Problem z odpalaniem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez baku.mxm » 9 maja 2015, 20:13

Szanowni Państwo.
Jestem posiadaczem Mazdy 626 GE od dwóch lat i do tej pory była niezawodna. Od niedawna jednak pojawiać się zaczął problem z odpalaniem auta. Nie jestem mechanikiem i mam o tym małe pojęcie więc opiszę sytuacje w prosty sposób. Otóż do kluczyka dołączony jest pilot od zamka centralnego, jednak zawsze po przekręceniu kluczyka w stacyjce, trzeba wcisnąć przycisk na pilocie, bo istnieje jakaś blokada zapłonu. Bez wciśnięcia pilota nie odpalał nigdy. Od pewnego czasu, w zależności od "humoru" auta pilot raz odblokowuje zapłon, a raz nie.
Nie mam pojęcia jak to może być ze sobą połączone. Silnik jest w 100% sprawny, problemem jest wg mnie tylko ta elektryka. Jeśli ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem, proszę o info czy jest możliwość demontażu takiej blokady, aby po prostu wsadzać klucz do stacyjki i odpalać bez wciskania pilota.
Z góry dzięki.
baku.mxm
 

Postprzez mark.87 » 9 maja 2015, 20:57

Wszystko da sie zdemontowac trzeba tylko do dobrego Alarmiarza jechac ,
a czy baterie nie sa do wymiany w pilocie???slabe baterie maga robic takie cyrki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2011, 19:21
Posty: 816 (0/2)
Skąd: Wieluń
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dCi 2008r
VW Passat b5 fl 2.0 20v ALT 2004r
była Mazda 626 GE 94r.2.0 16v +LPG

Postprzez baku.mxm » 9 maja 2015, 22:10

Bateria jest do wymiany, ale po testach kilku ten powód odrzuciłem.
baku.mxm
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6