-71 » 5 lut 2016, 22:17

Wymień przełącznik zespolony świateł, ten pod kierownicą i...po kłopocie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez Lightcik » 11 lut 2016, 23:28

Z tym sie poki co nie zgodze.

Patrzyles moze w jakim stanie sa te przelaczniki? :P Samochod nowy nie jest i ciezko o niektore czesci w dobrym stanie... Tak wiec problem moze sie dopiero zaczac, jak kazdy kolejny przelacznik bedzie dzialal tak samo albo gorzej ;) Takie cos to i ja moglem sobie poradzic ;) Poki co problem zniknal, byc moze przyczyna byla aura (nagle ocieplenie) i gdzies sie wilgoc dostala.

Bardziej mnie interesuje czy ktos mial podobny problem i czy moze zdarzylo sie komus naprawiac taki przelacznik (mechanicy zazwyczaj chyba zalecaja wymiane, bo ponoc duzo roboty z naprawa).

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 sie 2011, 23:35
Posty: 16

Postprzez Pajko » 12 lut 2016, 00:29

Jeżeli "cyka" to może przekaźnik , o ile pamiętam to ten od świateł jest w pod osłoną między kierownicą a deską
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez zadra » 12 lut 2016, 02:38

jak chcesz pająka, to pisz do mnie – mam od comprexa, powinien pasować
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6